Ekspres kapsułkowy - czy warto? Jak wybrać najlepszy model?

WG
07.02.2018 11:00
Ekspresy kapsułkowe mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Niemal każda duża firma produkująca ekspresy do kawy ma swojej ofercie również modele na kapsułki. Na co zwrócić uwagę, kupując ekspres kapsułkowy?

Zacznijmy od zalet. Ekspresy na kapsułki są zazwyczaj kompaktowe, ładne i w relatywnie niskiej cenie. Mogą być świetną ozdobą nawet najmniejszej kuchni. Obsługuje się je bardzo prosto. Same kapsułki zawierają dokładnie taką ilość kawy, jaka potrzebna jest do przygotowania wybranego napoju. Niektóre firmy oferują także kapsułki z czekoladą lub mlekiem. A minusy? Przede wszystkim decydując się na ekspres konkretnego producenta, jesteśmy "skazani" na jeden typ kapsułek. Cena jednej filiżanki kawy z ekspresu kapsułkowego jest wyższa niż kawy z tradycyjnego ekspresu. 

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres kapsułkowy? Najważniejszy jest smak kawy - przetestujmy kapsułki różnych producentów (takie degustacje organizowane są w dużych sklepach). Wybierzmy ekspres takiego producenta, którego kawa najbardziej nam smakuje. Warto pamiętać - im większe ciśnienie, tym lepiej, wybierzmy zatem te z ciśnieniem 15-19 barów). Warto zwrócić uwagę na zbiornik wody - dla singla wystarczy zbiornik od 0,5 do 1 l. Sprawdza się też opcja automatycznego wyłączania ekspresu oraz wyboru rozmiaru przygotowywanego napoju.

Zobacz także
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • cest.l.a.vie

  Oceniono 4 razy 4

  Pozorna wygoda. Z powodu ceny, z czasem każdy kombinuje, jak ponownie napełnić kapsułki, jakie kupić wielokrotnego użytku. W efekcie to nic innego jak ekspres kolbowy, tylko parametry urządzenia gorsze. Kupowane "oryginalne" są za to 3-5 razy droższe od samej kawy i to świeżo mielonej, drogie, z marnym wyborem, z niewiadomoczym w środku.

 • coelka

  Oceniono 1 raz 1

  Kawa z tego nie dobra, lepiej kupic kolbowy lepsza robi albo zainwestowac juz w taki z młynkiem na górze, tego nie warto kupowac nawet za 20 zeta.

 • Damian Tulistworek

  Oceniono 7 razy 1

  pamietam jak byl szal na takie ekspresy znanej firmy i ceny po 700 zl ...niedawno widzialem promocje za 40 zl idalej malo kto to kupuje....nawet jakby za darmo dawali to i tak sie nie oplaca bo ceny kapsulek powalaja z nog...to tak jak z drukarkami...firma nie zarabia na samych urzadzeniach tylko na tuszu

 • atr8

  Oceniono 11 razy 1

  Ekspress? kapsułkowy ? Podgrzewacz wody do rozpuszczenia koncentratu z nie wiadomo czego.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 2 razy 0

  Najlepszy ekspres (to nie kryptoreklama) jest z systemem kapsułek cafissimo.
  Zużytych kapsułek się nie wyrzuca, tylko:
  1. usuwa folię u góry kapsułki
  2. zdejmuje górne, większe sitko
  3. wyrzuca fusy (uważać, by nie wyrzucić z dolnym, mniejszym sitkiem)
  4. można wypłukać i osuszyć
  5. umieszcza się dolne sitko na dnie kapsułki
  6. nasypuje kawę - taką, którą się lubi - pasuje każda mielona
  7. lekko ubić nasypaną kawę
  8. przykrywa górnym sitkiem
  9. wkłada do odpowiedniego miejsca w ekspresie
  10. zamyka - blokuje
  11. zaparza się kawę.
  kawa jest ok.

  a kapsułkę można powtórnie użyć. Praktycznie się nie niszczy.
  Oszczędność (środowiska naturalnego).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX