Pralko-suszarka - dlaczego warto ją mieć?

KM
09.10.2018 10:33
Każdy domownik ma swoje obowiązki. Jeśli tobie przypadło rozwieszanie prania, a tego szczerze nie lubisz, mamy dla ciebie rozwiązanie. Pralko-suszarka to wybór idealny. Przedstawiamy powody, dla których warto ją mieć!

Pralko-suszarka - jak działa?

Połączenie pralki bębnowej i suszarki to chyba najlepszy duet. Takie urządzenie zdecydowanie ułatwi wykonywanie domowych obowiązków. Pralko-suszarka wygląda identycznie jak standardowy model pralki, ładowana jest zawsze z przodu.

Urządzenie najpierw wypierze wszystkie załadowane ubrania, następnie odwiruje i je wysuszy. W jaki sposób? Strumieniem gorącego powietrza, które trafia do filtra i zostaje wyprowadzone na zewnątrz urządzenia. Proces suszenia trwa nie dłużej niż 120 minut, wyjmujemy już całkowicie suche pranie, gotowe do prasowania.

Pralko-suszarkaPralko-suszarka Fot. Miele materiały partnera

Pralko-suszarka - zalety

 • oszczędność czasu

Pralko-suszarka to urządzenie typu 2 w 1, dzięki czemu bez konieczności przekładania mokrego prania w inne miejsce zostanie ono poddane procesowi suszenia. Uruchamiając urządzenie możemy ustawić ciągłość pracy, dzięki czemu ubrania zostaną za jednym przyciskiem uprane, odwirowane i wysuszone.

 • oszczędność miejsca

To urządzenie idealnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Dzięki funkcji prania i suszenia w jednym, pralko-suszarka jest bardzo funkcjonalna. Z pewnością zmieści się nawet w małej łazience czy pomieszczeniu gospodarczym. Pralko-suszarka ma najczęściej szerokość 60-70 cm, wysokość około 85-90 cm. Zakup takiego modelu pozwoli lepiej zagospodarować przestrzeń. Nie będziemy już potrzebowali suszarki na pranie czy montowania sznurków nad wanną w łazience.

 • łatwa obsługa

Pralko-suszarka jest banalnie prosta w obsłudze. Wystarczy opanować jedynie kilka przycisków. Niektóre modele wyposażone są w funkcję automatycznego ważenia (fuzzy logic), dzięki czemu sprzęt sam dobiera parametry prania i suszenia ubrań.

 • wydajność i ekonomiczność

Nowoczesne pralko-suszarki mają wbudowaną pompę ciepła, a co za tym idzie, w wydajny i ekonomiczny sposób pod wpływem specjalnego gazu suszą odzież w niskiej temperaturze.

 • odświeżanie ubrań

Air Wash to przydatna funkcja, którą znajdziemy w nowoczesnych modelach suszarek. Funkcja pozwoli na odświeżenie ubrań z nieprzyjemnych zapachów i pozwoli je zdezynfekować, nie używając przy tym detergentów i wody.

 • ułatwienie prasowania

Nienawidzisz prasować ubrań? Wbrew pozorom suszarki wcale nie niszczą i nie gniotą odzieży. Wysuszona w urządzeniu odzież będzie dużo łatwiejsza do uprasowania, a specjalne bębny nie zniszczą nawet najbardziej delikatnych tkanin.

Zobacz także
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • 69marooned69

  Oceniono 4 razy 4

  Oczywiście,że prądu zużywa się nawet mniej,bo w pralce siedzi murzyn i dmucha w pranie ,aż wyschnie.

 • plastikpiokio

  Oceniono 3 razy 3

  ten murzyn to nawet nie dmucha ---on tylko pierdzi /temperatura taka sama jak dmuchania / a w mojej łazience bez okna temp .podczas suszenia przekracza 45 stopni a wilgoc skrapla się na sciennych kafelkach i kroplami leci na podłogę ----super sprawa z taką maszyną -zastępuje saunę .suszarkę i pralkę

 • szymikkk

  Oceniono 3 razy 3

  a na takich urządzeniach zawsze pisze "pojemność pranie 8kg, pojemność suszenie 5kg" to jak to jest z nie wyjmowaniem prania mokrego skoro piorę 8kg gaci?

 • zimowadepresja

  Oceniono 14 razy 0

  Dla zakochanych w tego typu urządzeniu - proszę zastanowić się ile więcej energii trzeba zużyć gdy chcecie wysuszyć oprócz prania wszystkie zakamarki dopiero co opróżnionej z wody pralki. Klasa energetyczna poniżej D

 • mariner4

  Oceniono 14 razy -8

  Nie warto jej mieć! Pralka z dużą prędkością wirowania wystarczy. Reklamiarze już nie mają żadnej przyzwoitości! To są ludzkie śmiecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX