Oryginalna apteka we Wrocławiu

Apteka we Wrocławiu inna niż wszystkie

Wielokrotnie pokazywaliśmy Wam oryginalnie zaprojektowane wnętrza sklepów, aptek czy salonów fryzjerskich. Niestety, zdecydowana większość takich wyjątkowych, wyróżniających się designem miejsc była poza granicami naszego kraju.  O ile polskie restauracje, bary i kawiarnie radzą sobie całkiem nieźle (będziecie mogli się o tym przekonać obserwując miejsca nominowane w naszym plebiscycie Ale lokale 2013), o tyle dbanie o wystój obiektów oferujących inne usługi nadal kuleje.

Na szczęście pomału się to zmienia i w Polsce też pojawiają się wnętrza warte uwagi. Świetnym przykładem jest apteka we Wrocławiu zaprojektowana przez Magdalenę Urban i Agnieszkę Koszutską ze studia architektonicznego 2kul. Kojarzy się ona bardziej z przyjemnym salonem lub kawiarnią, niż z miejscem w którym sprzedawane są leki.

oryginalna apteka, wystrój wnętrz, oryginalne wnętrzafot. 2kul.pl>

Apteka znajduje się przy ulicy Szczytnickiej 27. Wnętrze zaprojektowane zostało tak, by każdy, niezależnie od wieku (i dolegliwości), czuł się w nim dobrze. Koncept przewidywał zarówno stworzenie miejsca dla dzieci, jak i konsultacji farmaceutycznej przy filiżance kawy. Dopełnieniem wystroju są kolaże przygotowane specjalnie dla tego miejsca przez Agnieszkę Koszutską.

Podoba Wam się ta apteka?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>


Więcej o:
Komentarze (13)
Oryginalna apteka we Wrocławiu
Zaloguj się
 • Gość: mala

  Oceniono 16 razy 10

  ladne

 • Gość: abcyk

  Oceniono 4 razy 4

  Brak obniżonej lady dla niepełnosprawnych na wózkach, niskiego wzrostu- to cholernie utrudniające!

 • Gość: kil

  Oceniono 6 razy 2

  A ja nie chcę żadnych aptek. Chcę byśmy byli wszyscy zdrowi i jak najmniej jedli chemię .Wszystko reklama. Co za różnica czy to taka czy taka apteka. Jak ludzie zostawiają dużo kasy w tych sklepach .Coraz więcej tych aptek na każdym rogu ulicy. szok

 • bertrama

  Oceniono 5 razy 1

  Wcale nie jest przytulna. Jest w zimnym niebieskim i białym kolorze. Przerost formy nad treścią. A "konsultacja farmaceutyczna" to chyba miejsce dla przedstawicieli handlowych. .

 • Gość: farmaceuta

  Oceniono 11 razy 1

  Nie wiem czy redakcja zdaje sobie sprawę z tego, że według ustawy zakazana jest jakakolwiek reklama apteki... Jeśli nie jest to na zlecenie właściciela tejże apteki we Wrocławiu, to możecie im narobić nie lada problemów z nadzorem farmaceutycznym - na cofnięciu koncesji kończąc... brawo redakcja!!!!

 • Gość: ggg

  0

  totalnie niepraktyczna

 • Gość: Greglis

  Oceniono 2 razy 0

  A ja wolę te stareńkie apteki z pięknymi drewnianymi regałami jak w starej bibliotece, z unoszącym się delikatnie zapachem ziół

 • mojaodyseja

  Oceniono 4 razy 0

  Nie podoba mi się, wygląda jak lodziarnia albo sklep z firanami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX