Szklane meble od projektantów

Szklane meble nigdy nie wyjdą z mody. Dlaczego? Pasują praktycznie do każdego wnętrza! Włoska marka Glas Italia stale poszukuje nowych zastosowań dla szkła oraz rozwija współprace z najlepszymi współczesnymi projektantami tj. Philippe Starck, Edward Barber & Jay Osgerby, Ronan & Erwan Bouroullec, Piero Lisson czy Patricia Urquiola.
BOXINBOX, proj Philippe Starck dla Glas Italia BOXINBOX, proj Philippe Starck dla Glas Italia Fot. mat. prasowe

BOXINBOX, proj Philippe Starck

Seria stolików i regałów zaprojektowana w formie pudełka w pudełku. Zewnętrzna część wykonana jest ze szkła transparentnego, natomiast wewnętrzne elementy są ze szkła barwionego. Opcjonalnie na półkach pojawić się mogą pojemniki do przechowywania, które wykonane są z trzech różnych materiałów: drewna zebrano łączonego w jaskółczy ogon, białego lub czarnego plastiku lub ręcznie wyplatanych roślinnych włókien.

BOXINBOX, proj Philippe Starck dla Glas ItaliaFot. mat. prasowe

COLLECTOR, proj. Edward Barber & Jay Osgerby dla Glas Italia COLLECTOR, proj. Edward Barber & Jay Osgerby dla Glas Italia Fot. mat. prasowe

COLLECTOR, proj. Edward Barber & Jay Osgerby

W skład kolekcji wchodzą; stoliki kawowe w formie gabloty z szufladą oraz średniej wielkości gablota. Meble posiadają charakterystyczne zaoblone krawędzie, natomiast podstawy wykończone są lustrem lub lakierowanym na czarno jesionem.

COLLECTOR, proj. Edward Barber & Jay Osgerby dla Glas ItaliaFot. mat. prasowe

SPECCHIO DI VENERE, proj. Massimiliano Locatelli-CLS Architetti dla Glas Italia SPECCHIO DI VENERE, proj. Massimiliano Locatelli-CLS Architetti dla Glas Italia Fot. mat. prasowe

SPECCHIO DI VENERE, proj. Massimiliano Locatelli-CLS Architetti

Kolekcja stołów i konsoli, które można ze sobą dowolnie zestawiać lub używać każdy z elementów osobno. Modele posiadają miękkie nieregularne kształty, zaokrąglone krawędzie oraz eleganckie nogi z dmuchanego szkła. Wchodzące w skład serii meble wykonane są ze szkła transparentnego, barwionego lub srebrzonego. Posiadają gładkie powierzchnie lub porowatą fakturę.

SPECCHIO DI VENERE, proj. Massimiliano Locatelli-CLS ArchitettiFot. mat. prasowe

TWINKLE, proj. Chiara Andreatti dla Glas Italia TWINKLE, proj. Chiara Andreatti dla Glas Italia Fot. mat. prasowe

TWINKLE, proj. Chiara Andreatti

Kolekcja inspirowana jest tradycyjnym czeskim szkłem szlifowanym. Na serię składają się trzy różnej wielkości stoliki kawowe. Ich podstawy wykonane są z gładkiego transparentnego szkła, natomiast na okrągłe blaty naniesiony jest szlifowany wzór siatki.

TWINKLE, proj. Chiara AndreattiFot. mat. prasowe

 

 

PALANCO, proj Ronan & Erwan Bouroullec PALANCO, proj Ronan & Erwan Bouroullec Fot. mat. prasowe

PALANCO, proj Ronan & Erwan Bouroullec

Podwójne lustro wiszące Planaco montowane jest do sufitu. Wysokość tafli regulowana jest przez dwie znajdujące się po jego bokach przeciwwagi. Wykonane ze szkła obciążniki są transparentne lub wybarwione na czerwono brązowo. Aluminiowe rolki oraz linki posiadają czarne wykończenie. Lustro może zostać zamontowane w dowolnym miejscu pomieszczenia.

WUNDERKAMMER, proj. Piero Lissoni WUNDERKAMMER, proj. Piero Lissoni Fot. mat. prasowe

WUNDERKAMMER, proj. Piero Lissoni

Struktura gabloty wykonana jest z aluminium wykończonym ciemnobrązową anodą lub białym lakierem. Model przeznaczony jest do sklepów i muzeów. Całkowicie transparentne ścianki oraz półki zapewniają doskonałą ekspozycję zgromadzonych przedmiotów. Mebel dostępny jest w dwóch wielkościach.

PRISM, proj. Tokujin Yoshiok PRISM, proj. Tokujin Yoshiok Fot. mat. prasowe

PRISM, proj. Tokujin Yoshiok

Wykonana z hartowanego szkła ławka posiada precyzyjnie frezowane krawędzie, które efektownie załamują światło. Prism to także wykonana w całości ze szkła garderoba, w której jedynie drążek na ubrania jest stalowy.

PRISM, proj. Tokujin YoshiokFot. mat. prasowe

SHIMMER, proj. Patricia Urquiola SHIMMER, proj. Patricia Urquiola Fot. mat. prasowe

SHIMMER, proj. Patricia Urquiola

Kolekcja Shimmer powiększyła się o wiszącą półkę, stoliki kawowe, konsolę. Meble posiadają zaokrąglone krawędzie. Są dostępne w wersji ze szklą transparentnego lub opalizującego. Nowością jest również seria luster, których opalizujące wykończenie przechodzi stopniowo w lustrzaną taflę. Wygląd tych modeli zmienia się w zależności od kąta patrzenia i padania światła.

SHIMMER, proj. Patricia UrquiolaFot. mat. prasowe

Więcej o: