Kuchnie: ściana bez glazury

ml
11.01.2012 01:00
A A A
Niewielki ciąg kuchenne wykorzystano do maksimum. Górne szafki sięgają samego sufitu. Zamiast tradycyjnej glazury użyto tafli szkła w zielonkawym odcieniu. Wszystko ładnie komponuje się ze stołem z jasnego drewna.

Niewielki ciąg kuchenne wykorzystano do maksimum. Górne szafki sięgają samego sufitu. Zamiast tradycyjnej glazury użyto tafli szkła w zielonkawym odcieniu. Wszystko ładnie komponuje się ze stołem z jasnego drewna. (fot. Corbis)

Ściana pomiędzy kuchennym blatem a szafkami jest szczególnie narażona na zabrudzenia i kontakt z wodą. Zwykle w to miejsce kładziemy płytki ceramiczne. Co zrobić gdy już opatrzył nam się ten materiał?
Zobacz zdjęcia (6)

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (11)
Zaloguj się
 • Gość: Młody

  0

  Ja mam w kuchni szkło drukowane, zamówione w www.glassio.pl , kuchenka jest gazowa i zupełnie nic się nie dzieje, a gotujemy na niej codziennie!. Uważam, że wydawanie kasy na hartowane szkło jest w takim przypadku zbędne. Fakt podobno jeśli uderzy się czymś metalowym w rozgrzany lacobel to na pewno pęknie, ale mysle, że tyczy się to samo tego hartowanego.
  Każdy niech sam podejmie decyzję. Ja wybrałem nie hartowany.

 • Gość: Gość

  0

  ja mam w kuchni szkło hartowane, pod tym wydruk , wszystko zamknięte w profilach, kuchenka jest elektryczna i nic się nie dzieje. A podświetlone mam to całe, równomiernie od spodu, a nie tak jak na tym drugim zdjęciu- amatorszczyzna!

 • Gość: Gość

  0

  A gdzie można dostać takie szyny, ramki do tych paneli? nie wiem jak to się nazywa i gdzie tego szukać;/

 • Gość: Gość

  0

  Szkło jest świetną sprawą jeże już ktoś to ma to nigdy nie wróci do fliz czy płyt. Gwarantuję bo mam. Jeśli chodzi o plexiglas to niewypał .Znajomi mieli i przy płycie ceramiczne z czasem popękał . Pozdrawiam

 • Gość: Gość

  0

  może by też fototapeta np. z 4, niech będzie 5 lat gwarancją; bez żadnych kombinacji typu szkło zabezpieczające, etc. Mógłbym zdradzić nazwę firmy, ale tego nie zrobię. Pozdrowienia

 • Gość: Gość

  0

  no no fajna kuchnisa

 • Gość: Gość

  0

  Ja użyłem lacobel w całej kuchni, kolor brązowy, bo akurat idealnie się komponuje w mojej kuchni. Do tego od dołu delikatne podświetlenie LED co daje rewelacyjny efekt. Szkła nie można wystawiać na wysokie temperatury, dlatego nie można go stosować przy kuchenkach gazowych. Dla kuchenek elektrycznych nie ma przeszkód. U mnie odległość płyty grzewczej od ściany to ok 8cm i według wypowiedzi lynx-a już dawno powinno mi wszystko popękać.

 • Gość: Gość

  0

  dziennikarz miał w cv
  znajomość języków:
  polski - zaawansowany w mowie i piśmie

 • Gość: Gość

  0

  Czy ktoś w Gazecie sprawdza poziom znajomości języka polskiego Waszych dziennikarzy?
  Życzę sukcesów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX