Robot sprzątający - czy warto kupić?

red
28.11.2018 13:30
Wiele osób zastanawia się, czy on faktycznie działa. Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że tak. Robot sprzątający naprawdę utrzymuje porządek w mieszkaniu. Jaki model wybrać? Podpowiadamy!

Robot sprzątający na pewno nie zastąpi tradycyjnego odkurzacza, ale z pewnością może bardzo pomóc w utrzymaniu porządku w mieszkaniu. Jego największą zaletą jest to, że po wprowadzeniu ustawień włącza się sam (w wybrane dni o wybranej godzinie) i również samodzielnie wraca do bazy. Osobiście mieliśmy do czynienia z iRobot Roomba z serii 600, który należy do podstawowych modeli, ale w zupełności spełnia swoją rolę. Kolejne, bardziej zaawansowane modele mają funkcję sterowania za pomocą telefonu, wskaźnik zapełnienia pojemnika na brud, unowocześnione systemy szczotek i wiele innych. Jednak już podstawowy model sprząta dobrze i to wszystkie powierzchnie (dywan, kafelki, parkiet).

iRobot czyści także miejsca wzdłuż krawędzi ścian, a gdy napotka przeszkodę, delikatnie się od niej odbija i rusza w innym kierunku lub ją okrąża (np. nogi od krzesła). Bateria starcza na około 2 godziny, co jest optymalnym czasem, by dokładnie przejechać się po całym mieszkaniu. Nowe modele Roomby wyposażone są w czujniki, dzięki którym robot ominie wybrane miejsca lub pomieszczenia. W przypadku starszych modeli wystarczy zamknąć drzwi od pokoju lub ustawić przeszkodę. Przy robocie sprzątającym należy pamiętać, aby podwinąć długie zasłony i wyjąć ładowarki z gniazdek, ponieważ robot może je wciągnąć i się zatrzymać. Nowe modele wyposażone są system Anti-Tangle, który ma zapobiegać wkręcaniu się frędzli i przewodów. Robot sprzątający na pewno nie zastąpi tradycyjnego odkurzacza, ale zdecydowanie zmniejszy częstotliwość jego używania (wystarczy dokładnie wysprzątać nim raz w miesiącu). W mieszkaniu regularnie sprzątanym przez Roombę jest mniej kurzu i innych zabrudzeń, co może być szczególnie ważne dla posiadaczy domowych zwierząt. Zdecydowanie polecamy go osobom zapracowanym, nie lubiącym sprzątać, a ceniącym sobie ogólny porządek w mieszkaniu.

Zobacz także
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • Łukasz Ba

  Oceniono 8 razy 8

  Wielkie porównywanie urządzeń ale o Xiaomi cisza. To tak jak z urządzeniami smart home. Wszędzie piszą o Fibaro ale o Aqara od Xiaomi cisza. Ja rozumiem że ten kto finansuje artykuł jest w lepszym położeniu ale chociaż dla zasady wspomnieć o konkurencji wypada. A to nie zwykły konkurent a firma która rozpycha się na rynku w gigantycznym tempie.

 • waldemar591

  Oceniono 5 razy 5

  Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się SAM!

 • Nicole Pikulska

  Oceniono 3 razy 3

  Pokazane są same najdroższe roboty, a ja mam w domu robota odkurzającego od Mamibot.tech z którego jestem bardzo zadowolona. Dokładnie sprząta i nie muszę go pilnować. W dodatku czasami można je dorwać w outlecie za grosze tutaj , bardzo fajny

 • Teresa Deka

  Oceniono 3 razy 1

  e tam, sprzątający... odcisków paluchów z szafek nie usunie, wanny nie umyje, kurzy z półek nie wytrze, lamp nie ogarnie, pajęczyn z kątów nie omiecie, dziecku klocków nie pozbiera, psich zresztą też nie... Co to za sprzątanie?

 • java77

  Oceniono 3 razy 1

  Robot sprzątający na pewno nie zastąpi tradycyjnego odkurzacza......no to po co mi gitare zawracacie?Kolejny gadrzet?Skoro odkurzacz sprzata dokladniej to szkoda kasy na robota.Po za tym ja mam schody i 2 piętra oraz piwnicę

 • wojker90

  0

  Ze swojej strony mogę powiedzieć tylko - nie polecam mamibota. istna tragedia i zmarnowana kasa.

 • adamigle

  0

  Nie zgodzę się, że to chwilowa moda - raczej jest to rozwój technologii w odpowiednim kierunku, a posiadanie np. takiego robota sprzątającego to wygoda i oszczędnosć czasu. Ja bym jednak nie ładowała takiej kasy w to, u nas w domu jest Aspiri Robo - tani i dobry odkurzacz automatyczny, który za bardzo nie odbiega od tych droższych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX