Bombki z Bombkarni - szacunek dla polskiej tradycji

Polskie ludowe wzory, hafty i... lukrowane pierniczki!

Polska bombkami stoi! Ozdoby z napisem "Made in Poland" od lat kojarzone z bardzo dobrą jakością, zyskały wielu zwolenników także za granicą. Stały się znakiem rozpoznawczym naszego kraju.

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam bombki, które mam jeszcze z dzieciństwa, a które były kiedyś własnością mojej mamy. Są tam ręcznie malowane mikołaje, bałwanki, muchomory i narciarze!

Bombka, bombki, bombkarnia, polskie bombkifot. mat. prasowe

Dziś prezentujemy Wam bombki i szklane ozdoby z Bombkarni. To małe dzieła sztuki! Tworzone są ręcznie, przez polskich artystów dzięki czemu każda z nich jest niepowtarzalna. Na bombkach przekazywana jest też wyjątkowość naszej polskiej tradycji. Przenosząc na szklane ozdoby polskie hafty i motywy ludowe, projektanci nie zapominają o najnowszych trendach we wzornictwie.

Kolekcje bombek Bombkarni inspirowanych polskimi haftami otrzymali m.in. Królowa Hiszpanii Zofia, Prezydent USA Barack Obama, prezydent Francji Nicolas Sarkozy oraz Pierwsza Dama Francji Carla Bruni.

A może Wy również obdarujecie kogoś ręcznie robioną bombką?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA NOWEJ KOLEKCJI>>>

Więcej o:
Komentarze (4)
Bombki z Bombkarni - szacunek dla polskiej tradycji
Zaloguj się
 • biobike

  Oceniono 6 razy 0

  Ładnie ozdobione, ale wszystkie na jedno kopyto: kula, dzwonek, gwiazdka , serce... Mimo wszystko preferuję kształty (domki, postacie, itp, oczywiście szklane). Nie mam ani jednej okrągłej bombki na choince.

 • feioks

  Oceniono 8 razy -4

  Ot i polska myśl techniczna: bombki :) Nie bójmy się cudzych bomb, jeśli mamy swoje bombki... Ale nawet i te, jak pisze mariuszet "bąbki" (brrr) - są niemieckie, nie polskie.

 • sasquatch-junior

  Oceniono 13 razy -5

  A ja jeżdżę francuskim samochodem, piję amerykańską whiskey, nowozelandzkie Pinot Noir, używam niemieckich proszków do prania, itd. O produktach znanych marek robionych w Chinach już nawet nie wspomnę. Ale sensacja.... Hahahahahaa !

 • mariuszet

  Oceniono 15 razy -7

  Piękne te nasze bąbki, ale to jest tradycja niemiecka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX