Startuje Ćmielów Design Studio

Ćmielów Design Studio

Ćmielów Design Studio (fot. Ćmielów Design Studio)

30 września w Polskich Fabrykach Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. odbędzie się inauguracja Ćmielów Design Studio.

"Przemysł - sztuka - rzemiosło. Nowe oblicze polskiej porcelany" to myśl przewodnia nowej pracowni, która powstała, aby łączyć kilkuwiekową tradycję wyrobu polskiej porcelany z nowoczesnym designem.

Ćmielów Design Studio jest miejscem współpracy pomiędzy projektantami z całego świata, a polskim przemysłem, platformą wymiany wiedzy i doświadczeń. Zadaniem nowej pracowni jest łączenie współczesnych artystycznych inspiracji, wielowiekowej tradycji manufaktury ćmielowskiej i szlachetnego materiału. A wszystko po to, by tworzyć współczesną ceramikę na światowym poziomie. Tym nowatorskim na skalę kraju przedsięwzięciem kieruje Marek Cecuła - uznany projektant i artysta ceramik.

Ćmielów Design Studio, porcelana Ćmielówfot. Ćmielów Design Studio / Marek Cecuła - dyrektor artystyczny Ćmielów Design Studio

W zaadaptowanej przestrzeni Polskich Fabryk Porcelany zostały już opracowane pierwsze projekty i wzory. Efektem są dwie kolekcje z nowej linii sygnowanej "Ćmielów Design Studio" - New Atelier i Touch od Blue, które wyróżniono w tegorocznym plebiscycie "Must Have", organizowanym przez Łódź Design.

Ćmielów Design Studio, porcelana Ćmielówfot. Ćmielów Design Studio

Uroczysta inauguracja pracowni odbędzie się 30 września 2013 roku. Gościem specjalnym będzie Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (10)
Startuje Ćmielów Design Studio
Zaloguj się
 • Gość: magdalenanana

  Oceniono 46 razy 38

  świetnie, uwielbiam Ćmielów i cieszę się z nowego designu ;)

 • johnny-kalesony

  Oceniono 48 razy 28

  W porównaniu z ich wzorami new look'owymi z lat 50-tych i 60- tych, te projekty są po prostu banalne ... Wyjątkowo banalne.

 • Gość: ewelina

  Oceniono 14 razy 10

  Jestem jak najbardziej za odmłodzeniem marki, ale te wzory jakoś nie powalają. Może będzie coś więcej, coś ciekawszego. Na razie mam mieszane uczucia. Jest lepiej niż było, ale ciągle nic dla mnie.

 • manissa

  Oceniono 3 razy 3

  Uwielbiam klasyczną porcelanę z Ćmielowa, ale te wzory są zbyt "odjechane".

 • Gość: Monika

  Oceniono 2 razy 2

  Dla mnie rewelacja
  tak trzymać

 • akme23

  Oceniono 1 raz 1

  Touch of Blue - świeża, prosta forma to atut tej kolekcji. Niestety jakoś bardzo przypomina niektóre naczynia z kolekcji Touch!Five Senses niemieckiej firmy KAHLA, nagrodzonej Red Dot Design Award w 2005 roku... ten kształt element zdobiącego, no i nazwa...

 • Gość: Michał

  Oceniono 1 raz 1

  Taaak. To malkontenctwo jest potworne - ten projekt jest już wystawiany w MoMA. Gdyby tylko to był V&B, Seltman, Miśnia, Rosenthal... - inne byłyby opinie

 • Gość: mi

  Oceniono 3 razy 1

  Zycze Cmielowowi jak najlepiej, jednak to wzronictwo nie zachwyca. Inspieracja jaka widac? Lata 60-te ubieglego stulecia + ciezkie skandynawskie wzornictwno. Nic takiego, naprawde. Oby w przyszlosci bylo lepiej. Na razie powstal serwis do kuchni codziennej, troche wiejskiej lub raczej malomiasteczkowej, nie pasujacy do wiekszosci wspolczesnych wnetrz a tym bardziej do wnetrz eleganckich, klasycznych.

 • kchc

  0

  Nazwa "Ćmielów Design Studio" brzmi mniej więcej jak pomidor zupa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX