Zmywanie na wyspie kuchennej. 5 pomysłowych aranżacji

Wyspa kuchenna dostarcza dodatkowego miejsca roboczego w kuchni. Coraz częściej umieszczany jest na niej zlewozmywak i aranżowana strefa zmywania. Takie rozwiązanie to nie tylko komfort użytkowania, ale też wyjątkowy wystrój kuchni.
Zmywanie na wyspie kuchennej. 5 pomysłowych aranżacji Zmywanie na wyspie kuchennej. 5 pomysłowych aranżacji fot. Ferro

W stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu skandynawskim. Postawiono tu na otwartą przestrzeń, jasne kolory i naturalne drewno. Żeby zlewozmywak na wyspie łączył się stylistycznie z całym wnętrzem zdecydowano się na biały zlew. Z kolei, żeby zmywanie było wygodne wybrano zlewozmywak półtorakomorowy z ociekaczem. Do tego bateria stojąca z wyciąganym natryskiem pozwala precyzyjnie kierować strumień wody.

Te wszystkie zabiegi spowodowały, że zmywanie w tym miejscu jest wygodne, a kuchnia zachowała swój skandynawski styl.

W kuchni wprowadzono industrialny dodatek w postaci wiszących lamp. Jedną ze ścian pokryto farba tablicową, na której można zapisywać przepisy. W kuchni wprowadzono industrialny dodatek w postaci wiszących lamp. Jedną ze ścian pokryto farba tablicową, na której można zapisywać przepisy. Fot. Ferro

Industrialna elegancja

W tej kuchni miesza się styl styl industrialny z klasycznym. Całą uwagę skupia na sobie obszerna wyspa kuchenna znajdująca się w centrum pomieszczenia. Jest na niej strefa zmywania. Ważnym elementem jest tu bateria zlewozmywakowa o nowoczesnym kształcie. Stylistycznie niby nieco odstaje od aranżacji wnętrza, ale jej obecność jednocześnie dowodzi, że wyłamanie się z konwencji nie zawsze musi szkodzić.

Kuchnia z wyspą Kuchnia z wyspą Fot. Ferro

Sprzęty dobrze ukryte

W tej kuchni panuje nowoczesna stylistyka. W jej centrum znajduje się duża wyspa, która pełni kilka funkcji. Dostarcza miejsca na przechowywanie, na zmywanie naczyń oraz dodatkową, obszerną, powierzchnię roboczą. Przy jednym z jej boków udało się wygospodarować miejsce do spożywania posiłków dla dwóch osób. Zastosowany do jej wykończenia marmur sprawia, że wyspa nadaje wnętrzu elegancji.

Zmywanie na wyspie kuchennej Zmywanie na wyspie kuchennej fot. Ferro

Kuchnia w szarościach

W tej kuchni najważniejsza jest wygoda, dlatego na wyspie kuchennej nie upychano zbyt wielu sprzętów. Zdecydowano się umieścić tylko zlewozmywak i płytę grzewczą. Dzięki temu można było sobie pozwolić na nieco większy zlewozmywak ze sporym ociekaczem. To zapewnia wygodę użytkowania. Kolor zlewu wpisuje się w aranżację całej kuchni. Bateria jest natomiast bardzo prosta, uniwersalna w kształcie, co sprawia, że nie rzuca się w oczy.

Kuchnia z wyspą Kuchnia z wyspą Fot. Ferro

Drewno i ciepła biel

W tej aranżacji nie ma tekstyliów, które mogłyby nadać jej przytulności, a mimo to wnętrze wydaje się ciepłe i przyjemne. Taki efekt uzyskano dzięki połączeniu ciepłego odcienia bieli z drewnem w miodowym odcieniu. Sprzęty w białym kolorze oraz chromowane detale świetnie pasują do całości. Dużą powierzchnię blatu roboczego na wyspie kuchennej przełamuje jednokomorowym zlewozmywak o nowoczesnej formie.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zmywanie na wyspie kuchennej. 5 pomysłowych aranżacji
Zaloguj się
  • allegropajew

    Oceniono 8 razy -2

    Wyspa kuchenna nie ma sensu!!! Mam kumpla, który ma forsy więcej niż lodu i dał się projektantowi (sorry, designerowi) na to namówić i klął na czym świat stoi, bo sam uwielbiał pokucharzyć w ramach odpoczynku po pracy.

    W końcu po 3 latach męki za jakieś 100 tysi przebudował kuchnię na normalną!!! A wyspa oddzielała mu ponad 50-metrowy salon od jakiejś 20-metrowej kuchni. Więc wy... wyspę i postawił ścianę z rozsuwanymi drzwiami (a koszty to napompowało przełożenie instalacji i konsekwentnie wymiana posadzki (cena!!!!) i ścian i całej zabudowy).

    Gościula

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX