Dom w starej kaplicy na wzgórzu. Wnętrza zachwycają!

Dom w starej kaplicy - przed i po

Dom w starej kaplicy - przed i po (Fot. evolution-design.info)

Kiedyś ta kaplica była ruiną. Teraz jest tu przytulny, nowoczesny dom.

Na zielonym wzgórzu, niedaleko angielskiej wsi Middleton-in-Teesdale stoi kamienna kaplica metodystów z 1889 roku. Pomału popada w ruinę - mury porasta mech, w pustych wnętrzach hula wiatr. Kaplica prawdopodobnie zniknęła by z powierzchni ziemi, gdyby niszczejącym budynkiem nie zainteresował się nowy właściciel. Postanowił wykupić obiekt i przekształcić go w dom na wynajem. Rewitalizacji "kaplicy na wzgórzu" podjął się zespół architektów ze szwajcarskiej pracowni Evolution Design.

Należało naprawić uszkodzony dach, wstawić drzwi i okna, aby zapobiec dalszym szkodom wyrządzanym przez wodę. Następnie rozpoczęto montaż wszystkich niezbędnych instalacji. Właścicielowi zależało na zachowaniu oryginalnej bryły. Jedynym odstępstwem od pierwotnej formy, było wstawienie okien połaciowych.

Wnętrza są nowoczesne, lekkie i funkcjonalne. Dominuje tu biel, którą połączono z drewnem i kolorowymi dodatkami. Charakteru wnętrzu dodają zachowane, oryginalne elementy więźby dachowej. Na parterze zaaranżowano salon, kuchnię z jadalnią, łazienkę i sypialnię. . Zdecydowano się na montaż antresoli na której umieszczono trzy sypialnie i dwie łazienki. Architektom bardzo zależało na tym, aby antresola nie zaburzyła linii okien.

Piękny dom w spokojnej, wiejskiej okolicy to idealne miejsce na urlop! Co najważniejsze, wolny czas może spędzić tu każdy. Dom można wynająć na popularnej platformie Aibnb. Może w nim wygodnie spać 7 osób. Jeden nocleg kosztuje 898 złotych (niezależnie od ilości osób). Brzmi nieźle, prawda?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA DOMU W STAREJ KAPLICY>>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
 • Dom w Breukelen. Projekt: Zeec Architecten Klimatyczny dom w starej stajni
 • Dom w starej szkole. Klimatyczny dom w starej szkole
 • Domek stoi przed siedzibą firmy "Minim House" w Waszyngtonie. Ma zaledwie 19,5 m kw. powierzchni. Ekologiczny mały domek
Komentarze (26)
Dom w starej kaplicy na wzgórzu. Wnętrza zachwycają!
Zaloguj się
 • natassja

  Oceniono 59 razy 51

  Coś wspaniałego! Ze względu i na bardzo przyjemne wnętrza jak i fakt, że coś starego dostało nowe życie, a i okolica - sama zieleń jak okiem sięgnąć.

 • yogini1

  Oceniono 35 razy 29

  .

  Świetne , po prostu cudo ...a okolica jak z bajki ..

  .

 • snowbird1

  Oceniono 1 raz 1

  Czy w nocy slychac ciche szmery modlacych sie ludzi?

 • biolesnaprawda

  Oceniono 1 raz 1

  Ładnie, ale chyba mury zimne - tyle metrów kwadratowych grzjeników tam jest. No i na pięterku sypialnia nr 3 (środkowa) nie ma dostępu do łazienki - trzeba przechodzić przez inne pokoje, albo biec na dół. Ale to wtórne. Ładny projekt, nieźle wykonany.

  I kolejny "przedruk" - artykuł z tymi zdjęciami ukazywał się od ładnych paru lat na całym świecie (po angielsku, arabsku, polsku, rosyjsku). Nawet "Cztery Kąty" już o tym pisały kilka lat temu i oczywiście... w lutym. Wygląda na to więc, że znowu ktoś w "redakcji" Domosfery przeglądał stare roczniki i wypuścił niusa-nie-niusa, jak to często robicie w rocznicę (nie koniecznie pierwszą) starej publikacji u siebie lub u "kolegów". Cenię profesjonalne dziennikarstwo (branżowe także).

 • adamjh

  0

  Wyglada fajnie. Ale jesli chodzi o zasady konserwacji zabytkow to tragedia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX