Lampy od polskich projektantów

Gdy szukamy ciekawych lamp do domu, najczęściej sięgamy do oferty zagranicznych sieci handlowych. Tymczasem polscy projektanci i rodzime marki proponują bardzo ciekawe oświetlenie. Wybraliśmy najbardziej interesujące lampy.

Design made in Poland wciąż jest niedoceniany. Tymczasem rodzime firmy i polscy projektanci oferują dobrze zaprojektowane, funkcjonalne i oryginalne formy. Ich prace poziomem nie odbiegają od światowej czołówki, są po prostu mniej wypromowane. Dlatego postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się polskiej ofercie lamp.

Polskie lampy, światowe trendy

Mnogość ciekawych projektów nas zaskoczyła. Temat oświetlenia cieszy się dużą popularnością wśród designerów. I tak mogliśmy przebierać w szerokiej ofercie lamp stołowych, stojących i wiszących. Wiele modeli wpisywało się w światowe trendy w dziedzinie projektowania oświetlenia, inne prezentowały podejście zupełnie oryginalne. W tej drugiej kategorii wyróżniały się lampy autorstwa Pani Jurek czy Lampa-Stadion Roberta Szuby. Ale unikatowych modeli jest znacznie więcej. Polscy designerzy nie boją się odważnych form i nietypowych rozwiązań. Eksperymentują z różnymi materiałami i technikami ich obróbki. Skupiają się zarówno na walorach estetycznych, jak i funkcjonalnych. To wszystko sprawia, że naprawdę jest w czym wybierać.

Jedną z najciekawszych propozycji oświetlenia domu, jaką wybraliśmy, jest lampa sufitowa Allow polskiej marki Lako, projektu Alicji Nawracaj-Szramowiat. Jest nowoczesna, a jej kształt przywodzi na myśl wiele skojarzeń - do tego doskonale oświetla pomieszczenia. Najlepiej prezentuje się w towarzystwie kilku lamp. W grupie wyglądają jak stado unoszących się ptaków. Jakie jeszcze lampy są godne polecenia? Zobacz nasz wybór.

ZDJĘCIA POLSKICH LAMP >>

Niezwykłe biuro, jedyne takie w Polsce - The Brain Embassy

Więcej o:
Komentarze (7)
Lampy od polskich projektantów
Zaloguj się
 • mmilok

  Oceniono 3 razy 3

  Polskie lampy są drogie? No nie mogę się zgodzić. Drogie to są lampy zachodnich projektantów, typu Flot, Foscarini, Tom Dixon, Moooi... gdzie ceny topowych modeli sięgają nie kilku tysięcy PLN, a euro. Są też lampy średniopółkowe cenowo (Zuiver, It's About Romi, Dutchbone, dostępne np. tu creogic.pl - dobry design, porządne wykonanie, ale niestety to nie jest polski produkt, a w większości holenderski. Kibicujmy naszym projektantom ale nie spodziewajmy się, że będą się rozwijać, sprzedając swoje projekty za parędziesiąt złotych.

 • Renata Gajek

  0

  A ja poszukuję polskiego designu w obszarze lamp z dmuchanego szkła. Niestety nic ciekawego nie znalazłam, czy naprawdę Polacy nie potrafią wydmuchać szkła? Przecież jest taka bogata tradycja hutnicza, choć jeśli chodzi o wzornictwo to już jest słabo.

 • hotdogers

  Oceniono 1 raz -1

  Brakuje jeszcze polskich lamp marki Epic Light oraz kultowej wyróżnianej za granicą latarni od HOP Design.

 • Oceniono 5 razy -5

  tylko polskie równa się drogie... przeciętne polskie społeczeństwo nie stać wydać więcej kasy na lampy, kupujac lampy prawie na końcu szukałam po cenie, najkorzystniej było wysłać wycenę , po poszukiwaniach www.lumenpro.pl dał najniższą, do tego żarówki dorzucili, wiec problem z głowy z dopasowaniem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX