Inspirujące wnętrza agencji reklamowej

21.08.2009 12:58
Wnętrza agencji reklamowej

Wnętrza agencji reklamowej (fot. Magdalena Pacana)

Każdy z nas marzy o idealnym miejscu pracy. Miejscu w którym chce się przebywać, pracować, które inspiruje, zachwyca, odpręża, łagodzi konflikty, a do tego jest jeszcze praktyczne i funkcjonalne.
Miejscu profesjonalnym - stworzonym do efektywnej pracy i zarazem intymnym, domowym - które buduje więź i pozwala czuć się u siebie.  To wizja idealna, pełna sprzeczności i chorobliwie ambitna - słowem - idealne wyzwanie dla projektanta.

W styczniu 2009 r. agencja reklamowa Pride&Glory Interactive zleciła Morpho Studio zaaranżowanie swojego biura. Jako lokal pod nową siedzibę właściciele agencji wybrali 120 metrowe mieszkanie w zabytkowej kamienicy na krakowskim Kazimierzu.

Przestrzeń  miała być maksymalnie funkcjonalna i utrzymana w lekki klimacie. Specyfika pracy w agencji reklamowej wymusza na architekcie konieczność stworzenia miejsca, w którym pracownik chętnie zostanie po godzinach, i które będzie stymulować jego kreatywność. Agencje reklamowe zatrudniają przede wszystkim osoby młode. Dlatego też, aby sprostać stawianym wymaganiom, zaproponowano projekt łączący klasyczny wystrój, właściwy dla starych kamienic, z nowoczesnymi meblami i dopełniającymi całości dodatkami.

Zachowano więc oryginalną stylową stolarkę oraz parkiet. Duże, kryształowe żyrandole  podkreślają klasyczny charakter kamienicy. Wnętrze utrzymane w jasnej tonacji: dominuje tu biel i szarości. Całość przełamują rysowane komiksową kreską "credentiale" przygotowane przez dyrektora artystycznego agencji.

 

fot. Magdalena Pacana

 

Przy wejściu wita nas potężny, stalowy zegar, wspaniale komponujący się z czarnym, kryształowym żyrandolem. Przechodząc dalej, trafiamy do jednego z trzech pokoi, zajmowanych przez pracowników agencji. Dominuje tu biel i prostota: skrzyniowe regały oraz nowoczesne biurka. W tej celowo zaplanowanej monotonii bieli uwagę przykuwają akcenty zieleni. Nie bez powodu każde z pomieszczeń utrzymane jest w podobnej stylistyce: kolory biały i zielony ułatwiają koncentrację i odprężenie.

Po przejściu do sali konferencyjnej (ulubionego pomieszczenia wszystkich pracowników) głównym elementem, rzucającym się w oczy, jest długi, biały stół, wykonany zgodnie z projektem Morpho Studio . To właśnie przy nim odbywają się codzienne narady oraz cotygodniowe śniadania poniedziałkowe. To tu powstają najlepsze pomysły i tu integruje się zespół. Duży, kryształowy żyrandol,  robi wrażenie na każdym z odwiedzających biuro gości, a oprawione w czarne ramy rysunki przełamują elegancki minimalizm wnętrza.

Nie mniej ważna jest kuchnia, gdzie codziennie rano przygotowywana jest aromatyczna kawa. Pomieszczenie to udekorowano świeżymi owocami i ziołami, niezbędnymi do przygotowania cotygodniowych poniedziałkowych śniadań.

Całość tworzy przestrzeń ważną dla ludzi, którzy w niej pracują. Przyjazne miejsce pracy, które spełnia wiele ważnych funkcji  łącząc lekkość i kreatywność z klasycznym klimatem kamienicy.

 

Autorką wszystkich zdjęć jest Magdalena Pacana

 

Źródło:

 

Zobacz także:

Kobiecy apartament

Perfumeria Galilu

Hotel Berge - inny niż wszystkie

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (10)
Inspirujące wnętrza agencji reklamowej
Zaloguj się
 • Gość: Gość

  0

  Litości, ale wnętrze Agencji Reklamowej kojarzy się zupełnie inaczej.Ten projekt zupełnie do mnie nie przemawia. NIE kupuję tego !!!

 • Gość: Gość

  0

  Naprawdę nic tu pomysłowego może poza stołem - ciekawe skąd go wzieli ?

 • Gość: Gość

  0

  Rozumiem i negatywne uwagi, ale zastanówmy się jak wyglądają nasze biura...mam na myśli raczej te nie zajmujące się reklamą - dramat (np. branża nieruchomości, związana po części z wnętrzarstwem). Życzę odwagi innym.

 • Gość: Gość

  0

  Według mnie jest pięknie i bardzo elegancko. Tak lekko i stylowo. Dodatki - zegar i lampy wprowadzają fajny klimat. Super

 • Gość: Gość

  0

  jak na biuro agencji reklamowej to chyba trochę za mało ...
  w każdym razie pozytywnie nie zaskakuje ...

 • Gość: Gość

  0

  Poprawne, estetyczne, ale jak na wnętrza należące do agencji reklamowej są naprawdę słabe. Kreatywność na poziomie bliskim zeru. Kalka pomysłów których pełno w magazynach wnętrzarskich. Widziałbym raczej w nim młodych w krawatach niż ludzi z AR z głową pełną pomysłów.

 • Gość: Gość

  0

  nic specjalnego...

 • Gość: Gość

  0

  Właściciele agencji pokazali nie tylko chęć sprawienia by otoczenie było inspirujące dla pracowników, ale przede wszystkim wykazali się "sprytem przedsiębiorcy". Potencjalny klient agencji widząc takie wnętrze, juz na wstępie wie, że ludzie tu pracujący potrafią być kreatywni w każdym aspekcie i mają otwarte umysły, o poczuciu estetyki nie wspomnę. Wnętrze samo w sobie nie jest niczym odkrywczym, ale jest wysmakowane i jest pozytywnym zaskoczeniem. Brawo.
  Za takie drzwi dała bym się pokroić :-)

 • Gość: Gość

  0

  Pięknie. wróciłam kilka dni temu z Danii i miałam przyjemność oglądać kilka wspaniałych biur. Wierzyć mi się nie chciało, że ktoś zadbał o przestrzeń dla pracowników w taki sposób, by była ona, mało powiedziane że estetyczna, wręcz piękna! Jestem pod wrażeniem! www.zpotrzebypiekna.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX