Polski projekt: Offline chair - mebel, który zmusza do bycia offline

red.

Fotel, który blokuje zasięg telefonu. Ciekawy polski projekt!

Fotel Offline - proj. Agata Nowak
Fotel Offline - proj. Agata Nowak
Fot. Adam Markowski

Czy wiecie, że przeciętny użytkownik odblokowuje swojego smartfona 110 razy na dobę a rekordziści nawet po 900 razy? Większość osób z pokolenia Y przyznaje, że podświadomie, w sposób niekontrolowany sięga po swojego smartfona. Trudno nam się skupić na jednej rzeczy lub zwyczajnie zrelaksować.

Coraz ważne, zaczynamy sobie zdawać sprawę z powagi problemu. Zdecydowana większość nałogowych użytkowników smartfonów twierdzi, że nie chciałoby odczuwać takiego uzależnienia.

Rozwiązaniem może być fotel Offline zaprojektowany przez Agatę Nowak. To projekt magisterski, powstały na kierunku Projektowanie Mebla na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

"Jako projektantka, staram się w prosty sposób odpowiadać na skomplikowane problemy"

- mówi Agata Nowak.

Podstawowa funkcjonalność mebla opiera się na specjalnej kieszeni, której zadaniem jest blokowanie zasięgu telefonu oraz internetu. Po włożeniu do kieszeni telefonu i jej szczelnym zamknięciu, telefon traci zasięg.

Pokryta miękkim materiałem forma fotela tworzy natomiast intymną, wygłuszoną przestrzeń wokół użytkownika. Drewniana rama jest bazą pod tapicerkę, która może przybierać różne formy zależnie od miejsca przeznaczenia mebla. Fotel może sprawdzić się zarówno w zatłoczonym biurze, gdzie ułatwia koncentrację lub rozmowę, jak również w domu, gdzie staje się strefą relaksu.

Naszym zdaniem to świetny projekt! Jesteśmy ciekawi Waszych opinii


ZOBACZ ZDJĘCIA>>

 

Skomentuj:

Polski projekt: Offline chair - mebel, który zmusza do bycia offline