Mała łazienka z prysznicem

Mała łazienka z prysznicem, proj. TECON

Mała łazienka z prysznicem, proj. TECON (aut. Alina Badora i Oliwia Durzyńska/ TECON)

Na pytanie czytelniczki dotyczące małej łazienki, odpowiada architekt wnętrz Alina Badora z biura architektonicznego TECON.

Pytanie:


 

Dzień dobry,


proszę o pomoc w aranżacji maleńkiej łazienki. Właśnie szykuję się do jej remontu.
Łazienka powstała z powiększonego wc i jest bardzo mała. Obecnie znajduje się w niej wanna, umywalka, zabudowane wc oraz starodawna szafka na drobiazgi (plan w załączniku). Ściana z drzwiami to odkryte i pomalowane na biało cegły.
Myślę o zrobieniu prysznica, gdyż i tak z wanny korzystam najczęściej w takiej formie. Nie podobają mi się jednak gotowe półokrągłe kabiny - myślałam o prysznicu za ścianką - pytanie czy da się to zrobić na tak małej powierzchni. Marzy mi się duża umywalka i pojemna szafka na łazienkowe akcesoria: ręczniki, kosmetyki etc. Nie potrzebuję wydzielać miejsca na pralkę.

Lubie wnętrza surowe, z naturalnymi materiałami, w stylu skandynawskim i industrialnym.

Będę bardzo wdzięczna za jakieś sugestie.
Dodam jeszcze, że pion kanalizacyjny znajduje się w miejscu odpływu wanny. Pomieszczenie zamykane jest drzwiami suwanymi po wewnętrznej stronie łazienki. Wysokość łazienki to 3 m, a grubość ściany przy drzwiach to 60 cm ( myślałam o jakiś schowkach w ścianie)

Pozdrawiam serdecznie,

Magda.

 

plan łazienki

Plan nadesłany przez Panią Magdę

 

 

Odpowiedź:

 

Pani Magdo,

 

Zaaranżowanie wnętrza małej łazienki jest wyzwaniem, ale jeśli zastosujemy przemyślane
rozwiązania to Pani łazienka będzie sprawiała wrażenie obszerniejszej. Takich wnętrz nie trzeba się obawiać a odważne formy mogą nadać wnętrzu indywidualny charakter.

 

I tu tkwi sedno naszej propozycji. Proponujemy zastąpić malowane na biało cegły ścianami pokrytymi płytkami w biało-czarne pasy.

 

W celu przełamania monochromatycznej kolorystyki, można wprowadzić akcenty w kolorze zielonym, o wiosennym, lekkim odcieniu. Tam gdzie teraz znajduje się szafka, można umieścić grzejnik o śmiesznej, nietypowej formie spinacza biurowego w kolorze zielonym.

 

aranżacja małej łazienki / TECON

Propozycja architektów TECON

 

 

 

Miejsce, w którym znajduje się wanna, można wykorzystać na zainstalowanie kabiny prysznicowej, której ściany będą wykonane z barwionego na zielono szkła. Przestrzeń która znajduje się na ścianie z natryskiem, można wykorzystać na zainstalowanie obszernej szafy. Może otwierać się ona za pomocą łamanych drzwi (front wykonany z płyty MDF). Całość oklejona folią w biało-czarne aby komponować się z resztą wnętrza.

 

Minimalizm i prostota formy jaką proponujemy utrzymana dodatkowo w czarno-białej tonacji sprawi że, łazienka zyska surowy, industrialny a jednocześnie indywidualny charakter.

 

Wizualizacje >>

 

architekt Alina Badora, architekt Oliwia Durzyńska

Alina Badora TECON Oliwia Durzyńska

Biuro architektoniczne TECON


ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (12)
Mała łazienka z prysznicem
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  0

  a mi się to podoba

 • Gość: Gość

  0

  nie widzieliście naprawdę malutkiej łązienki - ja mam 150 x 160 i trzeba tam było wcisnąć prysznic, kibelek, umywalkę pralkę i jakieś szafki - fajnie nie?

 • Gość: Gość

  0

  To jest łazienka na pokaz a nie do używania. Tu nie ma nawet gdzie majtek przeprać. A wśród tych pasów nie trafiłabym do drzwi. Małe wnętrza powiększają jasne kolory a nie ekstrawagancja w czarno-białe pasy !

 • Gość: Gość

  0

  psychodeliczne motywy, jak sie nachylisz nad umywalka to sie uderzysz bateria w glowe o_O i nachlapiesz wszedzie na okolo chociazby myjac twarz. Zero praktycznego podejscia. Zimne plytki w kabinie na dole (zamiast brodzika) brrrr!

 • Gość: Gość

  0

  te paski są okropne!

 • Gość: Gość

  0

  Pani architekt nie słucha co się do niej mówi/pisze.
  Umywalka miała być duża a jest ... ?
  Drzwi przesuwne po WEWNĘTRZNEJ stronie kompletnie nie ujęte w planie.

  Sam robiłem łazienkę 1,7x1,8m. Cięzko zaaranżować takie małe pomieszczenie aby nie mieć wrażenia pobytu w windzie. Moim zdaniem rozwiązania są trzy:
  1/ lustra
  2/ lustra
  3/ lustra
  Przynajmniej na dwóch ścianach. "Paski" o szer około 1m. Na całą ścianę lub do samego sufitu. U mnie zadziałało rewelacyjnie.

  I jeszcze oświetlenie. Najlepiej kilkupunktowe. Mam na suficie dużą plafonierę, dwa kinkiety na ścianie z umywalką i ledy przy podłodze.
  Z lustrami - bomba.

 • Gość: Gość

  0

  Chętnie poznałbym koszt takiej aranżacji, czyli orientacyjny koszt projektu, materiałów i pracy ekipy. Jest na to szansa?

 • Gość: Gość

  0

  niepraktyczna umywalka

 • Gość: Gość

  0

  Sedes będzie oddalony od pionu 2m !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX