Manuba - wyjątkowa kolekcja wyposażenia wnętrz z Gdyni

Kolekcja Manuba

Kolekcja Manuba (fot. Gdynia Design Days)

Specjalnie na Gdynia Design Days stworzono kolekcję Manuba, która powraca do lokalnych metod rzemieślniczych. Meble i dodatki do wnętrz są inspirowane Bałtykiem.

Festiwal Gdynia Design Days (1-10 lipca) jest pierwszą tego typu imprezą w Polsce, która ma własną kolekcję z elementami wyposażenia wnętrz. Jej nazwa Manuba pochodzi od słów manufaktura bałtycka. W skład kolekcji wchodzi sześć przedmiotów  w tym stół, stolik oraz poduszki. Wszystkie meble i dodatki powstały w nawiązaniu do tradycyjnych technik rzemieślniczych rozwijanych w Polsce w regionach nadbałtyckich. Stąd też nazwa - manufaktura bałtycka.

Te wyjątkowe przedmioty łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Z pewnością odnajdą się w każdym współczesnym wnętrzu. Naszą szczególną uwagę zwrócił stolik Kajo, którego blat został wykonany na kole garncarskim. Ceramiczną misę można swobodnie zdjąć z konstrukcji, a drewniane nogi złożyć na płasko. Stolik występuje w trzech rozmiarach, w kilku opcjach zdobienia i kolorystyki. Misa powstałą przy współudziale Zakładu Ceramiki Kaszubskiej Neclów w Chmielnie.

Każdy element kolekcji został wyprodukowany w krótkiej serii. Wszystkie produkty można było kupić podczas trwania festiwalu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, a obecnie są do nabycia przez internet na stronie: manuba.eu

Kolekcję stworzyli: Malafor/ Paweł Pomorski i Bohdan Szczudło; Metafor/ Wojciech Mierzwa i Kowal Oliwski / Leszek Supiński; Agnieszka Bar i Dom Rękodzieła Ludowego Swornegacie / Bożena Szwal-Gemba; Witamina D Projekt / Małgorzata Knobloch, Igor Wiktorowicz i Karol Elas Necel; Woolendorf / Paulina Ryń i Dominika Kafeman.

ZOBACZ KOLEKCJĘ MANUBA >>

 

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Pojemnik na słodycze z kolekcji Circus Marcel Wanders zaprojektował nową kolekcję dla Alessi. Pracował nad nią 5 lat
  • Szafka bufetowa Marino, cena: 1690 zł Oryginalne szafki i komody od nowej polskiej marki
  • Wieszak na rower Bika, proj. Killwood Wieszak na rower i półka w jednym. Świetne rozwiązanie dla miejskich rowerzystów
Skomentuj:
Manuba - wyjątkowa kolekcja wyposażenia wnętrz z Gdyni
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX