Polskie meble to już nie paździerz. Teraz liczy się design

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Zachwycamy się zagranicznymi markami mebli, a tymczasem w naszym kraju powstają równie dobre, jeśli nie lepsze. Polecamy je z pełną odpowiedzialnością. Podziwiamy za wysokiej jakości materiały, ergonomię, precyzję wykonania oraz podążanie za najnowszymi trendami.
BRW BRW fot. BRW

Polskie meble to już nie paździerz. Te marki stawiają na design

Cudze chwalicie, swego nie znacie - zachwycamy się zagranicznymi markami mebli, a tym czasem w naszym kraju powstają równie dobre, jeśli nie lepsze. Polscy producenci mebli coraz bardziej stawiają na jakość i dobry design. Przaśne meblościanki to już zdecydowanie przeszłość. Produkty prezentowanych przez nas firm są tego najlepszym potwierdzeniem. Poznajcie 5 polskich marek, z których wyrobów możemy być dumni. Polecamy je z pełną odpowiedzialnością. Podziwiamy za wysokiej jakości materiały, ergonomię, precyzję wykonania oraz podążanie za najnowszymi trendami.

BRW, kolekcja Modai BRW, kolekcja Modai fot. Black Red White

Black Red White

Black Red White to największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Początki firmy sięgają roku 1991. Wtedy powstała pierwsza fabryka mebli BRW w Biłgoraju. Od tego czasu rozwój firmy nabrał tempa. W tej chwili meble sprzedawane są w blisko 80 salonach w całym kraju. BRW zasłynęła z niedrogich zestawów mebli do salonów. Nie zawsze jednak słynęła z dobrego designu i wysokiej jakości. Od kilku lat jednak marka zdecydowanie zmienia swoje oblicze. Zatrudnia młodych i doświadczonych projektantów oraz bada mieszkaniowe potrzeby Polaków. To wszystko owocuje nowoczesnymi kolekcjami, które zaskakują świetnym designem. "Piękno jest proste" to hasło przyświecające nowym kolekcjom Black Red White. Marka postawiła tym razem na meble minimalistyczne, nowoczesne i dzięki temu szalenie stylowe. To prawdopodobnie jedna z najciekawszych propozycji w historii tej marki. 

Minimalistyczna forma zabudowy kuchennej jest doskonałym tłem materiałów wykończeniowych. Ciekawy wzór blatu wyspy odtwarza rysunek marmuru calacatta z mocnym, szarym użyleniem. Doskonale komponuje się z minimalistyczna bielą. Minimalistyczna forma zabudowy kuchennej jest doskonałym tłem materiałów wykończeniowych. Ciekawy wzór blatu wyspy odtwarza rysunek marmuru calacatta z mocnym, szarym użyleniem. Doskonale komponuje się z minimalistyczna bielą. fot. Zajc Kuchnie

Zajc Kuchnie

Historia zaczęła się w latach 80. od małego, rodzinnego warsztatu rzemieślniczego. Dzisiaj firma Zajc Kuchnie to jeden z wiodących polskich producentów luksusowych mebli kuchennych robionych na zamówienie. Powstała w 1995 roku w Poznaniu jako kontynuacja rodzinnego interesu. Obecnie pracują w niej aż trzy pokolenia właścicieli. Już od początku istnienia firmy było wiadomo, że jej głównym produktem będą meble kuchenne. Bo rodzina Zajców kocha kuchnie i jak mało kto na kuchniach się zna. Dlatego w szybkim czasie firma zdobyła szerokie grono zwolenników nie tylko w Polsce, ale też w Szwecji, Kanadzie i w Wielkiej Brytanii. Proste, nowoczesne bryły, umożliwiające tworzenie dowolnych konfiguracji dopasowanych do potrzeb użytkowników, stonowana kolorystyka materiałów wykończeniowych, bogate wyposażenie kuchennych szaf i szuflad, a przede wszystkim luksusowe wykończenie, podbiły serca klientów. Niedawno firma otworzyła showroom w Warszawie przy ul. Duchnickiej 3. Eksponowany jest w nim m.in. najbardziej popularny model kuchni Z1, który pokazujemy na zdjęciach.

Vox Meble Vox Meble fot. Vox Meble

Vox Meble

VOX to marka wnętrzarska, działająca od 1989 roku. Wyspecjalizowała się meblach do pokoi dziecięcych i młodzieżowych, ale ofertę ma znacznie szerszą. VOX od lat stawia na design i przemyślane rozwiązania. Nad nowymi produktami pracują multidyscyplinarne zespoły, w skład których, oprócz projektantów, wchodzą psychologowie, etnografowie czy socjologowie. W ten sposób powstają stylistycznie dopasowane do siebie kolekcje mebli, podłóg, drzwi, dodatków oraz systemów ściennych i elewacyjnych. Marka wciąż stawia na innowacje. Dzięki temu wypracowała sobie silną pozycję w kraju oraz za granicą. Jej produkty są obecne w ponad 50 krajach na wszystkich kontynentach, od Stanów Zjednoczonych, przez Rosję, aż po Australię i Tajwan.

Kuchnia Rust R5 z kolekcji Avant-Garde to połączenie surowego betonu, ciepłego drewna i spawanej stali. Piękna propozycja do loftowych wnętrz. Kuchnia Rust R5 z kolekcji Avant-Garde to połączenie surowego betonu, ciepłego drewna i spawanej stali. Piękna propozycja do loftowych wnętrz. fot. Meble Rust

Rust Meble

Firma Rust to kuchnie dla klientów poszukujących perfekcji wykonania i ponadczasowej elegancji w atrakcyjnej cenie. Rodzinna marka, założona w 1968 roku przez Ernesta Rusta, dziś prowadzona jest przez jego syna Mariana. Przez blisko 50 lat firma zdobyła najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie projektowania mebli kuchennych i do dziś utrzymuje się na pozycji lidera. Firma podbija także zagraniczne rynki. W 2015 roku otworzyła swój pierwszy showroom w Dubaju, gdzie prezentuje kuchnie z najnowszych kolekcji.

Swarzędz Home Swarzędz Home fot. Swarzędz Home

Swarzędz Home

Swarzędz Home to marka z tradycjami, wywodząca się ze Swarzędzkich Fabryk Mebli. Jej założyciele właśnie tam nauczyli się meblarskiego rzemiosła. Choć legendarna fabryka Antoniego Tabaki i późniejsze zakłady SFM dawno już nie istnieją, tradycja przetrwała. Fabryka została sprywatyzowana w 1990 roku. Przez lata swarzędzkie meble były synonimem tradycji i elegancji. Marka jednak długo nie mogła się przebić do świadomości młodszego pokolenia. Wszystko się jednak zmieniło kilka lat temu. Firma zaczęła podążać za trendami i tworzyć meble dla szerszego grona odbiorców. Czerpiąc przy tym z bogatej tradycji, udało się znacznie odświeżyć i odmłodzić ofertę. Teraz te meble chce mieć każdy.

Więcej o:
Komentarze (4)
Polskie meble to już nie paździerz. Teraz liczy się design
Zaloguj się
 • cezar85

  Oceniono 4 razy 4

  musicie jeszcze raz sprawdzić, co to znaczy design

  bo tandetne wzornictwo, to też design

 • szogun_znad_morza

  Oceniono 3 razy 3

  BRW? Proszę Was!
  Właśnie pozbywam się tych mebli. Designu nie można im odmówić. Jakość wykonania - niedopuszczalna. Wypadające śrubki, odchodzące tylne dykty, odpadające " wzmocnienia szuflad...
  Dla osób z minimum średnimi wymaganiami i słabych nerwach, nie polecam.

 • jsbmw

  Oceniono 2 razy 2

  Czekam aż wróci design z PRL-u. Na tych nowych szpetnych kanciakach nie da się siedzieć, a tym bardziej wyspać. Kiedy wreszcie człowiek przestanie być dodatkiem do mebla! Ma być na odwrót! Czy ktoś mnie rozumie? Nikt.

 • danila555

  0

  Brw to paździerz najgorszego sortu.Najtańsze materiały i akcesoria.10-15 lat wstecz były używane materiały i akcesoria lepszej jakości ,a i tak klienci mówili ,że są słabe.Meble były 2 cięższe niż obecnie.Ten paździerz obecnie używany można w rękach rozdusić.Wiem co piszę bo pracowałem przy tym syfie
  Wiem co piszę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX