Pomysłowo urządzona kawalerka. 16 m kw. pełne świetnych rozwiązań

20.03.2015 09:53
Kawalerka w Paryżu - 16 m kw.; proj. Julie Nabucet i Marc Baillargeon. Kuchnia.

Kawalerka w Paryżu - 16 m kw.; proj. Julie Nabucet i Marc Baillargeon. Kuchnia. (fot. Sylvie Durand et Alain Potignon/julienabucet.com)

Ta pomysłowo urządzona kawalerka powstała z dawnej... łazienki. Sprawdzamy, jak się tu mieszka.

Ta 16-metrowa kawalerka w kamienicy w centrum Paryża była kiedyś częścią dużego apartamentu. Właściciel postanowił wyodrębnić jedną część i stworzyć osobne mieszkanie dla swojego syna, studenta. Do tego celu najlepiej nadawał się spory, jasny pokój kąpielowy.

Architekci Julie Nabucet i Marc Baillargeon podjęli się zadania przemiany pomieszczenia w niewielkie, komfortowe mieszkanie dla jednaj osoby. Ponieważ pokój jest wysoki, zdecydowano się na podniesienie części podłogi i stworzenie podestu, na którym umieszczono kuchnię i łazienkę.

kawalerka, jak urządzić kawalerkę, dobrze urządzona kawalerkafot. Sylvie Durand et Alain Potignon/julienabucet.com

W aranżacji tak małych mieszkań, sporym problemem jest zazwyczaj łóżko, które bardzo trudno ukryć. Francuscy architekci wykorzystali miejsce pod podestem, tworząc specjalną wysuwaną szufladę kryjącą sporych rozmiarów materac. Łóżko można więc całkowicie schować lub częściowo wysunąć, przemieniając je (za pomocą kilku poduszek) w wygodną sofę.

W mieszkaniu jest jeszcze więcej sprytnych rozwiań. Ciekawym pomysłem jest też wykorzystanie stopni prowadzących do kuchni. Są one jednocześnie sporymi schowkami. Podłużny stolik można jednym ruchem schować pod wiszące na ścianach szafki. Co sądzicie o tej kawalerce?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Wasze wnętrza: mieszkanie Małgorzaty. Sypialnia. Wasze wnętrza: małe mieszkanie Małgorzaty
 • Domek w Olympii Zamieszkać w małym domku. Czy można wygodnie żyć na 9 m kw.?
 • Wasze wnętrza - mały dom na wsi Wasze wnętrza - mały dom na wsi
Komentarze (12)
Pomysłowo urządzona kawalerka. 16 m kw. pełne świetnych rozwiązań
Zaloguj się
 • kama.net

  Oceniono 5 razy 5

  Mi się bardzo podoba, naprawdę godne podziwu, że na tak małej powierzchni dało się połączyć kilka różnych sfer i to całkiem funkcjonalnie

 • akonto_gazeta

  Oceniono 3 razy 3

  Dla mnie mistrzostwo świata, cały Paryż!

 • cucurucu

  Oceniono 3 razy 1

  Sa tacy, ktorzy przerobili duzy miejski szalet na restauracje, ba, atelier nawet, atelier smaku....

 • vader2010

  Oceniono 17 razy 1

  Szkoda, że już nie wolno u nas budować takich małych mieszkań (min chyba 25 m2 teraz jest) - jestem pewny, że by było dużo chętnych na lokale 16-18 m2 kupowane dla dzieci na start albo na wynajem.

 • aniela_punktsiedzenia.net

  Oceniono 24 razy -8

  Aneks kuchenny fajne, ale pomysł z wysuwanym łóżkiem nie przemawia do mnie. Tu kawalerka po przemianie, w Katowicach.. punktsiedzenia.net/male-jest-piekne/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX