Kawalerka dla singla z psem

33m2 i stan deweloperski. Klinet - singielka z ukochanym psem. Najważniejszym zagadnieniem projektowym dla tego mieszkania było podzielnie jego przestrzeni. Stworzenie z jednopokojowego mieszkania dwupokojowego. Zaprojektowanie strefy kuchni i salonu tak żeby wydzielić strefą sypialni. Zabieg ten się udał dzięki przeniesieniu aneksu kuchennego.

33m2 i stan deweloperski. Klinet - singielka z ukochanym psem. Najważniejszym zagadnieniem projektowym dla tego mieszkania było podzielnie jego przestrzeni. Stworzenie z jednopokojowego mieszkania dwupokojowego. Zaprojektowanie strefy kuchni i salonu tak żeby wydzielić strefą... (projekt: madama.pl)

Na pytanie czytelniczki odpowiadają architektki Agata Abramczuk i Marta Drzymała z pracowni MADAMA.

Pytanie:

Mieszkanko jest malutkie, ale bardzo widne (duże okna od podłogi do sufitu) oraz (przynajmniej latem) poszerzone o ogródek o podobnej powierzchni. Przewidziani lokatorzy to ja i mój pies, więc miejsca powinno nam wystarczyć. Jest to typowa kawalerka, w której deweloper przewidział standardowy układ pomieszczeń (przedpokój, łazienka, pokój i kuchnia), który nie do końca mi odpowiada. Mogłabym pozostawić kuchnię na swoim miejscu, wyburzyć ścianę i stworzyć jedną dużą przestrzeń; z drugiej jednak strony, zależałoby mi na wydzieleniu jakiegoś małego prywatnego kącika, w którym mogłabym zamknąć cały swój bałagan na wypadek nieprzewidzianych gości. Myślałam zatem o tym, aby zrobić w salonie (na ścianie pomiędzy łazienką) mały aneks kuchenny, a w miejscu przewidzianym na kuchnię zrobić małą sypialnię (ew. burząc część ściany i izolując ją ew. jakimiś lekkimi (może szklanymi?) przesuwanymi drzwiami. A może oddzielić część sypialną w jakiś inny sposób? Nie podoba mi się również idea przedpokoju, aczkolwiek dużą wnękę wykorzystałabym chętnie na garderobę, w której mogłabym pomieścić nagromadzone kreacje. Będę wdzięczna za sugestie jak najlepiej urządzić tą przestrzeń.

Marta

Projekt mieszkania 33m2, Studio Madamadeweloper

Odpowiedź:

Najważniejszym zagadnieniem projektowym dla tego mieszkania było podzielnie jego przestrzeni. Stworzenie z jednopokojowego mieszkania dwu pokojowego . Zaprojektowanie  strefy kuchni i salonu tak żeby wydzielić  strefą sypialni. Zabieg ten się udał dzięki przeniesieniu aneksu kuchennego. gdzie Pani Domu ma na uwadze jego pomniejszenie.

Dzięki przeniesieniu kuchni  zyskaliśmy przestrzeń prywatną - sypialnie . W sypialni oprócz łóżka zmieścił się nam się mały kącik do pracy z wydzieloną częścią szafy na książki czy też gadżety  oraz szafa na ubrania. W holu zaś jest bardzo duża garderoba która pomieści resztę ubrań oraz gospodarczych przedmiotów.

Strefa salonu jest oddzielona od sypialni przesuwnymi trzema elementami. Jeden z elementów  jest wykonany z MDF'u reszta szklana. Największe skrzydło zachodzi  na sąsiadujący słup  także cała sypialnia może stanowić część salonu. Otwarta sypialnia daje nam poczucie większej przestrzeni. Rozwiązanie to jest zastosowane również po to , żeby  telewizor był przekręcany i oglądany w sypialni jak i w salonie.  Takie dwa w jednym się sprawdza w tak małych przestrzeniach.

Projekt mieszkania 33m2, Studio Madamaprojekt: madama.pl

Połączenie posadzki drewnianej z nieregularnym kształtem płytek zdało  świetnie egzamin w tym wnętrzu. Stosując zwykłe płytki byśmy narzucili z góry podział przestrzeni a tak dzięki fikuśnemu kształtowi zyskaliśmy ciekawe połączenie : stref holu z salonem oraz aneksem kuchennym.

Stonowane kolory powiększają optycznie to wnętrze. Beton na ścianach rozwiązanie nie dla każdego  aczkolwiek świetnie wpasowujące  się w klimat nowoczesnych wnętrz. Również dodatki w postaci obrazów polskich młodych artystów bądź kinowych plakatów nadają charakteru z lekką nutą retro. Rozwiązanie stołu który na co dzień jest złożony i stoi za kanapą, w trakcie przebycia gości można go rozłożyć, przesunąć kanapę do ściany i tworzy nam się przestrzeń jadalni.  Lampa montowana na wysięgniku która można przesuwać dowolnie kierując jej kąt padania światła.

WIZUALIZACJE >>

Agata Abramczuk, Marta Drzymała

MADAMA

 

Biuro projektowe Madama

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (26)
Kawalerka dla singla z psem
Zaloguj się
 • martazit

  Oceniono 39 razy 31

  Wasze komentarze mnie rozbrajają ;) Jednak jako właścicielka powyższego mieszkanka, czuję się zobowiązana obronić panie projektantki;) Układ pionów pozwala na zwizualizowane położenie kuchni, a dzisiaj ekipie remontowej udało się nawet zamontować okap (którego w projekcie akurat nie widać). Jak na taką małą powierzchnię miejsca i tak udało się sporo wygospodarować... na pewno wystarczy dla mnie i mojego buldożka (rozgryźliście mnie - śpię z psem! A czasem nawet ktoś do nas dołącza - ojej, czy oby się zmieścimy?:)

 • rawita7

  Oceniono 16 razy 10

  Świetne! Bardzo mi się podoba wizualnie. Pytanie tylko, gdzie książki, szpargały i ciuchy. Nie byłabym w stanie zmieścić się z rzeczami do tego mieszkania zachowując jednocześnie jego minimalistyczną formę, a mieszkam na niewiele większym metrażu i naprawdę nie mam dużo.

 • Gość: xcv

  Oceniono 2 razy 2

  a gdzie miejsce dla psa? spanko, miski ... ?

 • kolar.gol

  Oceniono 4 razy 2

  A gdzie się podziały tak odschoolowe rzeczy jak książki, płyty? .... Chyba, że są gdzieś specjalnie ukryte (o ile są w ogóle)

 • Gość: Szwajc

  Oceniono 1 raz 1

  Projekt super pewnie coś u siebie zrobię w tym stylu

 • stussy00

  Oceniono 1 raz 1

  a skad ten plakat "blow up"? poprosze o zrodlo

 • mojaodyseja

  Oceniono 6 razy -4

  Nie podoba mi się otwarta sypialnia. Owszem jest wrażenie większej przestronności, ale mnie takie rozwiązanie nie odpowiada, mało przytulne. lubię mieć taką zamykaną norkę ;), poza tym całe łóżko przypomina jakiś biały katafalk, białe narożniki wnętrz robią przytłaczające monumentalne wrażenie. Całość jest gustowna jak najbardziej, ale jednak pozbawiona jakiegoś indywidualnego charakteru. Tylko ciepła drewniana podłoga, firanki, obrazy i żółte krzesła ożywiają to wnętrze.

 • aniontek

  Oceniono 25 razy -11

  Czy panie "projektantki" myślą, że z kuchnią można sobie dowolnie jeździć po mieszkaniu? Piony chyba były gdzie indziej zaprojektowane. Co z podłączeniem okapu i wentylacją?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX