Mały domek na kółkach był jego marzeniem. Mieszka tu ze swoją dziewczyną i psem

red.
07.04.2015 09:15
A A A
The Tiny House; proj. Alek Lisefski

The Tiny House; proj. Alek Lisefski (fot. tiny-project.com)

Mały domek na kółkach był marzeniem Aleka. Zaaranżował w nim salon, kącik do pracy, kuchnię, sypialnię oraz łazienkę z prysznicem. Zaglądamy do środka!

"Small house movement" to ruch wielbicieli maleńkich, często mobilnych domów. Zwolenników tego typu rozwiązań wciąż przybywa. Pokazywaliśmy Wam niedawno uroczy domek Brittany Yunker o powierzchni zaledwie 9 m kw. Zobaczycie go tu>>

Mały domek dla pary i psa

Zaglądamy dziś do kolejnego małego domku. Alek Lisefski jest projektantem stron internetowych interesującym się sztuką i architekturą. Postanowił stworzyć własny, niewielki domek w którym zamieszkał ze swoją dziewczyną Anjali i psem wabiącym się Anya.

Domek ma wymiary 2,5 m na 6 m. Powstał na bazie przyczepy kempingowej, dzięki czemu można go łatwo przetransportować w dowolne miejsce.

mały dom, Alek Lisefski, bardzo mały domfot. tiny-project.com

Dom stworzony przez Alexa, składa się z salonu, w którym zaaranżowano kącik do pracy i miejsce do jedzenia, kuchni, sypialni oraz łazienki z prysznicem.

Mieszkając na tak małej przestrzeni, jestem zmuszony żyć w prostszy, bardziej zorganizowany i efektywny sposób. Nie mogę bez opamiętania gromadzić rzeczy, ubrań i bibelotów bo po prostu nie mam na to miejsca.

- pisze na swojej stronie internetowej Alek Lisefski.

Domek ma aż 10 okien, w tym kilka dużych od strony południowej. Bryła domku została bardzo dobrze przemyślana. Dzięki jej ukształtowaniu i odpowiedniemu rozmieszczeniu przeszkleń, dom jest ogrzewany pasywnie. Pozwala to znacznie zaoszczędzić koszty.

Jak Wam się podoba dom Aleka?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

 

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (13)
Zaloguj się
  • John Smith

    Oceniono 113 razy 111

    "Domek ma wymiary 2,5 m na 6 m. Powstał na bazie przyczepy kempingowej, dzięki czemu można go łatwo przetransportować w dowolne miejsce."
    "Domek ma aż 10 okien, w tym kilka dużych od strony południowej."
    A jak się go obróci o 180 stopni to będzie miał kilka dużych od strony północnej

  • jck12

    Oceniono 40 razy 34

    Dziwne że nigdzie nie pojawiło się słowo "apartament".

  • bzybzymelek

    Oceniono 23 razy 13

    Czym to jest ogrzewane? Tyle okien, nawet potrójnych to spora utrata ciepła chyba. Sebastopol znajduje się w północnej Kalifornii (kilkadziesiąt km na południe od San Francisco), a tam nie jest taka sielanka temperaturowa, jak by się wydawało.

    Mnie w takim domu jednak zasadniczo brakuje miejsca, w którym mogę się odseparować od partnera.

  • kanalizatorio

    Oceniono 40 razy 12

    W USA mają już nawet nazwę na takie cudeńka do mieszkania: SHITHOLE

  • majka1525

    Oceniono 7 razy 7

    jesli nie placa wynajmu ani kredytu to super!!!!!!

  • unapalomablanca

    Oceniono 9 razy 7

    Jedno podstawowe pytanie i domek się rozsypuje niczym domek z kart. To magiczne pytanie brzmi zaś: jak rozwiązano kwestię mediów? :P

  • jonaszewski

    Oceniono 6 razy 6

    Dla zainteresowanych (mnie tej informacji zabrakło): domek ma stanąć w miasteczku Sebastopol w Kalifornii. I rzeczywiście jest niesamowity :) Oczywiście duża zasługa korzystnego klimatu, zimowanie w nim byłoby niezbyt przyjemne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX