Niezwykłe zastosowanie zwykłej pomadki do ust

mapind
23.02.2017 14:16
A A A
Bezbarwna pomadka w sztyfcie to jeden z najchętniej kupowanych kosmetyków świata. Choć ma przede wszystkim chronić cienką skórkę warg, można ją wykorzystać do wielu innych celów. Dzięki niej otworzymy słoik, naprawimy suwak i przedłużymy trwałość perfum. Dlaczego jeszcze warto mieć ją zawsze przy sobie?

Bezbarwna pomadka w sztyfcie to jeden z najchętniej kupowanych kosmetyków świata. Choć ma przede wszystkim chronić cienką skórkę warg, można ją wykorzystać do wielu innych celów. Dzięki niej otworzymy słoik, naprawimy suwak i przedłużymy trwałość perfum. Dlaczego jeszcze warto mieć ją... (Fot. iStock)

Pomadka do ust, jak wskazuje jej nazwa, służy do ochrony i nawilżania warg. Ale nie tylko! Zobacz, co jeszcze potrafi znany nam wszystkim kosmetyk w formie sztyftu.

Kiedy w 1883 roku dwóch francuskich drogistów zaprezentowało na wystawie światowej w Amsterdamie zawiniętą w bibułkę pałeczkę do malowania ust stworzoną z mieszaniny wosku pszczelego, łoju jelenia i olejku rycynowego, nikt nie wróżył wynalazkowi  kariery. Dziś jest to najchętniej kupowany kosmetyk - rocznie sprzedaje się 700 milionów szminek.

embed

Choć pomadka do ust ma przede wszystkim chronić cienką skórkę warg, można ją wykorzystać do wielu innych celów. Dlaczego warto mieć zawsze przy sobie bezbarwną szminkę?

ZOBACZ ZASTOSOWANIA POMADKI DO UST>>

 

Zobacz także
 • Coca-cola 'narodziła się' w 1886 roku. J.S.Pemberton - farmaceuta z Atlanty, stworzył gęstą miksturę, która miała leczyć przypadłości układu nerwowego. Wkrótce syrop zaczęto mieszać z wodą sodową, a orzeźwiający napój pokochali nie tylko mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Nawet jeśli nie lubisz Coca-Coli, warto mieć ją w domu. Zdziwisz się, ile ma zastosowań! Coca-Cola usunie spaleniznę, rozmrozi szyby i pomoże odkręcić śruby
 • Twardy miąższ orzechów palmy kokosowej tzw. kopra zawiera aż 70% tłuszczu. Olej kokosowy - nie uwierzysz, ile ma zastosowań!
 • Nie wyrzucaj pestki awokado! Wykorzystasz ją do wielu rzeczy. Pestka awokado? Nie wyrzucaj! Nie uwierzysz, co potrafi

smartips na wideo

Komentarze (3)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  urte2

  Oceniono 2 razy 2

  A nie lepiej napisać wprost- użyjcie wazeliny do tych wszystkich celów ? Taka pomadka ochronna to przecież wazelina ,tylko utwardzona. Fakt.gdy nie ma wazeliny pod ręką-a jest pomadka ochronna-wazelinowa ,to zastępujemy nią wazelinę .

 • avatar

  Gość: krisdebarg

  Oceniono 1 raz 1

  ugryzł cię komar? natychmiast zrób tomograf

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX