Trend: połączenie drewnianych podłóg z heksagonalnymi płytkami

mapind
02.01.2017 14:19
A A A
Płytki heksagonalne w czterech kolorach tworzą ciekawą formę przestrzenną.

Płytki heksagonalne w czterech kolorach tworzą ciekawą formę przestrzenną. (Fot.MAD Matiz Architecture & Design)

Płytki heksagonalne, czyli sześciokątne nazywane również "plastrami miodu", stały się prawdziwym hitem w urządzaniu wnętrz. Teraz jednak pojawił się nowy trend - łączenie ich z drewnianą podłogą.

Sześciokątne płytki już same w sobie mają oryginalną formę. Można pokrywać nimi całe ściany lub podłogi lub też tylko ich fragmenty. Płytki heksagonalne mogą być jednobarwne lub wielokolorowe, imitujące drewno, kamień lub beton - dzięki temu dają nieograniczone wręcz możliwości aranżowania wnętrz. Sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach, zarówno w przedpokoju, jak i w kuchni czy łazience. Położone na fragmencie podłogi, znakomicie oddzielają pomieszczenia, np. salon od kuchni. I właśnie to zadanie stało się impulsem do powstania nowego trendu wzorniczego – łączenia pytek heksagonalnych z drewnianą podłogą. Ten sposób dzielenia przestrzeni najpierw pojawił siew kawiarniach i restauracjach, teraz trafił do prywatnych wnętrz.

Płytki heksagonalne dostępne są w różnych wymiarach – mniejsze przypominają mozaikę. Kładzie się je najczęściej niedużych pomieszczeniach lub na niewielkich fragmentach. Duże heksagony, na przykład o rozmiarze 56 na 56 cm lub większym, podkreślają kubaturę pomieszczeń, nadają jej głębi. I właśnie takie płytki najczęściej kładzie się na podłogę i łączy z drewnem. Heksagonów nie przycina się, to drewno do nich się dopasowuje. Dzięki temu pięknie widać ich kształt.  

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Zobacz także

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Komentarze (3)
Zaloguj się
  • jusia919

    0

    Pięknie wygląda takie połączenie, widziałam u znajomych na żywo. Poleciłam im superparkiet bo u mnie tez robili podloge i laczenie z innym materialem - wyszlo super. :D

  • Monika Pastecka

    0

    Wydaje mi się, ze takie połączenie ciekawie wyglądałoby w łazience, ale sama nie jestem do drewna przekonana w łazience, mam z artcore drewno w salonie i sypialni, ale w łazience postawiłam na płytki jednak.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX