Spieniacze do mleka [wybór redakcji]

Karolina Mucha
02.01.2018 09:00
Większość z nas nie wyobraża sobie wypicia kawy bez mleka. Latte, cappuccino lub gorąca czekolada wymagają dużej ilości mlecznej pianki. Do jej przygotowana niezbędny będzie spieniacz. Sprawdziliśmy, jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej.

Spienianie mleka jest bardzo prostą czynnością. Do specjalnego pojemnika w urządzeniu wystarczy tylko wlać ciepłe lub zimne mleko oraz wcisnąć przycisk. W spieniaczu elektrycznym po kilkudziesięciu sekundach mleko będzie gotowe.

Tłokowy spieniacz do mleka musimy obsługiwać ręcznie. Do dyspozycji mamy dzbanek z przykrywką i wbudowanym tłokiem. Mleko spienia się, kiedy poruszamy szybko tłokiem w górę i w dół. Mleczną piankę uzyskujemy po około minucie.

Najbardziej popularny i najtańszy jest ręczny spieniacz do mleka, możemy kupić go za mniej niż 20 zł. Urządzenie działa na baterie, a wyglądem przypomina mały blender. Mleko musimy wlać do wysokiego naczynia, następnie włączyć spieniacz.

Dobrze spienione mleko pozbawione jest bąbelków powietrza. Jeśli dzbankiem z mlekiem stukniemy o blat, mleczna piana stanie się bardziej zwarta.

Jak mieszka znana blogerka kulinarna?

Zobacz także
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 2 razy 2

  Ech... chcąc napić się dobrej kawy jakiś czas temu zainwestowałem w porządny ekspres ciśnieniowy - nie na jakieś kapsułki itp. ale z młynkiem, spieniaczem mleka itp. (nie będę podawał marki, żeby nie było reklamy, ale kosztował trochę powyżej 3 tys. - czyli w miarę ok, jak na domowe warunki). Kawę kupuję przez Internet wyłącznie w ramach Fair Trade - z małych, rodzinnych gospodarstw z np. Nowej Gwinei czy Ruandy - cenowo wychodzi podobnie jak ten cały marketowy szajs typu Lavazza czy inne MCkawy, a różnica w smaku jest kolosalna! Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie :)

 • poparzony

  Oceniono 1 raz 1

  No, jak masz dużo znajomych zapraszanych na kawę ;)
  Jak chcesz sam się delektować lub we dwójkę, to optymalnym jest taki ręczny na baterię mieszacz/mieszadełko za 1/10 ceny tych dużych i drugie tyle na akumulatorki (baterie mogą drogo kosztować na dłuższy czas :(

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 10 razy -8

  Po ciul spieniacz? Jak się dobrze "zabełta" mleko w kartoniku, to też będzie spienione.

 • podlasie_master

  Oceniono 9 razy -9

  Najważniejsze i tak jest ziarno. Ja polecam szczerze sklep z kawą www.blueorcacoffee.pl palarnia kawy która prowadzą jest super a wszystko można zamówić przez internet. Najlepsze kawy jak dla mnie oczywiście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX