4 YOU - nowa kolekcja mebli Vox

Kolekcja , która powstała w procesie projektowym opartym na multidyscyplinarnych zespołach, łączeniu wiedzy naukowej oraz aktywnym uczestnictwie użytkowników we wszystkich etapach.

Proces projektowy 4 You by Vox poprzedzony był licznymi badania psychologicznymi i etnograficznymi, by skutecznie zdiagnozować potrzeby i oczekiwania nowych użytkowników.

Efektem jest kolekcja mebli, która rozwiązuje problemy funkcjonalne związane z organizacją przestrzeni, daje nieograniczone możliwości aranżacyjne i otwiera  pomysły na indywidualizację dzięki wymiennym modułom i akcesoriom. Marka Meble Vox postawiła tym razem na trzy kluczowe bryły: łóżko, stół i krzesło.

Łóżko z kolekcji 4You by Vox wyposażone zostało w stelaż do baldachimu, dzięki temu może posiadać szereg nowych funkcji, np. kino domowe - rzutnik z ekranem, kołyskę dla dziecka, rolety. Do stelaża można zamontować drabinki boczne i górne. Od strony wezgłowia znajduje się duży regał na książki, a w ramie łóżka z każdej strony znajdują się półki. Łóżko wyposażone jest w pojemnik na pościel.

Kolekcja mebli 4 YOU - Meble Vox.


Stół z kolekcji 4 You by Vox posiada podwójny blat  wsparty na ustawionych pod kątem, drewnianych nogach. Przestrzeń pomiędzy blatami służąca przechowywaniu zaprojektowana jest na sześć szuflad, które występują w dwóch kolorach białym i dębowym. Cechą charakterystyczną nowego stołu jest  podłużny pojemnik na środku blatu  umożliwiający  hodowanie ziół, kwiatów, podgrzewania posiłków, przechowywanie  sztućców, kredek, dekorowanie świecami itp. Pojemniki są zamykane, tworzą więc gładką powierzchnię, gdy chcemy nakryć stół.

 

Kolekcja mebli 4 YOU - Meble Vox.

Krzesło z kolekcji 4 You by Vox w dyskretny sposób kryje w sobie wiele udogodnień dla osób starszych. Autorką krzesła jest Aleksandra Pięta, studentka V roku Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Głównym założeniem tego projektu jest próba rozwiązania problem siadania bokiem, które jest bardzo charakterystyczne dla ludzi starszych -tzw. siadanie kontrolowane. Ważnym wyznacznikiem była też uniwersalność projektu. To wygodne siedzisko obraca się o 360 stopni pozwalając na swobodną zmianę pozycji. Z kolei oparcie zapewnia wygodne podparcie pleców oraz posiada półkę, która daje wsparcie osobie starszej przy wstawaniu.

Kolekcja mebli 4 YOU - Meble Vox.

W kolekcji występują także inne  bryły do aranżacji przestrzeni: szafy w kilku rozmiarach i wysokościach, regały w kilku wariantach, komody, stół kwadratowy, regały, bufet, witryna, kredens, szafka rtv, stolik nocny, półka, szuflady, drabinki. Elementem uzupełniającym całą kolekcję są kolorowe skrzynki zaprojektowane do wszystkich brył.

Więcej o:
Komentarze (6)
4 YOU - nowa kolekcja mebli Vox
Zaloguj się
 • kamyk_81

  Oceniono 13 razy 11

  Szkoda, że Vox nie przemyślał swojej kolekcji modern w wydaniu dziecięcym. W meblach z tej kolekcji olbrzymim zagrożeniem są bardzo zaostrzone kanty na zakończeniu ozdobnej ramy występującej w każdym meblu z tej kolekcji. Wspomniane zaostrzenia występują tuż przy podłodze, na której dziecko uczy się siadać, raczkować następnie chodzić i siłą rzeczy pierwsze kilka lat spędza właśnie na podłodze, w związku z tym moje meble są bez przerwy obłożone kocami lub maskotkami co znacznie utrudnia sprawne korzystanie z nich, a także całkowicie odbiera im urok jaki ma ozdobna rama. Nie można założyć specjalnych osłonek na te zakończenia, bo nie ma wtedy możliwości otworzyć drzwiczek.
  Szkoda także, że vox zatrudnia takiego ignoranta na stanowisku dyrektora ds jakości, który nawet jak mu dokładnie naświetliłam problem i przysłałam zdjęcia uznał, że się czepiam.

 • Gość: majka

  Oceniono 3 razy 1

  W styczniu tego roku zakupiłam stół z tej kolekcji (ten duży, z białym blatem). Design jest świetny, ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Czekałam na stół 1,5 miesiąca i po tym okresie dotarł, ale z uszkodzonym na brzegach blatem. Złożyłam reklamację, niestety nie jedną, a trzy, w efekcie których dotarło do mnie 5 blatów i każdy był uszkodzony albo na krawędziach zewnętrznych, albo wewnętrznych, tych przy otworze. Podłużny pojemnik na środku blatu umożliwiający hodowanie ziół, kwiatów, podgrzewania posiłków, przechowywanie sztućców, kredek, dekorowanie świecami itp. jest bardzo pomysłowy, jednak otwieranie i zamykanie ich powoduje szybkie obdarcia stołu wzdłuż krawędzi. Część okleiny odpadła wzdłuż otworu właśnie, już przy montażu stołu, podczas pierwszego wyciągania deseczki z otworu. Strach pomyśleć co się dzieje, gdy stół jest często używany...Po 5 blacie zrozumiałam, że nie otrzymam produktu na jaki czekam i za jaki zapłaciłam, gdyż nie przemyślano sposobu wykonania. Zmuszona byłam zrezygnować z zakupu, choć stół bardzo mi się podobał. Niestety w tym przypadku jakość nie idzie w parze z designem.

 • Gość: Tracid

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo nie polecam stelażu do łóżka "Łóżko z baldachimem i z regałem z podnoszonym stelażem" po 3 miesiącach urzytkowania materac jest do wyrzucenia - stelaż jest zbyt rzadko użebrowany.

 • Beata Starużyk

  0

  meble może i fajne, ale jak ja nie znoszę wykładzin, na pierwszym zdjęciu jest. Nie uważacie, ze to psuje cały efekt???? jeśli ktoś ma fajną podłogę, a nawet jeśli jej nie ma to niech przed zakupem mebli zaopatrzy sie w jakąś fajną a najlepiej drewnianą... Uważacie, ze drewno jest najlepszym materiałem ??

 • Tak Toten

  0

  wszystko fajnie tylko szkoda tych sufitów które można znaleźć tutaj: www.dpsceilings.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX