Szybka metamorfoza wnętrza, czyli mała zmiana - duży efekt [NASZE PROPOZYCJE]

Każdy moment na metamorfozę wnętrza jest dobry. Żeby zmienić charakter mieszkania, wcale nie potrzeba dużego remontu. Diabeł tkwi w szczegółach! Mamy dla Was kilka propozycji.
Tkaniny we wnętrzach Tkaniny we wnętrzach Fot. designersguild.com

Tkaniny

Marzysz o zmianie wystroju mieszkania, a nie masz czasu, chęci i pieniędzy  na remont? Zainteresuj się tkaninami. Nie musisz przy tym na nowo obijać krzeseł, wystarczy, że położysz na nich kolorowe poduszki, a na sofę rzucisz barwną kapę czy duży, miękki, rozłożony rozłożony pled. Warto też wymienić zasłony. Nowe kolory potrafią zdziałać cuda!

Kolejnym krokiem było pomalowanie całej powierzchni płytek. Kolejnym krokiem było pomalowanie całej powierzchni płytek. Fot. Anna Drozd (panitopotrafi.blogspot.com)

Pomaluj płytki

Kto powiedział, że malować można tylko ściany? Równie dobrze możesz samodzielnie odświeżyć glazurę i terakotę. Kup specjalne farby w dowolnym kolorze i do dzieła. Pamiętaj jednak, że nie jest to zajęcie na jeden dzień, bo farbę nakłada się dwa razy i każda warstwa musi porządnie wyschnąć.

Panele dekoracyjne Cube z serii Wood Collection. Panele dekoracyjne Cube z serii Wood Collection. fot. woodcollection.pl

Panele na ścianie

Zawsze podobały Ci się drewniane domy? Chciałaś mieszkać w pokoju ze ścianami z desek? Teraz możesz zrealizować marzenie! Kup panele ścienne. Szybko ułożysz je w każdym pomieszczeniu. Są w wielu kolorach i kształtach, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Naklejka samoprzylepna na lodówkę Eiffel Tower, 89 zł za metr kw., Big-trix.pl. Naklejka samoprzylepna na lodówkę Eiffel Tower, 89 zł za metr kw., Big-trix.pl. Fot. producent

Oklej lodówkę

Twoja lodówka spędza Ci sen z oczu? Nie pasuje do kuchni, ale jest jeszcze sprawna, więc żal wyrzucić? Oklej ją folią samoprzylepną.  W ten prosty sposób zmienisz całkowicie jej wygląd. Folią możesz okleić całą lodówkę lub tylko jej fragmenty. Jeśli wybierzesz naklejki np. w kwiaty lub ptaki, nielubiana lodówka stanie się ukochanym meblem.

Ramki w mieszkaniu Ramki w mieszkaniu fot. lesconfettis.com i ideabox4.me

Sposób na puste ściany

Mogą być proste albo ozdobne. Prostokątne, kwadratowe, owalne albo okrągłe. Mogą wisieć w grupie albo samodzielnie. Symetrycznie lub pod sznurek, jak w galerii lub dowolnie. Jedno jest pewne, ramki w ciągu kilku chwil całkowicie odmienią wnętrze Twojego mieszkania. Nie masz wielu obrazów czy fotografii? Powieś puste ramki, są bardzo modne.

Zioła są nie tylko pyszne i zdrowe. Odpowiednio wyeksponowane mogą stanowić prawdziwą ozdobę domu. Kamionkowy pojemnik na zioła Zioła są nie tylko pyszne i zdrowe. Odpowiednio wyeksponowane mogą stanowić prawdziwą ozdobę domu. Kamionkowy pojemnik na zioła "Herb & Spicers" od Sagaform, ma specjalny otwór ułatwiający podlewanie. Cena: 119 zł design.domosfera.pl

Mini ogródek ziołowy

Rośliny wnoszą do naszych wnętrz świeżość, a ogródek ziołowy nadaje pomieszczeniu nieco śródziemnomorskiego charakteru. Zazwyczaj urządzamy go w kuchni, wszak ziół używamy do potraw, ale równie dobrze kompozycję możesz ustawić w pokoju.  Piękny zapach w każdej chwili przeniesie Cię w letniego ogrodu.

Ściana pomalowana farbą tablicową w pokoju dziecka. Ściana pomalowana farbą tablicową w pokoju dziecka. fot. laurafrantz.com

Farba tablicowa i magnetyczna

Z każdej podróży przywozisz magnesy, dostajesz je też od przyjaciół i nie masz już miejsca na lodówce? Szkoda je chować, tym bardziej, że niektóre magnesy to prawdziwe dzieła sztuki.  Jest na to sposób! Kup farbę magnetyczną i pomaluj nią całą ścianę lub tylko jej fragment. Magnesy świetnie przylgną do takiej powierzchni, a Twoje mieszkanie zyska oryginalną galerię. Możesz również pomalować ścianę farbą tablicową (dostępną w różnych kolorach). Dzieci będą szczęśliwe!

Więcej o: