Uczucia na talerzu

04.01.2013 14:46

"Purpose Plates" proj. Andrea Rekalidis (andrearekalidis.it)

Talerze które pomogą, gdy brakuje słów.

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś pokłócić z osobą z którą mieszkamy. Nie ma nic bardziej męczącego, niż wspólne jedzenie posiłku poprzedzone ostrą wymianą zdań. Krępująca cisza, wzrok wbity w talerz... Znacie to?

Na szczęście projektanci tworzą przedmioty, które pomogą nam wyrazić nasze myśli. Andrea Rekalidis z Turynu zaprojektował talerze "Purpose Plates". Takie naczynia mogą nie tylko ocieplić relacje między zwaśnionymi stronami, ale również skłonić do rozmowy tych członków rodziny, którzy podczas jedzenia np. oglądają telewizję.

Zestaw składa się z dwóch talerzy - mniejszego i większego. Wystarczy skierować strzałkę na górnym talerzu na osobę z którą chcemy porozmawiać a następnie dopasować do opcji umieszczonych na dolnym talerzu.

 

Andrea Rekalidis, talerze, zabawne talerze, purpose platesandrearekalidis.it

 

Andrea Rekalidis zaprojektował dwa rodzaje zestawów. Pierwszy z nich, z napisem "I want to" (pol. Chcę) ma wyrażać nasze pragnienia. Można więc np. chcieć potańczyć, porozmawiać, przytulić się albo zapalić.

Drugi zestaw ma napis "You have to" (pol. Musisz). Można więc skłonić rozmówcę, aby spytał o zdanie mamę lub tatę, poszedł do dentysty lub posprzątał swój pokój.

Talerze "Purpose Plates" to na razie tylko prototypy. Mamy nadzieję, że pojawią się w produkcji!

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Planujesz kupić kubek termiczny, który utrzyma temperaturę twojej kawy nawet w siarczysty mróz? My ci pomożemy. Zobacz co znaleźliśmy w polskich sklepach. Na zdjęciu kubki Bergner Click Clack. Kupisz w sklepie multizakupy.pl za ok. 30 zł. Kubki termiczne z polskich sklepów
  • Jak wygodnie i stylowo przetransportować kanapki czy obiad? Zobaczcie naszą galerię! Na zdjęciu propozycja dla wszystkich miłośników klocków LEGO. Do kupienia w sklepie aletofajne.pl za 22,90 zł. Najładniejsze pojemniki na jedzenie
  • "Sport" to nowa seria talerzy projektu Bogusława Śliwińskiego. Po sukcesie ceramiki "Face" i "Transportation" przyszedł czas na ozdobienie talerzy motywem sportowców. Skok z banana, czyli nowe talerze Bogusława Śliwińskiego
Skomentuj:
Uczucia na talerzu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX