Ręcznie malowane meble od Art PoPo

Meble Art PoPo.

Meble Art PoPo. (fot. Art PoPo)

Stare meble pokrywają niezwykłymi malunkami. Powiedzieć, że nadają im nowe życie, to za mało. Dzięki nim zyskują duszę. Poznajcie polską markę Art PoPo i jej magiczne meble.

Patrząc na meble Art PoPo, na myśl nasuwa się określenie "dzieła sztuki". Są pokryte misternymi malunkami i rysunkami. Nie ma dwóch identycznych egzemplarzy, każdy mebel jest inny, każdy niepowtarzalny.

Korzystamy przede wszystkim z używanych mebli, jakie są na rynku. Robimy tak, ponieważ jest mnóstwo pięknych starych egzemplarzy, w których można się po prostu zakochać – choćby dlatego, iż mają one swoją historię i klimat. Do tego malując je od nowa, dajemy im szansę na nowe życie, którego inaczej już by nie dostały

- mówi Luiza Poreda, prowadząca markę Art PoPo.

Cały proces zaczyna się zatem od wyszukania ciekawego egzemplarza. Meble trafiają do renowacji, a następnie do jednego ze współpracujących z Art PoPo artystów, których obecnie jest kilku. Ten maluje mebel ręcznie. "Nigdy nie używamy szablonów!" - podkreśla Luiza Poreda. Na koniec każdy mebel jest profesjonalnie lakierowany i uzupełniany o dodatki, jak specjalnie dobrane gałki. W tym procesie powstają meble różnorodne, barwne i niepowtarzalne.

Malowanie mebli. Jak to wszystko się zaczęło?

O początkach Art PoPo opowiada Luiza Poreda:

Wszystko zaczęło się od niewielkiej szkatułki, którą wystawiłam na sprzedaż na jednej z warszawskich imprez muzycznych. Wyglądała jak miniaturowa komoda. Zachwyciła ona moich znajomych, Olgę i Tomka Krawczyków. Zainspirowani, poprosili o wykonanie do swojego mieszkania najbardziej kolorowego i szalonego mebla na świecie. Efekt końcowy przerósł ich oczekiwania i postanowili podzielić się tym z innymi. Tak powstała marka Art PoPo.

Z czasem do Luizy dołączyli inni artyści. Po ponad roku działalności Olga i Tomek przekazali markę Art PoPo zaprzyjaźnionej warszawskiej galerii officyna art & design. "Prowadzenie marki przejęłam ja i obecnie, razem z właścicielami officyny i artystami działamy, tworzymy, projektujemy i malujemy" - wyjaśnia Luiza.

Każdy ze współpracujących z Art PoPo artystów ma własny styl. Luiza maluje kolorowe abstrakcyjne lub roślinne ornamenty, jak i bajkowe postacie. Wojciech Brewka lubi czarno-białe detale w paski i kompozycje geometryczne. Zuzia Jankowska maluje na meblach piękne zwierzęta, a Łukasz Leskier zachwyca motywami aborygeńskimi. Z Art PoPo współpracowała również Agata Kacperczyk, która ozdabiała meble wzorami jak ze swoich tatuaży. Wiele pięknych wzorów na meblach stworzyła architektka Lidia Skarżyńska.

Meble Art PoPo można oglądać i kupować na stronie internetowej artpopo.pl, można też składać indywidualne zamówienia.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Komitywa: stolik KX\01 Polski projekt: Komitywa - meble łączące minimalizm z klasyką
  • Szafka bufetowa Marino, cena: 1690 zł Oryginalne szafki i komody od nowej polskiej marki
  • Odnawianie komody: komoda pomalowana w kratę Komoda w kratę. Pomysł na odnowienie starej komody
Komentarze (2)
Ręcznie malowane meble od Art PoPo
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX