Zlewozmywak podwieszany

Fot. stainlesssteelkitchensinks.org

Praktyczny i estetyczny zlewozmywak podwieszany.

Aranżacja kuchni jest jednym z ważniejszych (podobnie jak łazienka) zadań w trakcie remontu czy wykańczania nowo budowanego domu. Musimy kolejno podjąć decyzje o rodzaju okładzin ściennych i podłogowych, wybrać meble, urządzenia agd, oświetlenie i wreszcie zlewozmywak. Najważniejsze by nasze wybory były zgodne z naszymi upodobaniami, stylem życia i w konsekwencji spójne. Zastosowanie zlewozmywaka podwieszanego, mimo powszechnie panującego przekonania, że jest to rozwiązanie drogie, jest coraz bardziej powszechne. Wymaga jednak spełnienia kilku ważnych czynników.

 

Zlewozmywaki podwieszane montuje się pod blatami wykonanymi z kamienia naturalnego lub z konglomeratu (np. Corian, Staron, itp.). Rozwiązanie to daje możliwość zamontowania zlewozmywaka bez widocznej krawędzi, dzięki temu na powierzchni blatu nie pojawiają się dodatkowe łączenia, linia blatu jest gładka a utrzymanie czystości na blacie jest dużo łatwiejsze. Żadne drobne nieczystości nie gromadzą się w miejscu połączenia zlewozmywaka z blatem, jak jest to w przypadku zlewozmywaków wpuszczanych (montowanych poprzez nałożenie na blat). W przypadku zlewozmywaków podwieszanych należy pamiętać o właściwym ich montażu. Należy w blacie wyciąć odpowiedni otwór (może być minimalnie mniejszy niż otwór w zlewozmywaku) i potem pamiętać o bardzo dokładnym zabezpieczeniu przed wilgocią (miejsce styku zlewu i blatu), które najczęściej wykonuje się poprzez nałożenie warstwy silikonu. Niestety tego rozwiązania nie można stosować w przypadku blatów z płyt laminowanych, których przycięte krawędzie nie są odporne na wilgoć. Podobnie w przypadku blatów drewnianych, które z reguły są odporne na wilgoć, ale niekoniecznie na długotrwałe (jak to jest przy zlewozmywaku) poddawanie działaniu wody. Można zaryzykować podwieszenie zlewozmywaka pod blatem drewnianym np. z drewna teak.

 

 

Zlewozmywak podwieszany

fot. blancoamerica.com

 

 

Wśród dostępnych na rynku rozwiązań mamy do wyboru zlewozmywaki o różnych kształtach, wielkościach i z różnych materiałów. Najczęściej są montowane zlewozmywaki ze stali nierdzewnej, kompozytów i ceramiczne. Najbardziej popularne są zlewozmywaki kwadratowe i prostokątne. Producenci oferują jednak zlewozmywaki podwieszane o różnych, wyszukanych kształtach. Należy jednak pamiętać, że sam montaż tego typu zlewozmywaka nie jest prosty, dodatkowym utrudnieniem może być wycięcie skomplikowanego otworu w np.  kamiennym blacie. Przykładem takiego skomplikowanego kształtu zlewozmywaka jest oferowany przez firmę Elkay zlewozmywak o kształcie kieliszka do martini. Polecany do zamontowania w blacie domowego barku.

 

babeczkaa

 

Zobacz także:

Domowa piwniczka

Pokój hobby

Udekoruj ściany plakatem

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (1)
Zlewozmywak podwieszany
Zaloguj się
  • Gość: Gość

    0

    www.grifo.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX