;

Akcesoria do krojenia i serwowania pizzy - praktyczne i niedrogie

fot. doiydesign.com

Oryginalna włoska pizza została wpisana na listę UNESCO jako "niematerialne dziedzictwo ludzkości". Słusznie? To danie znane jest na całym świecie, popularnością cieszy się również pizza wypiekana w domu. Wystarczy odpowiedni przepis, rozgrzany piec i kilka akcesoriów. Wybrane przez nas ułatwią przygotowanie, krojenie i serwowanie pizzy!

Akcesoria do krojenia i serwowania pizzyAkcesoria do krojenia i serwowania pizzy Fot. fabrykaform

Na czym piec i podawać pizzę? To danie najlepiej prezentuje się podane w całości, ale ponieważ nie mieści się na tradycyjnych talerzach i półmiskach, konieczny jest zakup specjalnych akcesoriów. Możemy wykorzystać zwykłą blachę, specjalny kamień do pizzy lub deskę.

Kamień do pizzy to kamienna płyta, najczęściej z granitu, przeznaczona do pieczenia. Może być okrągła, prostokątna lub kwadratowa. Kamień jest odporny na uszkodzenia, doskonale zatrzymuje ciepło, dzięki czemu pizza na nim podana za szybko nie wystygnie. Granitowa płyta równomiernie rozprowadza ciepło, ciasto szybko zaczyna na niej rosnąć, a spód się nie przypala. Materiał, z jakiego wykonany jest kamień do pizzy, świetnie chłonie wilgoć, co powoduje, że pizza jest doskonale chrupiąca i dopieczona. Kamień do pizzy można kupić już od 70 złotych wzwyż, poniżej znajdziecie kilka modeli.

Przyda się również deska do pizzy! Ważne, by była łatwa do utrzymania w czystości. Jaką wybrać? Deska do pizzy z uchwytami ułatwi przenoszenie pizzy na stół, 2 małe uchwyty nie zajmują zbyt dużo miejsca. Deska z rowkami pozwala pokroić pizzę na idealnie równe kawałki, natomiast deska obrotowa zapewnia wygodę podczas biesiadowania z rodziną czy przyjaciółmi przy stole. Deska do pizzy to wydatek od 30 do około 100 złotych.

Jakie akcesoria przydadzą się do pizzy? Krojenie nie jest łatwą czynnością. Polecamy specjalny nóż do pizzy – obrotowe, okrągłe ostrze z rączką zdecydowanie ułatwi zadanie. Nóż kupimy w cenie 20-60 złotych. Przyda się także łopatka, ułatwiająca nakładanie dania na talerz. Nowością są nożyce do pizzy – ostrze nożyczek połączone jest z łopatką, dzięki czemu krojony kawałek od razu łatwo przenieść na talerz.

Poniżej znajdziecie wybrane akcesoria do pizzy w świetnych cenach.

Jak mieszka znana blogerka kulinarna?

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
  • Dywan Bandas Single Dywany jak dzieła sztuki
  • Wielkanocna kolekcja Smukke Wielkanocna kolekcja Smukke w Biedronce zachwyca [CENY]
  • Wnętrza hotelu ibis Styles Warszawa City Nowy hotel ibis Styles Warszawa City
Skomentuj:
Akcesoria do krojenia i serwowania pizzy - praktyczne i niedrogie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX