Modne łazienki z prysznicem

Gdy urządzamy łazienkę często stajemy przed ważnym wyborem: wanna czy prysznic? Idealnie, jeśli mamy miejsce dla obu, choć większość z nas nie dysponuje odpowiednią powierzchnią. My stawiamy na prysznic. Dlaczego?

Wanna czy prysznic? Odwieczny problem. Chociaż preferencje Polaków rozkładają się po połowie, coraz częściej decydujemy się na łazienkę z prysznicem.

Nic dziwnego, bo prysznic zajmuje znacznie mniej miejsca niż wanna. Kabina o wielkości 80 cm x 80 cm zajmuje 0,64 m kw. powierzchni łazienki, a wanna potrzebuje dwa razy tyle. Natryski idealnie wpisują się także w nasz aktywny tryb życia - szybki prysznic pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Warto wybrać prysznic także ze względów ekonomicznych i ekologicznych - gdy z niego korzystamy zużywamy maksymalnie 30 litrów wody na minutę, a biorąc kąpiel - aż 100.

Prysznice są także najlepszym rozwiązaniem w łazience, z której korzystają dzieci, osoby starze i chore, dla których wejście do, wanny wymagające przekroczenia wysokiego progu, jest trudne, a czasami nawet niemożliwe.

A jeśli martwimy się, że pod prysznicem nie zaznamy relaksu, to producenci mają dla nas wiele rozwiązań - dzisiaj tworzy się kabiny z hydromasażem czy deszczownice, które zapewniają odprężenie nawet po najcięższym dniu.

Przygotowaliśmy dla was galerię najciekawszych prysznicowych rozwiązań. Co o nich sądzicie?

 

PRZEJDŹ DO GALERII >>
Więcej o:
Komentarze (13)
Modne łazienki z prysznicem
Zaloguj się
 • adamiakadam1

  Oceniono 23 razy 19

  Prysznic lepszy dla dzieci? Ktoś tu chyba nie kąpał nigdy 2 latka.....

 • norek.pl

  Oceniono 18 razy 18

  prysznic - "maksymalnie 30 litrów wody na minutę, a biorąc kąpiel - aż 100" - ale chyba nie na minutę?

 • antoninamiminska

  Oceniono 23 razy 13

  Wmówiliście już ludziom, że aneks kuchenny jest lepszy niż kuchnia, teraz czas na prysznic zamiast wanny. Co dalej? Słyszałam, że spanie w szafie jest zdrowe, bo lepiej się wysypiasz, gdy nie przeszkadzają ci światła za oknem. Niebawem starczy nam mieszkanie 2x2 metry.
  A prysznic lepszy dla dzieci? Chyba z balią w zestawie...

 • joankb

  Oceniono 15 razy 13

  Niemal wszystkie pokazane prysznice są sporo większe niż 0,8x0,8.
  A taki "normowy" zapewni wątpliwy komfort. Tylko z konieczności,... z wyboru nie polecam.

 • alpepe

  Oceniono 5 razy 3

  Moja córka myła wczoraj włosy pod prysznicem. Woda lała się, odkąd wkurzona spojrzałam na zegarek, bez przerwy 15 minut, a wkurzyłam się po jakichś pięciu. Zaiste oszczędność po byku. Ja się prysznicuję oszczędnie, woda-mydlenie- spłukiwanie, ale nie każdy tak ma, szczególnie, jeśli w łazience jest poniżej 25 stopni.

 • dr.hayd

  Oceniono 7 razy 3

  W wannie też można wziąć prysznic.
  Pod prysznicem nie da się wziąć kąpieli.
  Oprócz tego wanna daje nam możliwości, których nie zapewni prysznic: można postawić na wannie parawan (i wanna staje się prysznicem), pod wanną można zrobić schowek.
  Jedyna przewaga prysznica to łatwiejsze wejście-wyjście.
  Prysznic wcale nie zajmuje mniej miejsca - przecież potrzebne jest miejsce na otwarcie kabiny prysznicowej.

 • darq

  Oceniono 1 raz 1

  Na zdjęciu nr 6 jako żywo jest wanna. Czy ta fotka nie była aby przeznaczona do przyszłotygodniowego slajdowiska o modnych szarościach? :)

 • Mo S

  0

  prysznic w rozmairze0.8m x0.8 to absolutne minimum zeby sie normalnie umyc..dla postawnego chlopa niestety za male (z autopsji mowie)...prysznic sie nie nadaje do mycia malych dzieci (ponizej 4 lat), no chyba ze ma gleboki brodzik, ale to ostatnio nie jest w modzie podobno... o

 • wirski

  Oceniono 6 razy 0

  Dla seniorów [każdy nim będzie] prysznic jest lepszy. Zgredy mają problem z wyjściem z wanny :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX