Skandynawsko nie zawsze znaczy biało! Zaglądamy do oryginalnego mieszkania

Wzorzyste tapety i sporo inspiracji, czyli oryginalne mieszkanie w skandynawskim stylu

Z czym kojarzą Wam się wnętrza urządzone w stylu skandynawskim? Odpowiecie pewnie (słusznie zresztą), że z bielą. Skandynawowie są mistrzami w łączeniu wzorów - paski do kratek, kropki do kwiatowych motywów? W ich wykonaniu prawie zawsze wygląda to świetnie!

Dziś prezentujemy Wam Ciekawe mieszkanie w Goteborgu, pełne wzorzystych tapet i inspirujących rozwiązań. Jak w każdym skandynawskim wnętrzu i tutaj znajdziemy sporo bieli, jednak nie jest ona dominująca. Mieszkanie ma powierzchnię 68 m kw. Składa się z przedpokoju, salonu, kuchni, sypialni, pokoju gościnnego, garderoby i łazienki.

mieszkanie w skandynawskim stylu, jasne mieszkanie, deski na podłogach, tapety na ścianach, oryginalne tapety, jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?fot. stadshem.se

Narożny salon na planie prostokąta, ma okna z dwóch stron, dzięki czemu do środka wpada mnóstwo światła. Jedną ze ścian zdobi efektowna tapeta firmy Cole & Son, która dostarczała swoje produkty m.in. do Pałacu Buckingham, Białego Domu i siedziby Parlamentu. Oryginalne tapety znaleźć można także w pokoju gościnnym, kuchni i przedpokoju.

Warto zajrzeć do sypialni, w której stanęło duże, podwójne łóżko. Zwracają tu uwagę podłogi z malowanych na biało desek. Deski (tym razem pomalowane na szaro) zdobią również ścianę za wezgłowiem łóżka. Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po tym świetnym mieszkaniu. Podzielcie się z nami potem swoimi wrażeniami!


ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o:
Komentarze (2)
Skandynawsko nie zawsze znaczy biało! Zaglądamy do oryginalnego mieszkania
Zaloguj się
  • bemolo15

    Oceniono 11 razy 7

    Biel jednak jest dominująca. Ładne mieszkanie, ale czegoś tu brakuje. Już wiem, nieotynkowanych cegieł, palet i kranu w salonie. Ten ostatni jest konieczny w polskich "salono-kuchniach", inaczej być nie może.

  • madass07

    Oceniono 5 razy 1

    o co chodzi z tym stylem skandynawskim? ok rozumiem, że w krajach skandynawskich z uwagi na dość niewielką ilość dni słonecznych robi się wnętrza jak najjaśniejsze czekam, aż ktoś pokaże dom w stylu Polskim...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX