Półki z rur

Małe formy dla miejskich nomadów

 

Malafor z Gdańska stworzył regał z rur PCV. Gotowy prefabrykat został pocięty na równe, trzydziestocentymetrowe odcinki, wyczyszczony, pomalowany natryskowo i spięty w całość. Produkowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych, zielono-białym i czarno-białym. Skąd pomysł?


- Na początku był materiał, któremu wystarczyło ''tylko'' nadać funkcję, pomalować i spiąć pasami. To najistotniejszy dla nas etap, kiedy forma zaczyna iść w parze z funkcją - mówi Gazecie.pl projektantka, Agata Kulik-Pomorska z Malafor.


Regał Pipe Line można kupić w warszawskim Magazynie Praga, lub na stronie Malafor.

 

 

System regałów OTO 100, zaprojektowany przez Dunkę Pil Bredahl, jest jak rosyjska matrioszka. Po rozłożeniu możemy wsadzić jeden element w drugi.


- Zrobiłam mebel dla nowoczesnego nomada, zainspirowana faktem, że przemieszczamy się i zmieniamy mieszkania częściej, niż kiedykolwiek wcześniej w historii - opisuje swój projekt Pil Bredahl.

 

[ Aleksander Lesiak ]

 

Zobacz także:

 

Więcej o:
Komentarze (7)
Półki z rur
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  0

  podejrzewasz - więc nie masz pewności, ja też mam wiele podejrzeń - więc jeśli nie stać Cię na poważne prowokacje to warto zająć się czymś poważniejszym - być może warto zacząć prowokować tak, żeby cel został zrealizowany - czyli, żeby zacząć dyskusję - to co my urawiamy mało kogo interesuje (co widać z postaó)

 • Gość: Gość

  0

  podejrzewam, że najpierw musi być duże zainteresowanie klientów, żeby producenci się tym sami zainteresowali... a żeby do tego doszło trzeba duuużo zrobić... trzebaby było już chyba zacząć od najmłodszych lat - od odpowiedniej edukacji w dziedzinie architektury i designu, ale na to się chyba nie zanosi

 • Gość: Gość

  0

  może sprowokuj zatem sytuacje, żeby producenci byli zainteresowani polskim młodym dizajnem - wtedy będziesz miał rozwiązane wszelkie problemy

 • Gość: Gość

  0

  .. taka mała prowokacja :]

 • Gość: Gość

  0

  Nie rozumiem jak ludzie interesujący sie designem mogą mówić że to drogo??? MALAFOR robi to sam własnymi rączkami i zapewniam Cię AKA że nie trwa to jeden dzień ani nawet tydzień. A wszystko wykonane jest perfekcyjnie........

 • Gość: Gość

  0

  AKA - jeśli uważasz ze produkt jest "łatwy w wykonaniu" i "bez problemów można znaleźć producenta" to może zacznij nim handlować - zgłoś sie do Malafora i zostaniesz ich agentem na Polskę - wtedy może zrozumiesz co i jak działa w tym kraju i w tej branżyt

 • Gość: Gość

  0

  "...regał z rur PCV. Gotowy prefabrykat został pocięty na równe, trzydziestocentymetrowe odcinki, wyczyszczony, pomalowany natryskowo i spięty w całość." ... tylko czemu taki mebel wykonany z preabrykatów - łatwy w wykonaniu (bez problemów ze znalezieniem producenta) musi kosztować 1300 zł???? chętnie bym sobie taki sprawił, bardzo mi się podoba jak i inne projekty malafora... ale cena odrzuca. Nie musi być tani jak Billy z ikea, ale mógłby być tańszy przynajmniej o połowę od obecenej ceny!
  PS. na Gdynia Design Days malafor też niestety "pojechał" z cenami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX