Top 10 - Najciekawsze HOSTELE na świecie

Spanie w hostelach to znakomity sposób na niedrogie podróżowanie. Często hostel kojarzy się z siermiężnym, piętrowym łóżkiem i wątpliwej czystości łazienką. Udowadniamy, że może być inaczej! Przedstawiamy wam 10 najciekawszych hosteli z całego świata. Jedne są bardzo nowoczesne, inne wyjątkowo przytulne... Zobaczcie sami!
Danhostel w Kopenhadze Danhostel w Kopenhadze danhostelcopenhagencity.dk

Danhostel w Kopenhadze

O Danhostel mówi się, że to największy pięciogwiazdkowy hostel na świecie. Położony jest w centrum miasta, niedaleko pomnika Małej Syrenki, Ogrodów Tivoli i handlowej ulicy Str?get. Pokoje urządzono przy użyciu mebli wykonanych przez słynną grupę duńskich projektantów - GUBi.

Danhostel, Kopenhaga, hostel

Hostel ma 192 pokoje i 1020 miejsc noclegowych. Są tu zarówno pokoje prywatne, jak i duże, wieloosobowe sale. Z zewnątrz hostel nie prezentuje się nadzwyczajnie - ot zwykły, wieżowiec. Za to widok z okien jest niesamowity...

Danhostel, Kopenhaga, hostel

Location Hostel w Petersburgu Location Hostel w Petersburgu hostel74.ru

Location Hostel w Petersburgu

Hostel Location mieści się w budynku dawnej piekarni. Kilka lat temu, położony 10 minut spacerem od Newskiego Prospektu budynek, przemieniono w niedrogi, przyjazny gościom hostel. Odbywają się tu liczne wystawy i wernisaże. Każdy pokój urządzony jest inaczej.

Location Hostel, hostel, Petersburg

Charakterystyczne dla tego miejsca są olbrzymie okna i wysokie sufity. Hol wyłożony jest zabytkowymi płytkami.

Location Hostel, hostel, Petersburg

Peking Yard Hostel Peking Yard Hostel pekingyard.hostel.com

Peking Yard Hostel w Pekinie

W tym hostelu urzeka przede wszystkim niezwykle przytulne lobby. Są tu wygodne kanapy, kwiaty i ciepłe kolory. Na ścianach powieszono kolorowe obrazki. Właściciele dbają tu o szczegóły. Wszędzie stoją wymieniane codziennie świeże kwiaty.

Peking Yard Hostel, hostel, Pekin

W Peking Yard Hostel nie ma dużych sal. W największym pokoju znajdują się 4 łóżka. Czemu ten hostel znalazł się w naszym rankingu? Bo można w nim poczuć się jak w domu.

Peking Yard Hostel, Pekin, hostel

HII-Whistler Hostel HII-Whistler Hostel hihostels.ca

HII-Whistler Hostel w Whistler

Whistler to popularny kurort w zachodniej Kanadzie. Znajduje się tu mnóstwo pieszych tras wycieczkowych, parków linowych i tras do uprawiania kolarstwa górskiego. Można tu jeździć na nartach, uprawiać wspinaczkę wysokogórską i spływać pontonem z nurtem rwącej rzeki. Hi-Whistler Hostel wybudowany został w lipcu 2010 r specjalnie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Byli w nim zakwaterowani sportowcy, a teraz może w nim zamieszkać praktycznie każdy.

HI-Whistler hostel, Candada, Kanada, Whistker

W lobby i na stołówce stoją nowoczesne meble w mocnych kolorach. W pokojach znajdziemy solidne, ciężkie drewniane łóżka, telewizory i zamykane szafki.

HI-Whistler hostel, hostel, Kanada

Design Hostel Goli&Bosi w Splicie Design Hostel Goli&Bosi w Splicie gollybossy.com

Design Hostel Goli&Bosi w Splicie

Goli&Bosi to butikowy hostel położony w najstarszej części Splitu - miasta, które jest jedną z największych turystycznych atrakcji w Chorwacji. Hostel ulokował się w budynku, który w XIX wieku zajmował magazyn. W XX wieku był tu przez kilka lat dom towarowy.

Design Hostel Goli&Bosi, hostel

Hostel zajmuje trzy kondygnacje. Na najwyższym piętrze znajdują się bardziej luksusowe pokoje z podwójnymi lub pojedynczymi łóżkami oraz z tarasem widokowym. Na parterze Goli&Bosi mieści się ciekawie zaprojektowany, nowoczesny bar oraz sala kinowa. Wnętrze składa się z żółto- białych przestrzeni, które swoją prostotą, a za razem rześkością, przykuwają uwagę gości.

Design Hostel Goli&Bosi, hostel

Retro Hostel w Poznaniu Retro Hostel w Poznaniu retrohostel.pl

Retro Hostel w Poznaniu

Retro Hostel znajduje się w samym centrum Poznania, przy jednej z uliczek prowadzących na tętniący życiem Stary Rynek. To bez wątpienia jeden z najbardziej oryginalnych hosteli w Polsce.  Jak sama nazwa wskazuje utrzymany jest w radosnym klimacie "retro".

Retro Hostel, Poznań, hostel

Są tu kolorowe ściany i meble, tapety we wzory z lat. 60 i wycinki z gazet. Każdy pokój jest inaczej urządzony. Na gości czeka biblioteczka z książkami o Poznaniu oraz konsola Nintendo Wii. Znakomita alternatywa dla nudnych, sieciowych hoteli.

Retro Hostel, hostel. Poznań

Youth Hostel Basel St Alban w  Bazylei Youth Hostel Basel St Alban w Bazylei youthhostel.ch

Youth Hostel Basel St Alban w Bazylei

Wyremontowany w 2010 roku hostel w Bazylei mieści się w budynku, który niegdyś należał do jednej z bogatszych rodzin w mieście. Hostel znajduje się w zielonej okolicy, niedaleko Renu. Urządzony został bardzo minimalistycznie.

Youth Hostel Basel St Alban, hostel, Bazylea

Duże okna wpuszczają do środka mnóstwo światła. Wewnątrz dominuje beton i drewno. Nie ma tu dodatkowych sprzętów. Patrząc na budynek z zewnątrz trudno uwierzyć, że kryje tak nowoczesne wnętrza.

Youth Hostel Basel St Alban , hostel, Bazylea

Pak-Up Hostel w Krabi Pak-Up Hostel w Krabi pakuphostel.com

Pak-Up Hostel w Krabi

Krabi to popularny kurort w południowo-zachodniej Tajlandii. Są tu piękne plaże i wysepki - istny raj dla miłośników nurkowania. W Krabi znajduje się ciekawy Park-Up Hostel. Kolorowe szyby sprawiają, że budynek zdecydowanie wyróżnia się na tle innych.

Park-Up Hostel, Krabi, hostel, Tajlandia

Najciekawsze w tym hostelu są... łazienki znajdujące się na dachy budynku. Zrobiono je z surowego betonu. Z kranów leci podgrzewana deszczówka. Po drugiej stronie (także na dachu) jest duży taras z barem.

Park-Up Hostel, Krabi

Ace York w Anglii Ace York w Anglii acehotelyork.co.uk

Ace York w Yorku

Kto ma ochotę na nocleg w kamienicy z 1752 roku powinien wybrać się do butikowego hostelu Ace York w angielskim Yorku. Hostel znajduje się w centrum miasta. Duże wrażenie robi przepiękna klatka schodowa.

Ace York Hostel w York, hostel, York

W środku zachowały się oryginalne płytki, a w piwnicach belkowane stropy. Pokoje urządzone są bardzo prosto. W największym spać możne nawet 14 osób. Ciekawa jest natomiast sala jadalna - z dużymi, drewnianymi stołami i... głową jelenia wiszącą nad kominkiem.

Ace York Hostel w York

Matchbox The Concept Hostel w Singapurze Matchbox The Concept Hostel w Singapurze matchbox.sg

Matchbox The Concept Hostel w Singapurze

Hostel w Singapurze mieści się w zwykłym budynku, jakich w okolicy tysiące. Z daleka jednak uwagę gości przyciągają kolorowe okiennice. W środku hostel urządzony jest w nowoczesny sposób.

Matchbox The Concept Hostel, hostel

W wieloosobowych pokojach nie znajdziemy tradycyjnych, piętrowych łóżek. Są tu wydzielone boksy. Goście hostelu mogą odpocząć na dużych kolorowych poduchach, rozłożonych w sali telewizyjnej.

Matchbox The Concept Hostel, hostel

Więcej o: