Lustro w łazience

Aby lustro dobrze spełniało swoją rolę w łazience, dobrze jest poznać kilka zasad

 

 

Wielkość


Duże lustro sprawi, że nasza łazienka będzie sprawiała wrażenie większej. Jeśli jest taka możliwość, można zamontować je na całej szerokości ściany - wtedy pomieszczenie powiększy się optycznie nawet dwukrotnie.
Małe lusterko w ozdobnej ramie może natomiast stanowić ciekawą ozdobę ściany. Należy jednak pamiętać, aby nie było zbyt małe - stojąc przed nim swobodnie, powinniśmy widzieć całą głowę i szyję. Poza tym im mniejsze lustro, tym trudniej powiesić je na odpowiedniej wysokości.


Wysokość


Lustro powinno być powieszone w taki sposób, aby nie trzeba było stawać na palcach ani się schylać, żeby zobaczyć swoją twarz. Wybierając wysokość nie można zapomnieć o gościach, którzy będą korzystać z naszej łazienki.


Oświetlenie


Przed powieszeniem lustra należy zaplanować jego oświetlenie, w taki sposób, aby źródło światła znajdowało się między lustrem a osobą przed nim stojącą. Jeśli to możliwe, należy również unikać wieszania lustra naprzeciwko okna.

Katarzyna Głowacz

 

Zobacz także:
Łazienka Ramona Benedito
Młodzi designerzy nagrodzeni
Piękna glazura. Ciekawe rozwiązania

Więcej o:
Komentarze (2)
Lustro w łazience
Zaloguj się
  • 0

    Ja z kolei proponuję lustro, które pomaga w wykonaniu makijażu przez każdą kobietę. Jest to lustro podświetlane LED. Ważne też, by wybrać odpowiednie, bo choć na rynku sporo produktów tego typu, to trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Czytałam troszkę ostatnio na ten temat i trafiłam na lustra z żarówkami LED od Soleda Mirror (bo również planuję kupić). Po pierwsze: dobrej jakości taśmy LED. Po drugie: rozmieszczenie tychże pasków - należy pamiętać, aby umieszczone były w taki sposób, by lustro świeciło na osobę stojącą przed nim, nie na ścianę. Po trzecie: żywotność żarówek. I wreszcie po czwarte: najwyższej jakości szkło, piaskowane na odpowiednich maszynach.

  • Gość: Gość

    0

    Lustra na wymiar i nie tylko... Dodaj blasku swoim wnętrzom! Zapraszam: www.glass-door.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX