Miejsce na telewizor

Fot. trendir.com

Najwyższy czas przyznać się do tego, że w domu musi być telewizor. Oczywiście są osoby, które są zdecydowanymi przeciwnikami telewizji. Stanowią jednak mniejszość. Gdzie postawić telewizor, jak go wyeksponować albo jak ukryć - to pytania, na które postaramy się poszukać odpowiedzi

 

 

Do niedawna telewizory były meblami dość sporych rozmiarów. Zwłaszcza, jeśli chodzi o ich głębokość. Dziś większość z dostępnych modeli to telewizory płaskie. Oczywiście w naszych domach znajdują się i te pierwsze i drugie.

 

 

 


Fot. motiffurniture.com

 

Idealnym rozwiązaniem jest przeznaczenie jednego z pokoi w domu na tzw. pokój telewizyjny. Możemy wtedy w takim pomieszczeniu zaaranżować nasze małe kino domowe z wygodnymi kanapami , fotelami i odpowiednio rozmieszczonym sprzętem. Niestety większość z nas dysponuje małymi mieszkaniami i na telewizor trzeba przeznaczyć miejsce w pokoju dziennym. Można pomyśleć o mniejszych odbiornikach w sypialni , kuchni czy pokoju dziecka.

 

Najczęściej jednak telewizor stoi w centralnym miejscu pokoju dziennego obok kanapy, stolika i reszty mebli. Możemy wygodnie usiąść na sofie i oglądać najnowsze wiadomości, popijając kawę.

 

Gdzie możemy znaleźć miejsce na telewizor?

 

Najczęściej telewizor stoi na szafce specjalnie do tego przeznaczonej. Takie meble mogą pełnić różne funkcje. Mogą znajdować się tam półki, szuflady, czyli dodatkowe miejsce do przechowywania różnych przedmiotów, bardzo doceniane w małych mieszkaniach.

 

 

 


Fot. atlaseast.com

 

 

Wśród najnowszych modeli telewizorów są też takie, które można powiesić na ścianie. Telewizor LCD czyli ten bardzo płaski, kiedy jest powieszony, wyglądają jak obraz. Bardzo istotną sprawą w momencie projektowania miejsca na telewizor jest podjęcie decyzji, gdzie będzie wisiał i już wcześniej przygotowanie gniazd elektrycznych i TV, tak by po powieszeniu telewizora, wszystkie instalacje nie były widoczne dla naszych oczu.

 

 

Istnieje też możliwość umieszczenia telewizora na panelu meblowym albo mobilnej szafce - wtedy kable instalacyjne schowane są właśnie w tych meblach. Tutaj należy zwrócić uwagę na mobilne szafki TV. Ich konstrukcja pozwala niekiedy na obrót telewizora a sama szafka może stanowić niewielką ściankę dzielącą pokój ze względu na różne funkcje. Na takim meblu znalazło się też miejsce na dodatkowe przedmioty (np. płyty, filmy, książki, czasopisma).

 

 

 


Fot. paciniecappellini.it

 

Kolejne rozwiązania będą odpowiadać tym, którzy chcą tylko czasami oglądać telewizję a sam odbiornik najchętniej gdzieś by schowali. Pierwsze dwa pochodzą z kolekcji IKEA (seria Besta i Malm). Dzięki przesuwnym lub zamykanym drzwiczkom możemy szybko chować telewizor.

 

 


Fot. ikea

 

 


Fot. ikea

 

Innym rozwiązaniem, jest taka aranżacja wnętrza, gdzie telewizor będzie zasłaniany efektowną zasłoną dobraną w tonacji do ścian i reszty mebli w pomieszczeniu. Niestety to rozwiązanie możemy zastosować w większym pomieszczeniu.

 

 


Fot. bnodesign.com

 

Ciekawostką jest propozycja firmy Vutec. Tutaj telewizor jest powieszony na ścianie w ramach obrazu, a po projekcji jest zasłaniany repliką obrazu znanego mistrza.

 

 


Fot.vutec.com

 

 


Fot. vutec.com

 

 

I ostatnie ciekawe rozwiązanie - dwa w jednym. Kominek i telewizor - w zależności od potrzeb odsłaniana jest właściwa część mebla.

 

 


Fot. trendir.com

 

 

Jak widać telewizor na dobre zagościł w naszych domach. Od nas tylko zależy czy będzie bardziej czy mniej widoczny i jakie miejsce dla niego wybierzemy.

 

babeczkaa

 

Zobacz także:

  

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Telewizor LCD marki Philips. Model 47PFL9732D Cineos. Cena: 11.999 zł.
Według EISA (Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych) to najlepszy europejski telewizor LCD o pełnej rozdzielczości kończącego się sezonu 2007-08. 
Kupujemy telewizor
Komentarze (21)
Miejsce na telewizor
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  Oceniono 1 raz 1

  jeżeli ktoś nie chce,nie musi mieć telewizora w domu,nie rozumiem tych komentarzy.Pomysły są inspirujące,mnie się podobają.

 • Gość: Gość

  0

  Moje TV upsuło się . I zostawiłam to tak jak jest. "Upadło niech leży" Wcale nie tęsknie za kolejna powtórką "Zagugionych" czy "Brzyduli.." czy recepty na życie i intrygi oraz rodzinny sex z " Mody na sukces."Jak można za taką szmire płacić abonament ?

 • Gość: Gość

  0

  Huraaaa! To jest wspaniała rada! Pycha! Świetna rada Wujku. Bardzo dobra rada!
  Wyobrażam już sobie swoje mieszkanie ze wspaniałym pokojem telewizyjnym, w mieszkaniu wcale a wcale książek bo to nie modne, ale za to wielki ołtarz a na nim ten przewspaniały TELEWIZOR! OHHHH ja cudownie, jaki jestem szczęśliwy, jakie wspaniałe i ciekawe audycje są w tv szczególnie komercyjnej, tańce połamańce z "gwiazdami". Ohh jak się wspaniale rozwijam, ...ale nie ważne, że dołączyłem za to do bandy idiotów, których ego wzrasta proporcjonalnie do ilości cali swojego posiadanego ołtarza w pokoju telewizyjnym :)
  wspaniała rada Wuju! :)

 • Gość: Gość

  0

  psioczycie na tv...a w kompie kazda wolna chwile spedzacie....

 • Gość: Gość

  0

  Po wywaleniu telewizora z domu, zaczyna się nowe życie.
  Człowiek ma więcej czsu, nie denerwuje się oglądając
  głupawe i ciągle te same reklamy.
  Reguralnie chodzi spać i wcześniej wstaje wypoczęty,
  ma więcej czasu i nie jest ogłupiany.
  Życie bez telewizora jest super - nie wierzysz, spróbuj!

 • Gość: Gość

  0

  "Najwyższy czas przyznać się do tego, że w domu musi być telewizor."
  Nie musi. Może. Proste.

 • Gość: Gość

  0

  To chyba kominek na "zimne ognie", bo w przypadku normalnie grzejącego kominka telewizor zostałby dosłownie plamą plazmy spływającą na podłogę.

 • Gość: Gość

  0

  Nie wiedzialem gdzie postawic TV, a teraz dzieki gazecie wiem. W pokoju telewizyjnym przeciez!!! Na te cele poswiece swoj pokoj nr 17 i 18. Albo wieze polnocna w moim zamku w Szkocji.

 • Gość: Gość

  0

  ludzie opanujcie sie:P jak nawet było wspomniane w artykule można zrobić sobie kino domowe i oglądać dobre filmy na DVD. Nikt nie karze ogladać jakichś afrykańskich telenowel:P kto nie lubi obejrzeć dobrego filmu w dobrej jakości? :-] Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX