Wielkomiejski eklektyzm, czyli oryginalne mieszkanie w Gdyni

Wnętrze tego mieszkania jest odzwierciedleniem ?osobowości wielkomiejskiej?. Właściciela fascynuje Nowy Jork. Jest estetą, miłośnikiem dobrej lektury i wina.

Każdy przedmiot znajdujący się w tym mieszkaniu., jest uosobieniem osoby Pana domu, zarówno jego pracy jak i życia. Mieszkanie ma 120 m kw. i znajduje się w Gdyni.

Chcieliśmy aby w mieszkaniu panował męski klimat, dlatego zastosowano barwy zgaszonych lazurów, niebieskości i szarości - połączonych z ciepłym orzechowym drewnem oraz czarnymi dodatkami

- mówią architekci z pracowni studio POTORSKA.

Całość zaprojektowana została w eklektycznym klimacie, poprzez przenikanie się nowoczesności, klasycznych dywanów oraz orzechowego drewna wraz z akcentującymi dziełami sztuki.

Kuchnia i salon zyskały nowoczesny charakter poprzez użycie prostych mebli i loftowych okien, dzięki którym całe pomieszczenie jest dobrze oświetlone. Na szczególną uwagę w części kuchennej zasługuje imponująca kolekcja win przywieziona z różnych zakątków świata.

Część jadalni została wydzielona tak aby była sercem salonu, jej najważniejszy charakter akcentuje nowoczesna lampa marki Vibia, głębiej znajduje się strefa wypoczynku - zbudowana z kompozycji mebli wypoczynkowych - wielofunkcyjnych.Gabinet i biblioteka, jest miejscem pracy. Wnętrze zostało szczelnie wypełnione dominującą biblioteką, obrazami oraz sentymentalnymi przedmiotami. Klasycznego charakteru nadają ciężkie, czarne żaluzje, sofa w stylu chesterfield oraz klasyczny perski dywan, a nowoczesności - lekkie biurko, kolorowe krzesło oraz minimalistyczne lampy biurkowe.

Łącznikiem w mieszkaniu jest korytarz, z podświetlonymi szafami na ubrania, w związku z jego długością został doświetlony luksferami, które stanowią interesujące tło od strony jadalni.

Pomieszczeniem, ukazującym najbardziej męski charakter jest lekko mroczna sypialnia. Na ścianie znajduje się ulubiony motyw Pana domu czyli duża fotografia Nowego Yorku wykonana przez  znaną trójmiejską fotografkę Agę Mróz. Uzupełnieniem jest wydzielona, lekka szklana garderoba, z przesuwnymi drzwiami.

W mieszkaniu można odnaleźć również awangardowe elementy widoczne min. w luksusowej łazience i toalecie. Szczególne wrażenie robi podświetlany panel prysznicowy i sufit w kamiennej łazience, a w toalecie uwagę skupia duże lustro Oskara Zięty wykonane ze stali nierdzewnej polerowanej oraz podświetlany sufit ze zmiennym natężeniem światła.

Przyglądając się temu mieszkaniu, odnajdujemy zróżnicowane fragmenty życia jego właściciela. Zestawiona jest męskość z poczuciem estetyki i zamiłowaniem do sztuki.
Widzimy wyraźne podzielenie funkcji pomieszczeń, służących do pracy i do wypoczynku.
I wreszcie zauważamy człowieka podróżnika, kosztującego wykwintności w życiu.


ZOBACZ ZDJĘCIA MIESZKANIA>>
Więcej o:
Komentarze (44)
Wielkomiejski eklektyzm, czyli oryginalne mieszkanie w Gdyni
Zaloguj się
 • jot.be

  Oceniono 93 razy 45

  Jakiś taki jakby hotelowy ten eklektyzm. Czułbym się tam jak w hotelu Mercure...

 • alpepe

  Oceniono 51 razy 33

  Długość dźwięku samotności...
  Pierwsza toaleta super, luksfery też mi się spodobały, reszta ładna, ale chyba po dwóch dniach pociachałabym się żyletką z tego smutku emanującego z wnętrz, chyba, że byłabym zamknięta w tej pierwszej toalecie z kotkiem i fajnym lustrem.

 • puzonik48

  Oceniono 47 razy 31

  Bardzo męskie mieszkanie :) To nie tylko esteta ale i pedantyczny facet :) dla mnie za chłodne,za smutne :) Ale przywykłam ,że nasi projektanci kochają czernie i brązy ,których nie trawię :)))

 • bm_ka

  Oceniono 63 razy 23

  Co Wy tu wypisujecie????:-) Pedantyczny facet, esteta, singiel. Mieszkanie dopracowane w każdym szczególe. Zapewne ma panią do sprzątania i prasowania. A efekt jak widać!
  Co tu można krytykować? Ilość butow? Bo co? Kobieta może mieć 100 par a facet musi biegać w jednej parze?!
  Świetne mieszkanie i świetny gość! :-)

 • lilubia

  Oceniono 43 razy 17

  Piękny pokazowy apartament. Mało zamieszkany, mało użyteczny no... Chyba że dla zamożnego singla 😊

 • klamtusek

  Oceniono 24 razy 16

  Puste półki świadczą, że to co najwyżej przyszły miłośnik dobrej lektury.

 • kiloamper

  Oceniono 24 razy 16

  Autentyczne to-to jak twarz Szulim

 • yslsl

  Oceniono 37 razy 13

  Przepiękne :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX