Qubik - idealna kuchnia w 7 dni

Materiały Partnera
08.02.2017 09:24
A A A
Salony Agata Qubik

Salony Agata Qubik (fot. Agata Meble)

Kuchnia to przestrzeń, która powinna być urządzona przytulnie, funkcjonalnie i ergonomicznie. Dzięki nowoczesnym systemom mebli modułowych Qubik wystarczy 7 dni od aranżacji do realizacji kuchni.

Projektując przestrzeń kuchenną, chcemy dokonać jak najlepszego wyboru. Układ szafek staramy się rozplanować tak, by przygotowywanie posiłków odbywało się sprawnie, a wszystkie niezbędne akcesoria były zawsze pod ręką. Gotowe zestawy mebli kuchennych nie zawsze pozwalają na realizację wszystkich naszych pomysłów. Zamiast przeglądać oferty w poszukiwaniu kolejnych kolekcji, warto sprawdzić możliwości nowoczesnych systemów mebli modułowych, które pozwalają na znacznie większą swobodę aranżacyjną.

Kuchnia na miarę potrzeb

Kuchenne systemy modułowe Qubik, dostępne w salonach Agata, dają nam możliwość samodzielnego zaprojektowania prawie każdej konfiguracji mebli w kuchni. Do wyboru mamy szafki dolne, górne i zlewozmywakowe w kilku wielkościach, które różnią między sobą się nie tylko układem półek i szuflad, lecz także mechanizmem otwierania. Możemy wybrać także spośród kilku modeli słupków kuchennych, różniących się wysokością i układem półek na kuchenkę mikrofalową i piekarnik, czy też wielkością przestrzeni na lodówkę. Przed wizytą w salonie meblowym warto, nawet odręcznie, przygotować plan wnętrza z kilkoma pomiarami – wysokością i szerokością ścian, odległościami między drzwiami i oknami oraz miejscami przyłączy gazu i wody. Przy zamawianiu mebli doradcy ze studia kuchennego salonów Agata pomagają dokonać niezbędnych pomiarów, a później przygotowują optymalny projekt dopasowany do pomieszczenia. W przypadku systemu kuchni Qubik dobierane są poszczególne wielkości szafek oraz kolorystyka frontów i blatów. Klienci mogą wybierać spośród kilku dostępnych odcieni o matowym lub połyskującym wykończeniu i obejrzeć przykładowe aranżacje w salonie. Kuchnię z kolekcji Qubik standard możemy skompletować nawet w 7 dniu – podkreśla Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata. Zaletą kuchni Qubik jest także możliwość wymiany samych frontów. Jeśli po kilku latach zechcemy zmienić kolor lub styl mebli, wystarczy zamówić nowe fronty w tym samym systemie.

Większa funkcjonalność

Modułowe systemy kuchenne często wyposażone są w różne udogodnienia, które zwiększają komfort codziennego użytkowania mebli i umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej. Jednym z takich rozwiązań jest system cargo, czyli mechanizm z koszami wysuwanymi na szynach, który zwiększa funkcjonalność szafek dolnych - zwłaszcza bardzo wąskich i narożnych. W przypadku szafek górnych warto zastanowić się nad wyborem górnego systemu otwierania, który może okazać się bardziej praktyczny niż standardowy system otwierania drzwiczek na bok. Funkcjonalność mebli zwiększa także specjalny mechanizm, który pozwala wysuwać szuflady do samego końca, zapewniając dostęp do wszystkiego, co w nich umieściliśmy.