Pewex poleca: tabliczki z hasłami z PRL

"Pamiętaj! Zakład pracy Twoim drugim domem" - to hasło często pojawia się dziś na kubkach i gadżetach (stworzonych z myślą o korporacjach). (fot. pewex.pl)

"Pamiętaj, zakład pracy twoim drugim domem"

Metalowe tabliczki z hasłami (ostrzegawczymi lub mającymi podnosić morale) można było znaleźć niegdyś niemal w każdym zakładzie pracy. Hasła, które dziś wydają nam się śmieszne, władza traktowała bardzo poważnie.

Od kilku lat (odkąd wzornictwo z czasów PRL) stało się modne, oryginalne tabliczki robią furorę na serwisach aukcyjnych.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Partnerem cyklu jest Pewex.pl

c

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Łódzki mural na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Traugutta. Reklamował on Przedsiębiorstwo Eksportu Wewnętrznego 'Pewex', którego sklep znajdował się w pobliżu. Mural powstał na przełomie wiosny i lata 1987 roku. Pewex poleca: murale z PRL
 • Kalejdoskop. Na różnokolorowe, symetryczne figury, zmieniające się przy obracaniu mogliśmy patrzeć całymi godzinami. Pewex poleca: 10 zabawek, które chcieliśmy mieć w dzieciństwie
 • Temperówka, która w swojej oprawie miała umieszczoną żyletkę. Aby naostrzyć ołówki trzeba się było nieźle napracować! Pewex poleca: TOP 10 - witaj szkoło! (część 1)
Komentarze (7)
Pewex poleca: tabliczki z hasłami z PRL
Zaloguj się
 • zderzenie.szarych.komorek

  Oceniono 11 razy 9

  Czy autor podpisów pod zdjęciami umie czytać ?

  Ja mam co do tego duże wątpliwości - bo skąd inaczej by wziął się wziął podpis: "Takie tabliczki pojawiały się w wielu sklepach. " pod zdjęciem z tabliczką: "Alkoholu na wynos nie podaje się" ?

 • Gość: mamma

  Oceniono 9 razy 9

  "Mój warszat pracy...." pamiętam z kanciapy pana woźnego w szkole. Bo on był taka złota rączka, bo i krzesło zreperował i zamek naprawił.

 • czajpaul80

  Oceniono 10 razy 8

  Hahaha dobre, muszę to powiesić w swojej pracy.

 • eligiusz_podchrapek

  Oceniono 5 razy 5

  Brakuje najważniejszego i najbardziej aktualnego :))
  propaganda-prlu.bartlomiejspeth.com/propaganda-prl/cos-ty-zrobil-dla-realizacji-planu/

 • Gość: Gosia

  Oceniono 5 razy 5

  czy można je kupić?:)

 • darthnaciek

  Oceniono 5 razy 3

  "Praca twoim drugim domem" jest śmieszne, bo praca stała się teraz przywiliejem, czy może dlatego że dużo osób więcej czasu spędza w pracy niż w domu z rodziną?

  A kible nadal są osrane...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX