IKEA radzi jak urządzić mały balkon

Słońce świeci coraz mocniej i zapowiada nadchodzącą wiosnę. Czas pomyśleć o swoim balkonie.

Co roku obiecuję sobie, że zadbam o swój mini balkon, aby nie był tylko miejscem do suszenia prania, czy palenie papierosów przez palących znajomych. Co roku nic z tego nie wychodzi. Mam oczywiście kilka skrzynek z kwiatkami, które zapominam podlewać i ....tyle. Bo właściwie co tu można więcej  na 1,5 m2?

Okazuje się, że można. Ostatnia wizyta w sklepie IKEA utwierdziła mnie w tym przekonaniu. Ponieważ tym razem szwedzka firma oprócz zaaranżowania małych mieszkań (do czego jesteśmy przyzwyczajeni) zaaranżowała w swoim sklepie małe balkony.

Przechadzając się więc po ikeowym magazynie możemy pozaglądać do boksów udających balkony. Mniejsze, większe, blokowe, typowe dla polskiego mieszkania.

I okazuje się, że można ustawić składna krzesło i nawet stolik się zmieści, że można zawiesić kolorowy lampion, postawić ciekawe doniczki, zamontować kilka półek i cieszyć się miejskim widokiem ;)

Specjalnie dla Was zrobiłam kilka zdjęć swoim nędznym aparatem, bo być może do IKEA Wam nie po drodze. A zainspirować się zawsze warto. W końcu wiosna tuż tuż!

Zobaczcie zdjęcia >>

Więcej o:
Komentarze (11)
IKEA radzi jak urządzić mały balkon
Zaloguj się
 • barboncino

  Oceniono 61 razy 55

  a przepraszam, gdzie tu są małe balkony???

 • sale1927

  Oceniono 32 razy 18

  Bezczelna reklama pod płaszczykiem 'doradztwa'.

 • thorngorn

  Oceniono 18 razy 12

  Nie wiem dlaczego ale zagospodarowanie małych balkonów proponowane przez IKEĘ raczej przypomina mi graciarnię ze stylistyką rodem z PRLu.

  Zawszę jak urządzam jakieś pomieszczenie obiecuję sobie, że będę korzystał z dobrodziejstw IKEI. Ale jak przychodzi co do czego to okazuje się, ze meble te nie są aż tak funkcjonalne jak IKEA próbuje to przestawiać a ostateczny koszt jest nieproporcjonalnie wysoki do efektów.
  I w praktyce korzystam z pomysłowości swojej i lokalnych producentów meblowych. Co nie zmienia faktu, że mam jakąś nieuzasadnioną słabość do IKEI - może dlatego, że kojarzy mi się z czasami młodości?

 • prawdziwy_qwertyk

  Oceniono 22 razy 10

  no i znowu reklama ikei dla niepoznaki zwana "artykulem"

 • agatarobak

  Oceniono 10 razy 8

  Przyjdzie zima i ciekawe gdzie tę graciarnię pomieścić. Chyba potrzebny jest w takiej sytuacji dodatkowy pokój... średnio opłacalne przedsięwzięcie.

 • ewa.16

  Oceniono 10 razy 6

  mam mały balkon, urządzony - prawdopodobnie - połowę tańszym kosztem i dużo ...ładniejszy. Te na zdjęciach wyglądają na bardzo przeładowane, zagracone. Na małych powierzchniach sprawdza się zasada "mniej - znaczy lepiej"

 • Jacek Brzeźiński

  0

  Jak ktoś ma duży balkon, to jest szczęściarzem i może szaleć z meblami. Mały balkon to jednak większe wyzwanie. Nie zawsze meble się zmieszczą. U nas po ociepleniu zrobił się olbrzymi parapet. Prędzej był duży ale jak doszło 15 cm styropianu, to i parapet urósł. Wybraliśmy sobie takie trochę rustykalne donice:
  ogrodolandia.pl/donice-drewniane-foggia
  Fajny komplet za całkiem fajne pieniądze. Teraz szukam czegoś pasującego ale niskiego i szerokiego.

 • ajrinna

  Oceniono 3 razy -3

  ja sobie zabudowałam balkon w www.alustolbud.pl/ i zimą naprawdę chwalę sobie swoją decyzję, jest ciszej i cieplej

 • amancjuszka

  Oceniono 19 razy -3

  Akurat te pomysły są średnie. Bo owszem można wynieść i leżaczek i dodać meble ale nie będzie juz miejsca ani na pranie ani na swobodne poruszanie sie dziecka. Ja zamiast udziwnionych krzesel wolę połozyc gruby koc który mogę zabrac do domu, który nie zabiera duzo miejsca i który jest 100 razy bardziej wygodny niż stojące na przeszkodzie krzeslo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX