Stary domek letniskowy w nowym wydaniu

red.
16.05.2016 09:06
A A A
Domek stoi nad jeziorem, w pobliżu belgijskiej miejscowości Brecht.

Domek stoi nad jeziorem, w pobliżu belgijskiej miejscowości Brecht. (fot. Mick Couwenbergh / dmva-architecten.be)

Udana modernizacja wakacyjnego domku.

Trójkątne, drewniane domki letniskowe typu Brda, były jednymi z najpopularniejszych modeli w Polsce. Stawialiśmy je na działkach czy spędzaliśmy w nich całe tygodnie w ośrodkach wczasowych. Podobne domki, znaleźć można także w wielu europejskich miejscowościach.

Dzisiaj pokazujemy Wam domek nad jeziorem, w pobliżu belgijskiej miejscowości Brecht (ok. 30 km od Antwerpii). Właściciele chcieli powiększyć i zmodernizować dom o powierzchni 26 m kw., nie tracąc jednocześnie jego ciekawej formy. O pomoc poprosili architektów ze studia dmvA. Koncepcja architektoniczna opiera się na dialogu pomiędzy starym i nowym, szkłem i drewnem, tym co przytulne i tym co otwarte.

Do istniejącego obiektu, dobudowano nowoczesną bryłę, dzięki czemu powierzchnia domu zwiększyła się o ponad 25 m kw . Zaaranżowano tu jadalnie z biblioteką oraz niewielką łazienkę. Nowa część domu jest z obu stron przeszklona, aby właściciele mogli cieszyć się widokiem na las i rzekę. Kiedy mieszkańcy zechcą nieco więcej prywatności, mogą zasłonić okna ruchomymi panelami.

Jak Wam się podoba ten domek?

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (7)
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 41 razy 41

  czy mi się wydaje, czy dokładnie ten temat opisywaliście z rok - półtora roku temu?

 • play100cen

  Oceniono 26 razy 26

  Oglądając co tydzień nową przeróbkę Brdy na gazeta.pl mam wrażenie, że prawdziwą sensacją będzie za niedługo pokazanie nieprzerobionej wersji tego domku.

 • pegaz751

  Oceniono 13 razy 9

  więc to nie jest brda tylko od od podstwa zaprojektowany i zbudowany domek...co z tego że podobieństwo bliskie. Poza tym to tak stara realizacja że aż wstyd wyciągać to na światło dzienne. lepeij poszukać nowych i lepszych realizacji.

 • 03730t

  Oceniono 6 razy 6

  Brda z kontenerem, temat walcowany co kwartał - jesteście żałośni

 • culebre

  Oceniono 1 raz 1

  A waszą "koncepcją" jest ewidentnie odgrzewanie starych kotletów...

 • Krzysztof Matys

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby zrobić nowoczesne osiedle wczasowe, złożone z podobnie przerobionych domków... Mogłoby cieszyć się dużym powodzeniem.

 • peter.fox

  0

  Brda! Polska?... Nie:(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX