Salon wizytówką domu. Jakie meble wybrać?

red.
24.01.2017 09:36
A A A
Wygodny i stylowy wypoczynek - od kanapy i foteli najlepiej zacząć urządzanie salonu. Współcześnie to one są podstawą jego wystroju.

Wygodny i stylowy wypoczynek - od kanapy i foteli najlepiej zacząć urządzanie salonu. Współcześnie to one są podstawą jego wystroju. (fot. Agata)

Wybór mebli do salonu jest kluczowy w aranżacji tego pomieszczenia. To przede wszystkim one przesądzają o stylu i funkcjonalności wnętrza. Do koloru mebli należy dobrać kolor ścian w salonie i dodatki. Mamy kilka sprawdzonych porad, czym się kierować, wybierając meble.

W doborze mebli do salonu nie ma jasno sprecyzowanych zasad. Najważniejszą rolę powinny odgrywać nasze osobiste preferencje - w końcu to my mamy czuć się dobrze w pokoju dziennym. Jest jednak kilka rzeczy, które warto mieć na uwadze. Oto najważniejsze z nich.

 • Gotowe komplety mebli są wygodną opcją. Nie musimy się wtedy zastanawiać - co do czego dobrać. Jednak w małych salonach mogą wyglądać nieco ciężko. Wtedy warto wprowadzić jeden element lub dwa z innej serii. Dobrym pomysłem jest np. stolik kawowy ze szkła lub przeźroczystego tworzywa. W małym wnętrzu będzie niemal niewidoczny i doda aranżacji lekkości.
 • Podstawą współczesnych salonów jest sofa, stolik kawowy i szafka na telewizor. Zacznij od kanapy - to do niej dopasuj pozostałe meble. Z kolei wybierając szafkę pod TV, pamiętaj że możesz postawić telewizor na komodzie czy skrzyni.
 • Nowoczesne meblościanki nie mają nic wspólnego z tymi z PRL-u. Są lekkie i różnorodne. Do tego składają się z osobnych części, właśnie takie najlepiej wybrać. Te o zblokowanych formach zajmują więcej miejsca i mogą wydawać się ciężkie.
 • Buduj swój własny zestaw mebli na zasadzie podobieństw bądź kontrastów.
 • Stolik kawowy powinien być lekki, tak żeby można było go łatwo przestawiać.

 

Pozostałe kryteria wyboru mebli do salonu zależą w dużej mierze od wymiarów i kształtów pokoju, który meblujemy. Do małych pomieszczeń lepiej będą pasować lekkie i jasne meble modułowe. Z kolei w dużych salonach możemy sobie pozwolić na masywniejsze i ciemniejsze meble.

Dla inspiracji przygotowaliśmy dla was kilka gotowych przykładów aranżacji salonów.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Więcej o:
Zobacz także
 • Aranżacja salonu 5 sposobów, jak zmienić wystrój salonu w jeden dzień
 • Meblościanka Hulon, Forte Elegancja i styl - nowoczesne meblościanki do salonu
 • Sekrety pięknych salonów Sekrety pięknych salonów. Co sprawia, że wnętrze się wyróżnia?
Komentarze (2)
Zaloguj się
 • Anna K

  Oceniono 20 razy 18

  "Set małych stolików" - polskiego wyrazu "zestaw" autorzy nie znają?

 • krywit

  Oceniono 5 razy 5

  Pewnie znają ale muszą popisać, taka moda na używanie obcych terminów chociaż mają dobre odpowiedniki w języku polskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX