Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dwukolorowe kuchnie

Tekst: Monika Grabowska

Dwukolorowa aranżacja to ciekawa alternatywa dla wielobarwnych, energetyzujących wnętrz. Zobacz nasze propozycje dwukolorowych kuchni.

Dwukolorowa kuchnia
Dwukolorowa kuchnia
james benjamin/Shutterstock

Komfortowa i piękna kuchnia

Kuchnia to centralne pomieszczenie domu. To tutaj koncentruje się życie rodzinne. Tu również często spędzamy czas z przyjaciółmi. Pomieszczenie to działa na wielu ludzi jak magnes. Nierzadko przecież zdarza się sytuacja, gdy podczas imprezy nasi goście migrują z salonu do kuchni. Z uwagi na rolę, jaką kuchnia odgrywa w życiu codziennym i towarzyskim, chętnie eksponujemy i urządzamy to wnętrze. Coraz częściej próbujemy nadać mu unikatowego charakteru, albo ożywić je i rozweselić. Aby osiągnąć te cele, wprowadzamy do kuchni kolory. A ponieważ kolorystyczny miszmasz może z lekka przytłaczać, projektanci proponują kuchnie dwu- i trójkolorowe.

Modna, nowoczesna aranżacja kuchni

Coraz większą popularność zyskują kuchnie nowoczesne, w których meble maja zdecydowane kolory. Do barwnych frontów takich mebli często dobierane są równie kolorowe blaty robocze oraz stoły. Częstokroć te ostatnie elementy umeblowania mocno kontrastują z kolorystyką drzwiczek. Na przykład, szafki o czerwonych frontach kontrastują z sąsiadującą nieopodal zieloną wyspą. Częściej jednak mocny kolor łączy się z bielą. Dzięki takiemu połączeniu kuchnia nie przytłacza krzykliwością, a jednocześnie pozwala na uniknięcie monotonii.

Kolorami często zestawianymi z bielą są: zielony, pomarańczowy, czerwony oraz szafirowy. Również czerń i biel królują dziś w nowoczesnych kuchniach.

KUCHNIA VICTORIA
KUCHNIA VICTORIA
GALERIA WNĘTRZ
Dwukolorowe kuchnie
Biało-czarna kuchnia
Dariusz Jarzabek/Shutterstock

Akcenty kolorystyczne w kuchni

Moda na kolor w kuchni nie ogranicza się wyłącznie do blatów roboczych, stołów i frontów mebli. W sklepach dostaniemy również stylizowane na lata 50. kolorowe lodówki, a nawet piekarniki i zmywarki. Tak więc kontrasty kolorystyczne nie dotyczą jedynie szafek i blatów.

Decydując się na meble, które mają ożywić naszą kuchnię i nadać jej oryginalności, pamiętajmy jednak, że zakup kolorowych szafek i sprzętów kuchennych jest ryzykowny, ponieważ takie intensywne kolory mogą się szybko znudzić. Czasami, aby ożywić wnętrze oraz nadać mu unikalnego charakteru, wystarczy wprowadzić mocny akcent w postaci kolorowej ściany, podłogi czy przedmiotów designerskich.

Jeśli chodzi o kuchnie tradycyjne, tu częściej spotykamy szafki wykonane z drewna, blaty w naturalnej kolorystyce, a  kolor wprowadzany jest na ścianę czy płytki.

Projektanci często bawią się czernią i bielą, dzięki którym nadają kuchni elegancji, wytworności i spokoju. Dodatkowo takie minimalistyczne kuchnie stwarzają przestrzeń do eksponowania bardziej wyrazistych elementów. Wyobraźmy sobie na przykład jak efektownie może wyglądać w takiej surowej kuchni zwykła misa, wypełniona po brzegi czerwonymi lśniącymi jabłkami.

Dwukolorowe kuchnie
Biało-beżowa kuchnia
Dariusz Jarzabek/Shutterstock
Dwukolorowa kuchnia
Dwukolorowa kuchnia
Waclaw_EPI/Shutterstock
Dwukolorowa kuchnia
Dwukolorowa kuchnia
vanitjan/Shutterstock
Dwukolorowa kuchnia
Dwukolorowa kuchnia
N_Design/Shutterstock
Dwukolorowa kuchnia
Dwukolorowa kuchnia
Pinkystock/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Dwukolorowe kuchnie