Wyjątkowe place zabaw

Kiedyś na placach zabaw były tylko odrapane huśtawki, drabinki do wspinania i brudne piaskownice. Dzisiejsze miejsca stworzone do dziecięcych zabaw wyglądają zupełnie inaczej -  są piękne, kolorowe i bezpieczne dla dzieci. Zobaczcie kilka naprawdę ciekawych projektów z różnych stron świata!
Plac zabaw projektu Toshiko Horiuchi MacAdam w Saporro Plac zabaw projektu Toshiko Horiuchi MacAdam w Saporro web-japan.org

Tęczowa sieć w Saporro

Ten multikolorowy, przedziwny plac zabaw w Takino Hillside Park w Saporro, przypomina wielką sieć wydzierganą z włóczki. Stworzyła go japońska artystka Fumiaki Takano. Materiał po którym biegają dzieci jest bezpieczny i wytrzymały. Warto zwrócić uwagę na bardzo ciekawie zaprojektowane huśtawki.

Saporro, plac zabaw

Plac zabaw w Hadze Plac zabaw w Hadze carve.nl

Powierzchnia księżyca w Hadze

Carve to grupa architektów z Holandii, która w swoim portfolio ma wiele naprawdę oryginalnych placów zabaw. Projektanci, w jednej z dzielnic Hagi, stworzyli miejsce do którego przyjeżdżają rodziny z całego miasta. Zadziwia przede wszystkim niespotykana, ostra, czerwona kolorystyka i nierówna (ale bezpieczna) nawierzchnia.

Haga, plac zabaw

Ring around tree Ring around tree tezuka-arch.com

Dookoła drzewa w Tokio

Ciekawa wariacja na temat domku na drzewie to projekt Kashiwy Sato - japońskiego architekta. Znajduje się on w jednej dzielnic Tokio, na terenie należącym do prywatnej szkoły. Dzięki specjalnej platformie, dzieci mogą wspiąć się na wysokość korony drzewa. Odpowiednie zabezpieczenia gwarantują bezpieczeństwo.

Tokio, plac zabaw

Plac zabaw w Weidevenne w Holandii Plac zabaw w Weidevenne w Holandii designboom.com/fot. milan van der storm

Wall-Holla w Purmerend

Wall-Holla to kolejny projekt grupy Carve, znajdujący się w Purmerend w południowej Holandii. To ściana- klatka, we wnętrzu której dzieci mogą wspinać się, zjeżdżać... po prostu bawić. Dzięki zamontowaniu na zewnątrz specjalnych uchwytów, całą konstrukcję można traktować jak ściankę wspinaczkową.

plac zabaw, Holandia

plac zabaw w NYC plac zabaw w NYC tomostudio.com/fot. James Dee

Ludzik w Nowym Jorku

Ten projekt nie jest możne najpiękniejszy, ale nie można mu odmówić oryginalności. Metalowy ludzik projektu Toma Ottenesa z dwoma zjeżdżalniami na nogach, cieszy się olbrzymim powodzeniem wśród najmłodszych mieszkańców Nowego Jorku.

plac zabaw, NYC

Plac zabaw w Yokohamie Plac zabaw w Yokohamie lost-tokyo.blogspot.com

Kubiki w Jokohamie

Ten plac zabaw w parku Kodomo no Kuni w Jokohamie jest prosty i bardzo oryginalny. Składa się z połączonych ze sobą drewnianych brył. Dzieci mogą chować się w środku i przechodzić z jednego pomieszczenia do drugiego. Dzięki wyciętym otworom mogą też wspiąć się na sam szczyt konstrukcji.

plac zabaw, Yokohama

plac zabaw w Amsterdamie plac zabaw w Amsterdamie carve.nl

Dwie wieże w Amsterdamie

Kolejny projekt holenderskiego studia Carve. W dwóch drewnianych wieżach, kryje się cała masa siatek, linek i poziomów na które dzieci mogą się wspinać. Z jednej wieży do drugiej mogą dostać się po wiszącym mostku (są wszystkie zabezpieczenia) i zjechać na dół korzystając z długiej zjeżdżalni.

plac zabaw, amsterdam

Ścianka wspinaczkowa w Tokio

Wyjątkowym placem zabaw może pochwalić się przedszkole Machida Kobato w Tokio. Betonowa konstrukcja jest dziełem architektów ze studia Etre Design.

Więcej o:
Komentarze (5)
Wyjątkowe place zabaw
Zaloguj się
 • luciola85

  Oceniono 14 razy 14

  Życzę sobie takie place zabaw u nas. Bardzo piękne i kolorowe. Jest tylko mały problem, kto by tego cudeńka u nas pilnował przed wandalami.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 4 razy 2

  Po polsku "wielokolorowy".

 • haganl

  Oceniono 1 raz 1

  fajnie ze sie dowiedzialam o tym parku w hadze - chetnie odwiedze bo mieszkam niedaleko a nie slyszalam o nim... dzieki gazeto.pl :)

 • johnywalker6

  0

  Jejku, jakie piekne place. U nas tez takie sa lecz bardzo rzadko sie inwestuje w az tak ładne place zabaw.
  np tutaj: www.avisplacezabaw.pl

 • antoninakaa

  Oceniono 2 razy 0

  Piękne placyki, ale u nas też nie możemy narzekać, bo sporo ładnych rzeczy powstaje, choćby spil.pl/ każde miejsce od razu robi się weselsze, jak dzieci mają gdzie się bawić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX