Mieszkanie w dawnej szkole

Mieszkanie w dawnej szkole. Salon.

Mieszkanie w dawnej szkole. Salon. (Fot. mat. Standard Studio Interior Architecture)

Dawniej była tu szkoła. Architekci przerobili ją na budynek z dziesięcioma mieszkaniami. Zaglądamy do jednego z nich.

Co zrobić z budynkami, które straciły już swoje pierwotne funkcje? Stare kościoły coraz częściej zamieniane są w galerie sztuki, w dawnych fabrykach powstają nowoczesne lofty, a opuszczone kamienne stodoły czy stajnie coraz częściej przekształcane są w eleganckie domy. Dziś zabieramy Was do Amsterdamu. Właśnie tutaj stara szkoła, została zamieniona w wygodny budynek mieszkalny o nazwie "One Drop". Architektom z pracowni CASA architecten udało się stworzyć 10 przestronnych mieszkań. Zajrzyjmy do jednego z nich.

Mieszkanie na parterze należy do czteroosobowej rodziny. Właściciele powierzyli projekt wnętrz pracowni Standard Studio. Założenia były proste - mieszkanie miało być przestronne, pełne światła i przytulne. Biel pięknie kontrastuje tu ze sklejką, której w mieszkaniu pełno.  Architekci postanowili pozostawić kilka elementów, świadczących o dawnym charakterze tego miejsca. Pozostawiono duże, przeszklone drzwi wejściowe i betonowe podłogi.

Niezwykle wysokie sufity, pozwoliły na wygospodarowanie dodatkowego miejsca na antresoli. Zaaranżowano tutaj miejsce do pracy oraz ustawiono pianino. Z drugiej strony antresoli zaaranżowano pokój dziecięcy. Mieszkanie to tak naprawdę jedna, otwarta przestrzeń. Salon, który kiedyś był klasą, połączono z kuchnią i jadalnią. Tam gdzie dziś znajduje się sypialnia, kiedyś był pokój nauczycielski.

Jak Wam się podoba to mieszkanie? Czekamy na Wasze opinie!

MIESZKANIE W DAWNEJ SZKOLE>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Mieszkanie w krakowskiej kamienicy. Sypialnia. Nowoczesne mieszkanie w odrestaurowanej krakowskiej kamienicy
  • Bow-Wow House w południowokoreańskiej prowincji Chungcheongnam, powstał pod koniec 2014 roku. Dom i pensjonat dla miłośników psów
  • Dom w widokiem na fiordy; proj. Schjelderup Trondahl Architects Dom z widokiem na fiordy
Skomentuj:
Mieszkanie w dawnej szkole
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX