Jak się mieszka na 8 m kw.? [MIKROSKOPIJNE MIESZKANIE]

Kawalerka w Paryżu - 8 m kw. Mieszkanie znajduje się na poddaszu kamienicy.

Kawalerka w Paryżu - 8 m kw. Mieszkanie znajduje się na poddaszu kamienicy. (Fot. kitoko-studio.com)

Zaglądamy do maleńkiego mieszkania na poddaszu kamienicy.

Urządzanie małych mieszkań to prawdziwe wyzwanie. Im mniejsza powierzchnia, tym trudniej pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty. To właśnie w mikroskopijnych mieszkaniach można znaleźć najwięcej ciekawych rozwiązań! Dziś prezentujemy Wam niezwykłą kawalerkę. To jedno z najmniejszych mieszkań, jakie do tej pory widzieliśmy - całkowita powierzchnia to zaledwie 8 m kw.! Wnętrza zaprojektowali architekci z pracowni Kitoko.

Mieszkanie znajduje się w haussmannowskiej kamienicy w samym sercu Paryża. Siedmiopiętrowy budynek powstał w drugiej połowie XIX wieku. Na poddaszu znajdowały się maleńkie mieszania dla służby. Przez wiele lat pomieszczenia te pełniły funkcję schowków i suszarni. Ogromny wzrost cen mieszkań w Paryżu sprawił, że małe mieszkania na poddaszu stały się łakomym kąskiem dla osób, chcącym mieszkać w sercu miasta.

Do mieszkania można dostać się wyłącznie "kuchennymi schodami", czyli klatką schodową przeznaczoną wyłącznie dla służby. Wdrapanie się na siódme piętro to nie lada wyzwanie! Mieszkanie składa się z pokoju z kuchnią oraz łazienki. Architekci zabudowali jedną ze ścian, "ukrywając" w niej wszystkie meble i sprzęty. To właśnie w tej zabudowie znajduje się łóżko, szafa, półki na książki, schowki na pościel a nawet stół z dwoma krzesłami. Pod oknem zaaranżowano kuchnię. Wyposażona jest ona w kuchenkę mikrofalową i lodówkę, a pod podnoszonym blatem "schowano" mały, jednokomorowy zlew. Przy kuchni znajduje się wejście do łazienki z prysznicem.

Oczywiście, zdajemy sobie sprawę że nie da się wygodnie mieszkać na tak małej powierzchni. Jednak sami przyznacie, że wykorzystano ją świetnie!

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Więcej małych mieszkań znajdziecie tu>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Mieszkanie w Paryżu - 16 m kw.; proj. Sylvie Cahen. Małe mieszkanie na poddaszu. Jak się mieszka na 16 m kw.?
 • Mieszkanie w jasnych kolorach - 29 m kw.; proj. Anton Grishin Małe mieszkanie w jasnych kolorach
 • Czy na 17 m kw. można zaaranżować funkcjonalne mieszkanie? Okazuje się, że tak! Wojtek z Sosnowca (właściciel mieszkania)od zawsze był fanem przestronnych loftów. Mimo niewielkiej powierzchni postanowił uzyskać charakter tego typu wnętrz przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności. O pomoc poprosił architekt Magdalenę Daszkiewicz. Funkcjonalna kawalerka w Sosnowcu - 17 m kw.
Komentarze (27)
Jak się mieszka na 8 m kw.? [MIKROSKOPIJNE MIESZKANIE]
Zaloguj się
 • gazeta1960

  Oceniono 46 razy 40

  Widząc "metrażowe tendencje malejące" w Waszych artykułach czekam na pomysł wypasionego urządzenia mojego docelowego mieszkania o powierzchni 1m2 - czyli trumny.

 • krzysiek2103

  Oceniono 39 razy 39

  Aż poszedłem sprawdzić czy ktoś nie mieszka w mojej szafie.

 • jerry.uk

  Oceniono 35 razy 31

  To co, że 8 metrów, ale za to w Paryżu! ;-)

 • shawmut

  Oceniono 24 razy 16

  zdrowych nóg życzę właścicielce

 • tomasz_arch

  Oceniono 25 razy 15

  Widziałem już podobnie malutkie mieszkanka. Z reguły były całkiem przyjemne. Te przedstawione tutaj uważam za wyjątkowo chłodne i odczłowieczone. Przypomina garderobę z wielką szafą i na tym koniec. Mimo, iż jestem zwolennikiem prostoty i minimalizmu.

 • zielony_wesolek

  Oceniono 12 razy 12

  a w której to dzielnicy, warto się tak ściskać?:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX