Pokój z klocków dla małej dziewczynki

Łóżko widzące w powietrzu i ukryte schody

Pokój dla dziecka powinien być przyjazny, praktyczny i bezpieczny, a przede wszystkim stwarzać małemu mieszkańcowi odpowiednie warunki rozwoju.  Taki właśnie pokój - dla małej Natalii, zaprojektowali warszawscy architekci z pracowni 81.WAW.PL.

Natalia chciała, aby jej pokój był niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Architekci zdecydowali się na stworzenie całej zabudowy na podstawie prostokątnych brył tworzących duże klocki. Centralnym elementem pokoju miało być łóżko na wysokości, które stało się punktem wyjścia podczas tworzenia projektu. Łóżko zaplanowano po prawej stronie od wejścia do pokoju. Ustawiono je na trzech mniejszych klockach. Każdy z nich pełni inną funkcję. W jednym umieszczono szuflady na drobiazgi, drugi jest zamykaną szafą na zabawki, trzeci zaś kryje bezpieczne schody prowadzące wprost do łóżka, których na pierwszy rzut oka nie widać.

Dookoła łóżka znalazło się miejsce zarówno na półki na książki, jak i na ulubione pluszaki. Aby było ono w pełni bezpieczne, zamontowano barierkę z przezroczystej pleksi.

aranżacja pokoju dziecięcego, pokój dziewczynkimat. prasowe

Również lewa strona pokoju bazuje na zabudowie z dużych kubików. I w tym przypadku są trzy klocki, które pomieszczą wszystkie niezbędne rzeczy. Dolną część tworzy ażurowy regał z otwartymi półkami, aby ułatwić dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy. Wyższa, środkowa konstrukcja to szafa - są tam drążki na ubrania oraz półki. Środkowy element podniesiono i przesunięto tak, aby pod nim mogło się zmieścić małe pianino, gdyż Natalia właśnie rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie. Najwyższy klocek jest natomiast umieszczony wyżej, poza zasięgiem dziecka. Mogą tam się znaleźć najrzadziej używane rzeczy, pościel bądź odzież sezonowa.

Cały pokój jest niezwykle jasny, dzięki dużym oknom znajdującym się naprzeciw wejścia. Dlatego właśnie pod oknem zaplanowano spore, funkcjonalne biurko. To bardzo ważne, aby miejsce do nauki było dobrze doświetlone - najlepiej światłem dziennym. Elementem wieńczącym całą aranżację pokoju jest podwieszany sufit, którego kształt także bazuje na prostopadłościanie.

Dzięki pomysłowym rozwiązaniom architektom z 81.WAW.PL udało się stworzyć przestrzeń idealnie wpisującą się zarówno w potrzeby, jak i marzenia dziecka, które będzie chętnie i miło spędzać tu czas.

ZOBACZCIE PROJEKT>>

Więcej o:
Komentarze (10)
Pokój z klocków dla małej dziewczynki
Zaloguj się
 • Gość: lilou

  Oceniono 21 razy 15

  Gdybym była małą dziewczynką to za nic na świecie nie chciałabym mieć pokoju, który przypomina ekskluzywny szpital. Pomysł świetny, ale pokój wyglada bardzo nieprzyjaźnie.

 • preczzbezobrazem

  Oceniono 8 razy 6

  szafki do nabycia chociazby w ikei , ewentualnie mozna pomalować stare szafki i zawiesić. troche kartongipsu i gotowe. naprawde jak sie chce mozna duzo zrobi i nie fundowac dzieciom koszmarków w okleinie imitujacej drewno. biała , szara farba i gotowe

 • Gość: ewa

  Oceniono 6 razy 2

  Koncepcja bardzo ciekawa ale pokój wydaje się byc zimny, bezduszny , wręcz sterylny przez zastosowanie kolorów laboratoryjnych. Moje dzieci też mają białe meble bo to kolor stwarzający pozory większej przestrzeni ale tutaj jej przecież nie brakuje. Odrobinę żywszych kolorów na ścianach i fornirze znacznie ociepliłoby to wnętrze. Nie namawiam na siłę do dywanu, jeśli dziecko ma alergię na kurz ale zabawa na takiej gołej podłodze to żadna przyjemnośc i udręka dla sąsiadów. Dzieci uwielbiają leżec na dywanie i taka twarda i zimna podłoga trochę odstręcza chociaż osobiście uwielbiam goły parkiet w kolorze naturalnego drewna.

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 8 razy 2

  Zastanawia mnie dlaczego lampka biurkowa nie ma wtyczki?
  A, już wiem!
  Dlatego że nie byłoby jej do czego podłączyć, albowiem w pokoju nie ma gniazdek.
  Podobnie z laptopem

 • Gość: ala

  Oceniono 2 razy 0

  Okropne i nieprzyjemne.

 • banc

  Oceniono 4 razy 0

  A to z boku to jest niby pianino? I jest tuż pod szafkami?
  Ktoś ma na tym grac czy tak dla jak to postawili.

  Co do reszty. Na pewno współczesna dziewczynka ma tylko płyty i książki na półkach, a resztę pochowaną w szafkach. Na pewno ....

 • Gość: Aniela

  Oceniono 12 razy -4

  Pomysłowe wnętrze! Moja córka marzy o takim. Łóżko w powietrzu wygląda niesamowicie, a spanie na nim to musi być prawdziwa radość dla malucha:).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX