Niewielkie mieszkanie we Wrocławiu

41 m2 pełne interesujących rozwiązań

Dziś prezentujemy Wam bardzo ciekawe mieszkanie, które zaprojektowała Daria Pietryka. Projekt Biały Dom to w istocie mieszkanie o powierzchni 41 m2, zlokalizowane na jednym z wrocławskich osiedli. Założeniem projektu było stworzenie maksymalnie funkcjonalnej przestrzeni (dla 2-3 osobowej rodziny), która z jednej strony stanowiłaby tło dla codziennych wydarzeń, a z drugiej miałaby tworzyć ruchomą kompozycję dopasowującą się do potrzeb użytkowników.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest platforma znajdująca się w sypialni, która może być użyta dwojako. Z jednej strony jest łóżkiem, a z drugiej także podestem, na którym można postawić biurko, fotel - cokolwiek, co zmieni funkcje pokoju z sypialni na biuro domowe, biblioteczkę czy pokój dziecięcy. Jednocześnie z podestu można wysunąć na sąsiedni pokój dzienny dodatkowe łóżko - tak jakby wysuwać szufladkę w pudełku od zapałek. W podeście znajdują się także trzy schowki oraz wpust na grzejnik, co sprawia że jego przestrzeń jest całkowicie zagospodarowana.

mieszkanie we Wrocławiu, modne mieszkanie, nowoczesne mieszkaniedaria-pietryka.com

Pokój dzienny połączony jest z aneksem kuchennym, którego przestrzeń może być czasowo powiększana. Jak to możliwe? Otóż wyspa znajdująca się pomiędzy aneksem a pokojem dziennym jest ruchoma. Może ona być również podsunięta bliżej kuchenki, gdy potrzebny jest dodatkowy blat do pracy.

Jednym z wyzwań projektowych było odpowiednie oświetlenie wnętrza. Światło bezpośrednie dociera do mieszkania jedynie z rana, w związku z tym przez większość dnia w głębi mieszkania było dość ciemno. Postawiono więc na zmaksymalizowanie światła odbitego poprzez zastosowanie jasnych, jednolitych powierzchni (jak jednolita podłoga z żywicy epoksydowej w przedpokoju i kuchni) oraz wielkoformatowych luster. Lustra dodatkowo spowodowały, że przestrzeń przedpokoju i łazienki stała się optycznie większa.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (28)
Niewielkie mieszkanie we Wrocławiu
Zaloguj się
 • Gość: MirraKler

  Oceniono 35 razy 29

  Mieszkanie urządzone minimalistycznie, ale przytulnie i ze smakiem. Pomysł łóżka też fajny, tylko trochę nie widzę sensu takiego zastosowania...

 • Gość: aga

  Oceniono 28 razy 20

  No jak to czego nie rozumiecie... W mieszkaniu są 2 łóżka: jedno stałe w sypialni, drugie chowane w salonie. jeśli jest rodzina 2+1, rodzice mogą spać w salonie, a dziecko w sypialni, a żeby spać "jak człowiek" na łóżku, zamiast na kanapie, chowają łóżko w "ścianie", czyli pod łóżkiem w sypialni...

 • Gość: el

  Oceniono 17 razy 9

  jak to jest wyciszone?
  przez otwor w scianie z sypialni do salonu niesie sie ladnie dzwiek, szczegolniew nocy.
  Jak ktos chce pobaraszakowac to osoba spiaca na lozku w salonie moze poczuc sie troche nieswojo

 • micha83

  Oceniono 17 razy 7

  Ergonomiczny projekt,przyjemne dla oka wnętrze i świetnie wykorzystana przestrzeń.Pomysł z łóżkiem chowanym pod łóżkiem w sypialni-bombowy (goście mogą się wygodnie wyspać,a przy powiększeniu rodziny rodzice mają swoje wygodne łóżko,spanie na kanapie jest fatalne). Łazienka całkiem przyzwoita.Najsłabszym elementem jest aneks,a raczej wykafelkowanie pod sam sufit-widać tu dużą dysproporcję,ponieważ kafle z lewej strony są pod sam sufit,na dwóch pozostałych ścianach odcinają się paskiem przy suficie-kiepsko to wygląda;same kafle mają niewłaściwą wg mnie strukturę-błyszczące,załamują niefajnie światło dając wrażenie efektu glamour, który nijak ma się do całości.Podsumowując całość jest na plus:-)

 • Gość: rowno

  Oceniono 8 razy 4

  Doskonałe rozwiązanie; tylko pozazdrościć (i kopiować! ;-) Widzę, że kilka osób nie zrozumiało albo wykpiwa koncepcje gościnnego łóżka. Dla jasności: na 99% jestem przekonany, że widoczna kanapa nie jest wersalką (ani inna rozkładówką). Zgadzam się z micha83 co do kafli.

 • alpepe

  Oceniono 4 razy 4

  trochę kicha z tym grzejnikem grzejącym ustrojstwo łóżkowe. Poza tym to łóżko w dziennym jest miłym gadżetem na którym śpią goście, ale goście mogliby i przespać się na rozkładanej kanapie. Całość robi na mnie bardzo dobre wrażenie. Mieszkanie pogodne i wyglądające na przestronne.

 • Gość: befata

  Oceniono 7 razy 3

  odejmnijmy 10m2 i wtedy możemy porozmawiajmy jak urządzić małe mieskzanie. ( ja mam 32m2)
  po za tym, w tym przypadku wystarczy wielka kanapę zastąpić łóżkiem i nie będzie trzeba chować łóżka pod łóżkiem rodziców w drugi pokoju :)

 • mirrorqueen

  Oceniono 6 razy 2

  nie wyobrażam sobie spania w pudełkowym łóżku jeżeli nie da się go wysunąć w 100%. Kopię w nocy więc miałabym zawsze nogi poobijane :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX