Oryginalne półki z książkami

Półki nie muszą zawsze wyglądać tak samo, równe rzędy szarych książek niech zostaną w bibliotece.
Zbiory literatury mogą stanowić bardzo ciekawy element dekoracyjny mieszkania. Oryginalne półki ożywią wnętrze, a nieregularne linie wprowadzają dynamikę do pomieszczenia. Książki nie muszą stać w równym rzędzie, by przełamać monotonię niektóre mogą leżeć poziomo, tworząc słupki, albo dowolne konstrukcje. Ciekawym rozwiązaniem jest, gdy obok książek na półce znajdują się również inne przedmioty, np: kwiaty, dzbanki i ozdobne podpórki do książek. Bardzo efektowne jest takie ustawienie książek by ich grzbiety stanowiły barwne plamy. Najlepiej książki prezentują się gdy jest ich dużo, dlatego zachęcamy do czytania. Podobno nie jest źle, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podaje, że w latach 2006-2009 wartość zakupionych w Polsce przez internet książek wzrosła o prawie 130 proc.
Więcej o:
Komentarze (4)
Oryginalne półki z książkami
Zaloguj się
 • Gość: Kasia

  Oceniono 1 raz 1

  Tak naprawdę w meblach stricte na książki specjalizuje się Cellaio. Oni biorą pod uwagę ciężar książek i ich sporą ilość jaką niektórzy chcą sobie na tych półkach ustawić. Nie wiem czemu, ale nie widze tu żadnego z ich projektów :/ są pokazane za to po prostu jakieś mebelki, jedne ładniejsze inne brzydsze, ale niekoniecznie, albo nawet w niektórych przypadkach wcale nie na książki. No chyba, że na 20 :) ale wtedy nie można jeszcze mówić o półkach czy meblu "na książki" :)
  ps. uśmiałam się - chyba tez pójde do księgarni po jakieś dwie niebieskie i trzy czerwone książki :)))

 • Gość: Gość

  0

  Dla designerów książki nie służą do czytania, tylko są elementem dekoracyjnym, tak samo jak obraz, wazon, świecznik...

 • Gość: Gość

  0

  "Bardzo efektowne jest takie ustawienie książek by ich grzbiety stanowiły barwne plamy."? "Książki poukładane kolorystycznie? Mam wejść do księgarni i poprosić o dwie czerwone, bo mi do ścian będą pasować? ;)

 • Gość: Gość

  0

  projekty całkiem ciekawe, ale obawiam się ze tutaj w niewielkim stopniu o książki chodzi. Z kilkoma wyjątkami, to jest chyba dla ludzi, którzy książek używają jako ozdoby, tylko i wyłącznie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX