Małe i wygodne mieszkanie - 18 m kw. [TRZY PROJEKTY]

Trzy projekty dopasowane do trzech stylów życia

Dziś przedstawiamy Wam bardzo ciekawy projekt, który powstał w pracowni architektonicznej Bebiuro we współpracy z PERA Studio i KOBE Studio. Celem projektu, było stworzenie wygodnej przestrzeni do życia na jak najmniejszej powierzchni. Minimalny metraż mieszkania, który spełnia wszystkie wymagania prawne i oferuje odpowiedni standard to 18 m2.

Projekt mieszkania został opracowany w 3 wersjach, aby pokazać jaki potencjał kryje się na tak niewielkiej przestrzeni. Każda wersja uwzględnia odrębne potrzeby i preferencje przyszłych mieszkańców. Architekci opracowali projekty na tej samej jednostce mieszkalnej, opartej na module wynoszącym 60 cm. Ułatwiła to rozmieszczenie typowych elementów niezbędnych w każdym domu i standardowego wyposażenia.

Projekt został zaprezentowany na targach nieruchomości MIPIM 2013 w Cannes.

ZOBACZCIE PROJEKTY MIESZKAŃ O POWIERZCHNI 18 m2>>

Więcej o:
Komentarze (36)
Małe i wygodne mieszkanie - 18 m kw. [TRZY PROJEKTY]
Zaloguj się
 • slicznekonto

  Oceniono 138 razy 128

  A łazienka? A jakieś szafy na ubrania? A wogóle jakieś szafki na cokolwiek?
  Czy dzisiejsi projektanci projektują "mieszkania" dla osób, które nie mają nic własnego? Żadnych "papierów", ksiażek, drobiazgów, zapasowych ręczników, pościeli... w ogóle czegokolwiek? Przy 18 metrowym mieszkaniu jedna ściana jest pusta, a druga to okna.

 • ggargi

  Oceniono 127 razy 123

  Bardzo fajne projekty … tylko nie funkcjonalne. To nie mieszkania tylko przestrzeń noclegowa. Wiecie - wstaję ubieram się w ubranie odebrane z pralni, idę na śniadanie i kawę do np. Starbucksa, do pralni by zanieść wczorajsze ubranie, później praca 10 godzin w korporacji z lunchem, obiadem, wieczorem wypadzik do kawiarni na spotkanie ze znajomymi, po drodze do "domu" odbieram ubranie z pralni, prysznic i do dużego wyra pograć z godzinkę na konsoli i spać … i tak w kółko
  To przestrzeń nie mieszkanie …

 • white.beet

  Oceniono 97 razy 83

  nie nazywajcie psiej budy mieszkaniem

 • mejlmi

  Oceniono 75 razy 73

  Po co komu łazienka i ubrania? Ważne, żeby kanapa była dobrze ustawiona, bo do tegio zdje się sprowadzają się te przełomowe projekty.

 • marcinblonie

  Oceniono 48 razy 48

  można też na metrze kwadratowym postawić taboret i lampkę nocną-aranżacja dla minimalisty

 • ma_gala

  Oceniono 62 razy 48

  no to wcale się nie dziwię, że mamy taki przyrost naturalny jaki mamy! Gdzie w tych "mieszkaniach" jest miejsce na biegające dziecko, rozrzucające swoje zabawki po kątach? To pomieszczenie przypomina designerski pokój hotelowy, a nie mieszkanie! Zero drobiazgów osobistych, jakichś książek, gazet, kubka z herbatą, to jakaś masakra, a nie mieszkanie! No chyba, że to 18m2 dla singla, w najdroższej dzielnicy w mieście, który potrzebuje tylko się przespać, bo pracuje po 14-16 h dziennie, to co innego.

 • frejasofia

  Oceniono 33 razy 29

  Gdyby nie tekst, wyglądałoby to jak wizualizacje pokoju hotelowego max. 3 gwiazdki (bo w hotelu 4- gwiazdkowym pokój musiałby już być większy). Łazienki nie pokazali, bo jej nie wymodelowali. Magicznym słowem jest w artykule Cannes, dlatego nie pojawiło się słowo "miniapartamenty" ;))))

 • alimau

  Oceniono 22 razy 22

  W tym mieszkaniu o "jasnej, stonowanej kolorystyce" czułabym się jak w sterylnej izolatce. Rozumiem, że jest moda na nowoczesność i minimalizm, ale projekty wyglądają po prostu bezosobowo - wnętrza zimne, smutne i puste, a la "American Psycho"; jak książki, to góra trzy dla ozdoby (i płyta Velvet Underground ;)), normalna ilość musiałaby być chyba poupychana po szafkach. Zamiast "wypoczywać i budować pozytywny nastrój" chyba wpadłabym tam w depresję.

 • funkenschlag

  Oceniono 32 razy 12

  I te jażeniówki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX