Kosmiczne lampy podbijają internet. Możesz mieć księżyc w pełni każdej nocy

Lampy Pulsar Moonlight

Lampy Pulsar Moonlight (mat. prasowe)

Widok księżyca w pełni każdej nocy jest możliwy dzięki lampom Pulsar Moonlight. Stworzyła je astrofizyczka z Włoch. Do złudzenia przypominają ciała niebieskie.

Te lampy po zapaleniu światła wyglądają jak księżyc lub planety układu słonecznego. Obrazują ciała niebieskie tak wiernie, że trudno odwrócić od nich wzrok. Zostały zaprojektowane przez włoską artystkę i astrofizyczkę z Włoch, Marię Elenę. Autorka nie tylko opracowała projekt, ale i sama wykonuje wszystkie lampy ręcznie.

Księżycowe światło

Realistyczne wizerunki planet mogły powstać dzięki dokładnym zdjęciom ciał niebieskich wykonanym przez NASA. Wzorując się na nich artystka jest w stanie odpowiednio pomalować każdą lampę. Pojawiają się na nich kratery, doliny i cienie, które wiernie oddają widok księżyca i planet takich jak Neptun i Jupiter. Ze względu na całkowicie ręczne wykonanie, nie ma jednak dwóch identycznych lamp. Do tego Maria korzysta z różnych farb i technik malarskich, co skutkuje drobnymi różnicami. Pomalowanie jednej lampy zajmuje ok. 4-6 godzin.

Iluminowane globy są przeznaczone zarówno do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Można stosować do nich żarówki w różnych kolorach, dla uzyskania najbardziej satysfakcjonującego dla nas efektu.

Co ciekawe, autorka za pośrednictwem swojego projektu wspiera zwierzęta. Cały zysk ze sprzedaży przekazuje organizacjom charytatywnym walczącym o prawa zwierząt. Dobry projekt i szczytny cel w jednym. Lampy można kupić na portalu Etsy.

ZOBACZ LAMPY >>

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Lampa wisząca Longin Ananas Polski projekt: drewniane lampy od Abadoc Design
  • Oświetlenie LED Wszystko, co powinieneś wiedzieć o oświetleniu LED
  • TREND: Podświetlane litery TREND: Podświetlane litery
Skomentuj:
Kosmiczne lampy podbijają internet. Możesz mieć księżyc w pełni każdej nocy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX