Oryginalne meble do pokoju dziecka

Nasze dzieci zasługują na wszystko, co najlepsze. Przede wszystkim dajmy im zatem swój czas i uwagę, a potem ich własny pokój wypełniony sprytnymi rozwiązaniami i dekoracjami rodem z bajki.
Piętrowe łóżko Cottage Piętrowe łóżko Cottage lovethesign.com

Piętrowe łóżko

Taki mebel pomoże spełnić kilka dziecięcych marzeń na raz. Będzie domkiem na drzewie, fortecą do zdobycia lub tajną kryjówką, w której dzieci schowają swoje skarby.

Łóżko piętrowe Cottage, lovethesign.com

Legowisko Nido by Magis Legowisko Nido by Magis lovethesign.com

Designerskie legowisko

Dzieci uwielbiają różnego rodzaju schowki, nawet te, do których ledwo są w stanie się zmieścić. To, wykonane z tworzywa sztucznego, legowisko nadaje się do wykorzystania również na zewnątrz, więc z powodzeniem może towarzyszyć maluchom w wakacyjnych zabawach w ogrodzie.

Legowisko Nido by Magis, lovethesign.com

Szafa Notes Szafa Notes Mogg, kookudesign.com

Szafa, po której można rysować

Wciąż narzekamy, że dzieci rysują po ścianach i meblach. Pozwólmy im na to (oczywiście w ograniczonym zakresie)! Może ten etap zdąży minąć, zanim skończy się papier, którym została pokryta ta szafa :)

Szafa Notes, Mogg, kookudesign.com

Dywan Roots Dywan Roots Nodus, kookudesign.com

Dywan jak z bajki

W tym miejscu rosła magiczna fasola, po której wspinał się mały Jack. Może i lepiej, że nasze maluchy nie będą musiały uciekać przed złym olbrzymem, ale nadal mogą odbywać niesamowite podróże - używając wyobraźni.

Dywan Roots, Nodus, kookudesign.com

Drewniany regał Drewniany regał Bloomingville

Regał na zabawki

Mebel do przechowywania drobiazgów jest niezbędny w pokoju dziecka. Wyposażony w wyjmowane szufladki z ciekawym motywem dekoracyjnym może nie zagwarantuje, że maluch zacznie dbać o porządek, ale z pewnością pobudzi jego kreatywność.

Drewniany regał na zabawki, Bloomingville

Stolik i półka modułowa A La Carte Seletti Stolik i półka modułowa A La Carte Seletti Fabryka Form

Coś więcej niż stolik

Taki stolik spodoba się każdej Alicji - również tej z Krainy Czarów. Zestawiając ze sobą kilka modułów (najlepiej w różnych kolorach) uzyskamy oryginalny regał na zabawki.

Stolik i półka modułowa A La Carte, Seletti, Fabryka Form

Meble do pokoju dziecięcego Meble do pokoju dziecięcego Kutikai

Bezpieczne meble dla najmłodszych

W przypadku najmłodszych dzieci najważniejszą kwestią, o której musimy bezwzględnie pamiętać przy urządzaniu pokoju, jest bezpieczeństwo. Klasyczne uchwyty meblowe w tej komodzie zastąpiono otworami we frontach, w które wkładamy dłoń, żeby móc je otworzyć.

Mebelki do pokoju dziecka marki Kutikai

Nietypowa dekoracja na ścianie Nietypowa dekoracja na ścianie Agata Meble

Schowki na skarby

Co w pokoju dziecka robi drewniana budka dla ptaków? Z pewnością nadaje wnętrzu nietypowy charakter, ale może mieć również dodatkowe zadanie - na przykład posłużyć jako skarbonka (na banknoty).

Meble z kolekcji Wow, Agata Meble

Meble do pokoju dziecka Meble do pokoju dziecka LemonKid

Aranżacja jak magiczna kraina

Niezwykły wygląd można nadać nawet meblom, których głównym zadaniem jest przechowywanie ubrań. Kolorowe szafy przypominające domki, a do tego regał na książki w kształcie drzewa - które dziecko nie byłoby zachwycone?

Meble z kolekcji W chmurach, LemonKid

Garderoba Guld Mes Garderoba Guld Mes Bloomingville, agamartin.com

Pomysł na przechowywanie ubrań

Zorganizowanie całej garderoby dziecka w takiej formie byłoby oczywiście przesadą, ale to rozwiązanie sprawdzi się w sytuacjach, gdy przygotowujemy dziecku rzeczy do założenia przed wyjściem z domu i chcemy w jednym miejscu zgromadzić to, czego będzie potrzebowało.

Garderoba Guld Mes, Bloomingville, agamartin.com

Więcej o: